Smudjaroši - pomoć oko izbora štapa

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Niske
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:02 stu 2006, 21:24
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Smudjaroši - pomoć oko izbora štapa

Post Postao/la Niske » 02 stu 2006, 21:39

Pozdrav svima,

nov sam na ovom forumu i sa zadovoljstvom sam nekoliko dana čitao postove.

Neko vreme nisam pratio kretanja na temu pribora pa sada kada sam odlučio da se ponovim imam problem.

Dilema je Technium DF ili Speed master 20-50gr 3m. Pecam najviše smuđa na Dunavu Nisam imao prilike da vidim jedan i drugi štap jedan pored drugog ni da ih detaljno isprobam. Probao sam technium na kratko sa džigom od 18gr i mnogo mi se svideo. Molio bih kolege koje ih koriste ili su ih koristili da mi kažu kako se ponašaju sa težim džigovima 24 + grama itd., kakvi su za daleke izbačaje, kakva su iskustva uopšte.

Bistro


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 03 stu 2006, 13:17

Bistro i dobro nam dosao Niske,
Mozda bi ti bolje pomogao neko ko vec lovi na Dunavu (koliko znam na Dunavu pretezno love 80gramcem cisto iz razloga lakseg vodjenja varalica), ali ja cu ti samo reci vezano konkretno za ta dva stapa. Nepisano pravilo je da su stapovi za smudja jacine do cca 50gr i na nekim stapovima mozemo naci natpis "zander" u toj gramazi. Takodjer tezina stapa 20-50gr ti govori da najbolje plasira varalice u tom rasponu tezine. Suvisno je bilo sta o shimanu govoriti. Koliko para toliko muzike ali probajuci "Technium DF 300 H" (pazi, rade ih u vise verzija S, SL, L, ML, M, MH, H, XH, od parabolika do ultra brzog) mogu ti reci da je stap vise nego odlican obzirom koliko kosta. Proizvode ga dosta duze nego Speed Master pa samim tim ti to govori da se ne mjenja tim koji pobjedjuje. Znaci sto se tice kvaliteta za to ne brini. Technium DF blank rade od XT-60 materijala a Speed Master od XT-40 + T carbon sto mu je skoro isto, ali to zna biti i proizvodjacki fol da bi se namamili oni koji vole neke novine, sto bih ja rekao djidje. A koji ti bolje odgovara zavisi samo od tebe. Pokusaj probati oba pa se odluci.

I nek te nebrine izreka mog starog majstora koja me prati citav zivot "sta god uradis pogrijesices". :wink: Uvjek sebi kazem "ma kud ne uzeh onaj drugi".

Avatar
Buca
Haman Štela
Postovi:56
Pridružen/a:11 lis 2006, 16:33
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Buca » 03 stu 2006, 13:57

Bez razmisljanja,moj odgover je Speedmaster,sad koje gramaze i duzine to prepustam tebi.Stab je lagan i brz kao zmija....

Niske
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:02 stu 2006, 21:24
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Niske » 03 stu 2006, 20:35

Hvala na brzim odgovorima,

problem je u tome što nisam uspeo da nadjem na vodi nekog sa spid masterom, samo sam ga probao kod prodavca na suvo ali to nije to.
Zato i pitam za iskustva.
Svaki komentar je dobro došao

Pozdrav svima

Avatar
faikkk
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:06 vel 2013, 23:29
Lokacija:BANOVICI
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SPEED MASTER\\

Post Postao/la faikkk » 07 vel 2013, 22:38

POZDRAV NIJE LOS STAP SPEED MASTER AL AKO IMAS PARE ZA FIREBLOOD NECES SE POKAJAT STAP JE UNIVERZALAN


Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Smudjaroši - pomoć oko izbora štapa

Post Postao/la Klenolovac » 08 vel 2013, 17:01

E ako ga nije kupio do sad, onda može i da se prestane baviti ribolovom :grin:
Ako se još neko bude dvoumio između techniuma i SM-a da zna da je SM puno slabiji od techniuma u istoj deklarisanoj težini bacanja.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Smudjaroši - pomoć oko izbora štapa

Post Postao/la zlaja » 08 vel 2013, 17:22

Klenolovac dobro došao druže na forum Bistro BIH

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Smudjaroši - pomoć oko izbora štapa

Post Postao/la Klenolovac » 08 vel 2013, 17:31

Hvala kolega na dobrodošlici, čitam ja ponešto već duže vrijeme, a trudiću se da ponešto i napišem. Ima ovdje imena koja su mi poznata sa drugih foruma, Svirač, Zlaja, Adoni, Ruba ... i drugi, da ne nabrajam, tako da sam se već uvjerio u kvalitet ovog foruma, a nije mi strano ni pisanje po forumima, pa uvjek pogledam i datume postova, kao ovog puta. :wink:
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”