Bezimeni stap

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Bezimeni stap

Post Postao/la angler » 28 stu 2011, 19:35

Molba za poznavaoce blankova, vlasnicima stapova ciji stap ima isti blank i sve ostale sugestije?
Jest da vas davim ali kopka me stalno od koje je fele.
Stap nema na sebi nikakve oznake. Inace brz, nije tezak, balans sa spinerskom masinicom bas gdje treba. Duzina 3.6m, jacina "odrukativno" izmedju 60-80gr...prije 70ka :grin: , jedino me buni za tu jacinu jednostopalne karike osim prve. Savijen nema "grbu" iznad i ispod spoja. Pluto dosta kvalitetnije nego recimo na Orvisu. Odlican u borbi i povelikih riba...cca 18kg. Kako nabrojah ima karakteristike rasnog stapa sa kojim sam vise nego zadovoljan u morskom varalicarenju. Vidjeo ga u radnji "svega i svacega", iako skeptican sto nista ne pise na njemu ipak ga uzeh. Prevagnulo je drmanje u radnji, pleteni blank, kvalitetna pluta, pedantno uradjen...

Jah sto ga nahvalih, a ne prodajem ga <valjanjeodsmijeha>


slika



slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la montana » 28 stu 2011, 19:48

Bitno je da fercera, a sad koje je fele... ionako je varalicarski! <jelmekotrazio>

U ruci mnogi bezimeni se ponasaju u stilu vrhunsko skupih. Treba mahnuti koji put da se vidi kvalitet. Obrnuto, dozivio sam dosta razocarenja u neke sa jako zvucnim imenima. Ipak, "Boj ne bije svijetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka".
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la @ldin » 28 stu 2011, 19:56

identično pletivo i slične karakteristike sam imalo na LINEAFEE štapu kojeg sam slomio prošle godine . Inače taj štap sam spominjao ovdje na forumu više puta , dao bi za isti ovog AVIDA odma ... i-ako nešto manje gramaže nego što ti spominješ , isto tako je ,jako zahvalan bio na krupnijim ribama, bez grba, brz , i extra lagan... Znam da ti nisam puno pomogao al morao sam da(odam počast :) ) spomenem SVOJ štap kojem dugujem duboki naklon , tek sam poslje vidio i shvatio koliko je bio odnosno koliko je meni ležAo , kad hoće belaj onda hoće , iz nekog žbunja sam htio da zabacim mladoj i čvaknem u granu sve se nekako poklopilo i sila i udarac i kvrcnu KOOOO !!!
-Kod nas su se pojavili Berkly-jevi štapovi iz radničke klase , znači cijena NAŠA hehehehh , za pletivo nisam siguran, ne sjećam se , al boja identična, pluti klasika , :456: isto tako i ringle , i na 40 gr i na 100 gr su identične , neće mi biti mrsko , slikam ih pa da uporedimo... sve u svemu stara (bez uvrede :grin: ) kuko , neka te dobro služi ......
P.S. joj ovog Amera :456: što tatrane , taman da pošaljem ono ... neka nahodaćeš pritajeni varaličar ili ti pak mušičar samo za raju ovo ,ono, srce junačko <djed> :P :wink:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la angler » 28 stu 2011, 20:17

montana je napisao/la:Bitno je da fercera, a sad koje je fele... ionako je varalicarski! <jelmekotrazio>
Imena, kolega imena <valjanjeodsmijeha>

Ma kopka me od samog pocetka. Da je kakva motka pa ni po jada, a vec me vezu friske uspomene :grin:

Ruku na srce Aldine Lineafee su imali solidne stapove. Doduse sad nemam pojma dokle su dogurali i postoje li ikako.

I po ovoj slici se vidi da nije motka za tu duzinu....vitak momak.

Znaci prvi glas za Lineafee :grin:

slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la zlaja » 28 stu 2011, 21:16

Tu tehnologiju je izumio sportex-ov ing. dvije krpe unakrsno pa opleti okolo namaži pekmezom pa sve u relnu na 250 :wink: zove se HT cross winding...super dobra stvar,brz na kontri a zamaranje ribe akšamluk čisti...e onda su svi počeli tako motati i nadjevati imena tom tipu štapa...kad ti kažeš da je dobar a svi smo vidjeli ona čudovišta što pecaš sa njim i dovlačiš do obale jedan mali jaranski prijedlog -uzmi neku zajebanu bijelu-neki jaki korektor i napiši na blanku-ANGLER-
Evo sličica tog njemačkog izuma koji rade godinama
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la angler » 28 stu 2011, 22:02

Tako je drug. Od Sportexa preko DAM-a (kao Sumo, ko ce kome nego komsije) manje vise, masa ih je vezala "sitni vez". Neki u donjem dijelu neki citav, pa poslije, opet Sportex, tkano grafitno-kevlarsko platno....
Ne kazem da i Shimano nije pratio trend ali je dosta kaskao <jelmekotrazio> :grin:

Nego hajde da mu nadijemo ime pored onog Angler :grin:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la AlaS » 28 stu 2011, 22:15

angler je napisao/la: Duzina 3.6m,
Ovo mene najvise buni ,da je od 2,70 do 3,00 lahko bi mi njega dekodirali ali ovako ????
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la zlaja » 28 stu 2011, 22:26

Ta roba kod tebe stiže iz USA jer oni dole petljaju sa diftungašima, e sad tamo na sjeveru USA oni vole puno pecati na float i za to imaju specifične štapove isti kao tvoj i na to natakare g-loomis banjalučko kolo te rokaju po Kanadi i Usa salmone na plovak. To je druže USA float štap to ti garantujem, pogledaj od g.loomisa i svi oni proizvođača tamo da je to to

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la angler » 29 stu 2011, 05:43

zlaja je napisao/la: na to natakare g-loomis banjalučko kolo
Ova ti valja para :grin:

Fakat imas pravo Zlaja....kao sto rece ima sve karakteristike float stapa za, kako oni kazu, steelhead.
Aferim drug!

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la edoA » 29 stu 2011, 09:14

@angler, vidim da te niko ne pita, sto li se ne razpita u radnji kakav je stap ?

Mozda se ne bi trebo samo po ringlovima i po plutu orijentisati, jer je moguce da je "self made" stap. U tom slucaju je pitanje jedino, ciji je blank.
Jer raja, koja sama pravi stapove, koriste po obicaju plutove i ringlove bolje klase.
Upitaj kojeg rodbuilder, siguran sam da ce neko znati.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la angler » 29 stu 2011, 09:27

Ne rekoh da radnja "svega i svacega" gdje ga uzeh je najmanje snadbjevena ribolovackim priborom tako da nisam mogao dobiti nikakvu informaciju. Stajao u cosetu onako usamljen. Da je neka ribarska radnja druga bi prica bila... valjda. Zato sam i postavio slike od izgleda blanka do izgleda kompletnog stapa. Kontam mozda neko na forumu ima stap sa istim blankom.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la Seha » 29 stu 2011, 13:57

Ovaj nacin motanja pojancanja blanka u X se ja mislim zove X wrap a ne ovaj sportex-o´v HT Cross
Rodjo koji je god eto ti sanse da se potpises na njega ;)
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la angler » 29 stu 2011, 14:27

Odluceno za ime... <jelmekotrazio>
Angler-Bistro BiH, cca 80gr, 360cm
Samo jos da skontam kakva "tinta" dobro prijanja za lak, a da je bijelo :grin:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la montana » 29 stu 2011, 16:21

Kad udaris slova, prelakiraj preko i osta zauvjek! <flag> <flag> <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Bezimeni stap

Post Postao/la angler » 29 stu 2011, 17:40

Lak vec u fioci spreman samo kontam cime bjelim....mozda korektor <jelmekotrazio>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”