Major Craft

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Major Craft

Post Postao/la svirac » 31 srp 2015, 23:59

Ne znam sta da ti napisem .. iskreno. Mislim da su se parametri po gramazi stapa opasno spustili. Ovi, nazovimo ih, novi stapovi imaju puno vise snage ..., bas puno vise snage u odnosu na deklarisanu gramazu. Dakle, gramaza je tu, nema fule, ali ... mislis da ti je u ruci cackalica - a kad dodje riba ... ti skontas: vidi jebote, pa ova mazga moze dvaput vise!!
Malim stapicem 1-5 grama sam bez imalo pardona privodio pastrmke do 2 kg. Slike sam stavljao na forum, da mi ne bi znalci prigovarali i sl.
Ovim novim Skyroad-om 5-20 gr sam sarune od 30 cm dizao na prsa iz vode. A kad lansira Ryukija od 5 cm ... leti u vraziju mater. Iskreno, nisam imao nista vece na njemu .... ima vremena, a kontam, ne bojim se ribe 5-6-7 kila.
Poenta ovog pisanja je da ozbiljno razmislis o tih 60 gr ... i ako budes htio kupovati ove Major Craft ... posavjetuj se sa ljudima koji imaju te stapove, a poslusaj i Ognjena koji ih prodaje. Vidi sta ces bacati tim stapom ... i prema tome se ravnaj, a za krkacinu sa vecim ribama se ne sekiraj.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Major Craft

Post Postao/la svirac » 01 kol 2015, 00:06

Evo ti par ulova na 20-gramac isti kao kod mene.

slika

slika
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Major Craft

Post Postao/la tommylee » 01 kol 2015, 23:52

To me i buni.uzeo sam 60g kao parametar šta mi treba.Stari štapovi,stare serije.A vidim da novi,pogotov ovi Japasnki su nenormalni.
Imaju neke nano tehnologije.Upredaju brutalne blankove.

Jaran treba da mi počne dilati između ostalog i njih.Pa trebam da skontam za t.b.
Joj muka i to slatkih :mrgreen:
Zadnja izmjena: tommylee, dana/u 02 kol 2015, 00:11, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Major Craft

Post Postao/la zlaja » 01 kol 2015, 23:58

Nije bolan muka, sad su realno obilježeni. Većina firmi je postavila stvari na svoje mjesto...

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Major Craft

Post Postao/la kokuz_sa » 10 stu 2015, 21:35

slika

mali i veliki brat :D :D :D


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Major Craft

Post Postao/la tommylee » 10 stu 2015, 22:38

3-18 i 8-10?

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Major Craft

Post Postao/la kokuz_sa » 10 stu 2015, 23:16

2-10, 3-12

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Major Craft

Post Postao/la tommylee » 11 stu 2015, 09:48

Gram razlike :mrgreen:

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Major Craft

Post Postao/la kokuz_sa » 11 stu 2015, 13:57

Na papiru samo :D..
Veci je jaci..robusniji..deblji blank..brze sw vraca u pocetni polozaj prilikom drmusanja..


Manji je cackalica..rekao bi covjek da je razlika i 10g izmedju njih..kad ih uzmes..manji je meksi..vise radi vrhom..sporije se vraca u pocetni polozaj..savija se do sredine..dok duzi ide prvom trecinom samo..

Ovo je samo upiredba na drmusanje..

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Major Craft

Post Postao/la tommylee » 11 stu 2015, 15:26

Ma zezam se ja malo.Znači samo Nextino ti leži.Ja ću 99% uzeti Taurel-a.Ispala mi je neka kombinacija a hoću ga za UL Đžig.

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Major Craft

Post Postao/la kokuz_sa » 11 stu 2015, 19:55

Lezalo bi meni jos sto sta..ali puno para..neki mali x-rite..truzer..smith...

Prije malog nextina imao sam bassparu 1-5g...slicnu sviracevoj..
A razlika je ogromna izmedju nje i nextina..
Sto od opreme a najvise do osjecaja u ruci..

Bassparom sam izvukao stotine riba..sto na takmicenju sto free ribolov u 3god sto je kod mene bila..da je imala mana jeste..da je bila super stap i to jeste..al najvise radi petljanja tankog silka i strune sam je prodao..
Pogotovo kad se s njom vodi silikon..svaka kontra u prazno je skoro znacilo i petljanje na prvim vodjicama.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Major Craft

Post Postao/la tommylee » 18 stu 2015, 16:50

Danas sam probao Taurela za sada sam zadovoljan.
Odlično osjeća ugrize najsitnije ribe.Glave od 1g savršeno vodi.
Par puta se zapetljala struna oko vrha ali ima i do prakse.

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Major Craft

Post Postao/la kokuz_sa » 18 stu 2015, 17:44

Jeli petljalo kad si kontrirao prilikom vodjenja silikona i jednostavno predje prwko vrha silk ili struuna i belaj..
Ja to rijesavao kontrom u stranu..ali zavisi opet kako riba napada..jel s dna kupi ili dolazi direktno na jig..ako ide direktno tada kontra sa strane je ok..ako dolazi odozdo..tada jedino se kaci ako kontru pucas ka gore..

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Major Craft

Post Postao/la tommylee » 18 stu 2015, 22:55

Nisam baš siguran bio sma skoncentrisan na vođenje silikonca i kretanje ribe iza nejga.Bacao sam u plici dio gdje se sve vidi i gdje bio sitan klen skoncentrisan.
Nije mi bio cij ribolov jer i nije neko vrijem za to.Već da probam pribor i vidim kako glave osjeća,baca.
Najviše sam mrsio u kretanju,hodu.Tako da i nije neko mjerilo.
Drugi problem koji moram rijesiti je nepodobna mašinica.Teška,spora.Loša za bacanje lakih težina.
Ako stgnem još da ga probam na bandaru i štukama,ako mi vrijeme dozvoli pa da ima dobar sud.

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Major Craft

Post Postao/la rades7 » 20 stu 2015, 12:19

kokuz_sa je napisao/la:Na papiru samo :D..
Veci je jaci..robusniji..deblji blank..brze sw vraca u pocetni polozaj prilikom drmusanja..


Manji je cackalica..rekao bi covjek da je razlika i 10g izmedju njih..kad ih uzmes..manji je meksi..vise radi vrhom..sporije se vraca u pocetni polozaj..savija se do sredine..dok duzi ide prvom trecinom samo..

Ovo je samo upiredba na drmusanje..
Kolega, možda je negdje i napisano, ali ne mogu da nađem...sa kojom mašinom je uparen Nextino 2-10?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”