japanske varalice

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: japanske varalice

Post Postao/la tommylee » 15 ruj 2016, 23:32

60S se već dokazao,sad je red na D <titinpionir>


kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la kokuz_sa » 16 ruj 2016, 16:43

Ryuki ce brzo pasti u zaborav pored D..
Samo ga skontati kako vodoti..

Drugacije se puno ponasa od ryukia..
Bolji je za bacanje uzvodno....brze tone..vise lovi ribu u zaustavljanju..
Dok to e radi bokovima

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la Shelby gt500 » 16 ruj 2016, 22:45

Meni se baš svidio rad D contacta, žao mi samo što nisam imao malog. Ali nisam mu baš uspio naći namjenu na mojm ne pastrmskim vodama. Btw ono što se tomiju neće svidjeti je što ako se ne varam ne podnosi brzo motanje i jaku struju, mada twitchaj ga i nek te ne brine ako bježi na stranu

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la tommylee » 16 ruj 2016, 23:08

Razlika se osjeti u kretanju a nisam imao ta iskakanja u stranu kao da je pokvaren.Rekao bih da ima veće otklone od 60S.
Dok i ona ima svoje momente.
Nema kod mene pauze samo udri muški dok se ne upale ruke :mrgreen:

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la kokuz_sa » 17 ruj 2016, 21:57

Shellby..da ti nisi defektnog dobio D?
Podnosi on super brzu vidu i struju..prilikom ulaska u maticu..zabija glavu ka dole a usit java rad repom..

Tomy..morat ces praviti pauze sa D ako hoces da bude lovan kako treba biti..

Jednostavno 90% napada se desava na cim cim..pauza cim boom..

Kad se zaustavi..radi bolovima..pusti da ga struja malo ponese i tone..

Baci ga uzvodno..pusti da potone..2 ili 3 cima stapo..ali stapom cimkaj ka gore..i puta pa opet cim ili dva ka gore

I tad pocinje masinica da zuji..


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la tommylee » 17 ruj 2016, 23:58

Hvala drug vec sam ja to skonto a glavni problem je duzina stapa 3.3m :oops:
Kad opalim tvič on se savije da varalica predje metar :mrgreen:
Bacam uzvodno nije mi to problem,sad ostaje novi štap da uzmem <valjanjeodsmijeha> kraća drska mi treba.

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: japanske varalice

Post Postao/la Shelby gt500 » 18 ruj 2016, 20:13

Valjda nisam potrefio bagavog, ako sam dobro skontao i na varaličaru su ljudi o tome pisali. Meni to i nije igralo ulogu ali velim radi Tomija.
Svakako interesantna varka.
Tomi ima kraći štapić, kraća ručka eee :mrgreen:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la zlaja » 19 ruj 2016, 08:23

Štapom do 2,40 je twich okej,sve preko je patnja,i bolje da vrh malo popusti pod cimom nego da stoji nepomičan ko kolac,al samo malo...treba probrat štap...

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la Klenolovac » 20 ruj 2016, 22:15

Kokuze, kad kažeš da tone u propadanju trebaš naglasiti da li misliš na type 1 ili type 2. Kod nas su većinom u upotrebi type 1 a on se vrlo brzo nasadi na guzicu.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la zlaja » 21 ruj 2016, 10:26

Moram ovo napisat, lovim razne vrste na tu tehniku,eto pišem o njoj odavno..pastrmku nemam priliku lovit al eto desilo se da odlovim...jebote kako ta riba ispizdi na cimanje,zaludi je ,raspameti...nijedna vrsta ne reguje kao ona, čak zanemari prisustvo čovjeka,jedna mi za mal u cipelu ne udari koliko leti za voblerom i koliko se raspameti za njim...druge vrste imaju momente ,pastrmka ...blesavo skroz...

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la kokuz_sa » 21 ruj 2016, 23:02

Klenolovac je napisao/la:Kokuze, kad kažeš da tone u propadanju trebaš naglasiti da li misliš na type 1 ili type 2. Kod nas su većinom u upotrebi type 1 a on se vrlo brzo nasadi na guzicu.
Za 1 kazem..
Jedno je kad tone u brzaku..drugo u mirnojj vodi..
A trece da das cim i varku postavis u polozaj u kom ce da tone..

Sto se razlike 1 i 2 tice..samo u radu pri propadanju je fol..2 radi bogdu zivlje..

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la bakee » 21 ruj 2016, 23:46

Da se i ja javim nakon dugo vremena. Ljudi nemojte se opterecivati tim sitnicama koja varka radi u propadanju koja ne. Nqjvise lovi ona koja se najvise baca i koja je bacena na pravo mjesto. Ja sam recimo prosle godine dosta ribe ulovio na d contacta a ove godine nijednu. Jedini je razlog sto ga nisam forsirao vec sam lovio najcesce na ito crafta. Kad lovim na maloj vodi i potocima nema se vremena cekati da varaica propada cim je pustis dvije sekunde gotovo kaci se. Nego cim padne u vodu odmah twich. Eto zlaja je probao na drini cd xrap i dobro je lovio, imao je finih riba na stapu, nema tu nekog velikog pravila. Na vodu i probavati, sve sto sam naucis na vodi vrijedi hiljadu putw vise od onog procitanog sa foruma. Pozdrav

kokuz_sa
Prava Štela
Postovi:177
Pridružen/a:01 sij 2011, 01:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la kokuz_sa » 22 ruj 2016, 09:16

Pa contacct i nije za potoka i plitke vode...
To je varalica za dubine...i to vece

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la bakee » 22 ruj 2016, 11:35

Pa nije kad se pusta da propada. Podigni malo stap i radi konstantno teich pa ces vidjeti da se moze voditi i u 20 cm dubine. :)

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: japanske varalice

Post Postao/la Klenolovac » 22 ruj 2016, 16:52

50-ka može sigurno. Te varalice koje imaju otežanje u repu i koje tonu repom (D-contact, Ryuki) imaju tendenciju da izlaze na površinu prilikom tvičanja čak i ako ih pustiš da potonu metar i po-dva. Ja lovim na Vrbasu i Plivi, rijeke koje imaju dubine i virova a istovremeno i vrlo bistre pa možeš sa polarizacionim cvikama da vidiš šta se dešava sa varalicom.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”