ugly duckling

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: ugly duckling

Post Postao/la rusko » 17 stu 2010, 20:06

angler je napisao/la:Ovako bih se i ja ponasao da se zakaci kakva ribetina od par desetina kila :135:
Jel se to opet hvalis sto imas boronski stap? <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: ugly duckling

Post Postao/la angler » 17 stu 2010, 20:43

Rebus: Bor(g)on(v)ski :135:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ugly duckling

Post Postao/la montana » 17 stu 2010, 21:32

<valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
ukomih se od smjeha. nije mali za ribe. zamisli ga ka poraste, pa iskusenja.... <oho>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ugly duckling

Post Postao/la zlaja » 17 stu 2010, 21:51

He-he kako mi lako odlutamo od teme :grin: Nego da pitam Sehu i Anglera- pošto ste vas dvojica pecali sa socijalističkim-samoupravnim pačićima jel istina ono o nekoj tankoj petici u srednjoronećoj varijanti da se sa njom lovilo sve od Triglava do Đevđelije?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: ugly duckling

Post Postao/la angler » 17 stu 2010, 22:40

Vec sam ovu sliku negdje postavio ali evo opet. Da evociram uspomene rodji :grin:

To su te uske petice. Pod brojem jedan su prve boje koje su izasle, a ona desno u sredini je najvise imala rezultata, ta mi je najdraza. Bile su iste sa crnim ledjima, a kasnije su ih stancali sa plavim, zutim, dekor pastrmke... "Dvice" su malo poslije izasle ali ni blizu efikasne kao jedinice. Imam jos neke vece jednodjelne i dvodjelne, uski tanki, ali nisu pored mene da ih fotografisem. Onaj mali lijevo u dnu je najstariji Pacic u kolekciji, nisam ga nesto puno koristio.
Eto to je prva tura koja je dosla u nekadasnju robnu kucu Sarajka, nekih osamdesetih godina.

Onaj Ujka sa tackom je viska medju Pacicima ali bi Tare bio zadovoljan sa njim, dobar za klijena. :wink:

slika


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ugly duckling

Post Postao/la zlaja » 17 stu 2010, 23:43

Hvala Angler,znači istina da sve ribe su volile peticu pod zub,još samo da firma vrati te oblike u pogon

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ugly duckling

Post Postao/la Seha » 18 stu 2010, 01:09

Ja sam imao 2 paceta bas kao i ovo rodjovo najlovnije.. Kasnije sam jednog sam frizirao u dekor gaovice (lokalna endemska ribica kojom se paje hrane).
Kupljeni u knjizari svjetlost sarajevo :shock:
Pa mozes misliti moj Zlaja kako je prije bilo doci do dobre varke.. Odes u knjizaru da kupis svesku ,a kupis varalicu. <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: ugly duckling

Post Postao/la angler » 18 stu 2010, 06:13

Jest, jest rodjo, dobro si, bilo ih je i u knjizari uzeti.

Ehhh...tad je varalicarenje bilo poezija, zato su se varalice i prodavale u knjizari :135:

Zanimljiva im je bila vibracija obzirom da su 5ice. Ako je malo brze vuces davale su velik otpor uz zestoku vibraciu. Nikad udarac nisam imao kad sam je brze povlacio, valjda je ta zestoka vibracija smetala ribama...u prvu pa laganice...ko dajc kad vozis :grin:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ugly duckling

Post Postao/la Seha » 18 stu 2010, 19:12

Eh bilo je i monofila "na metar" to je za danasnje generacije apsurdno ,al eto kako je to nekad bilo.
Mi smo bili na konju kako su se generacije prije nas snalazile.. <titinpionir>
Tacno tako za vibru famozne 5-ice imas nekako osjecaj da ti sama varka kaze ako pretjeras sa brzinom vodjenja.. Ja sam masu puta znao prebaciti brzak i samo je nosarlantno uvedem u glavnu struju i tako je drzim da je matica iznese u udarnu zonu.. Najcesce sam bas na tim izlazima iz jake matice dobijao udarce.
Dosta puta mi se desavalo da mi samo prati varalicu do noga i vrati se nazad.. Kad se to desi odma tu ribu ostavljam da malo odmori i vratim se kasnije i pokusam drugaciju varku ili nacin vodjenja.. Iznenadice vas koliko puta to upali. Pokusavao sam i ja biti uporan ali nakon par pracenja nas provali i tu ribu taj dan nikad nisam uspio prevariti.. Ili bi letargicno legla na dno i pasivno reagovala na bilo sta ili bi ko metak otplivala dalje od te pozicije.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: ugly duckling

Post Postao/la angler » 18 stu 2010, 20:52

Najbolji najlon...u duginim bojama <championvanja>

slika

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ugly duckling

Post Postao/la tare » 18 stu 2010, 21:08

i danas se u nekim knjizarama prodaje pribor,u malim gradovima uglavnom..

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: ugly duckling

Post Postao/la angler » 18 stu 2010, 21:32

Tako je Tare. Nedavno sam u Jablanici nasao male Mepssove upravo u knjizari.

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ugly duckling

Post Postao/la @ldin » 18 stu 2010, 22:06

evo neka dva ultra lagana i ultra mala ,mušičari će da pozavide na tehnici bacanja ovih woblera , prvi je floating dekor pastrmke, a drugi je onako lighte crno bijeli , oba su slična tehnikom bacis u maticu i gledas u njih kao u mušicu kako ih voda nosi i kad po tebi budu ok kreneš , znaci pošto su vodjenja pretezno uz vodu to se odvija ultra sporo , u principu vrhom stapa korigujemo dubinu i odstupanja lijevo desno. U ovom lijevo desno sam imao najviše udara "klena" ne velikih al to je do mene i mjesta u principu ta radnja ih razpojasa totalno...
slika
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ugly duckling

Post Postao/la montana » 20 stu 2010, 11:34

Seha je napisao/la:Eh bilo je i monofila "na metar" to je za danasnje generacije apsurdno ,al eto kako je to nekad bilo.
Mi smo bili na konju kako su se generacije prije nas snalazile.. <titinpionir>
Tacno tako za vibru famozne 5-ice imas nekako osjecaj da ti sama varka kaze ako pretjeras sa brzinom vodjenja.. Ja sam masu puta znao prebaciti brzak i samo je nosarlantno uvedem u glavnu struju i tako je drzim da je matica iznese u udarnu zonu.. Najcesce sam bas na tim izlazima iz jake matice dobijao udarce.
Dosta puta mi se desavalo da mi samo prati varalicu do noga i vrati se nazad.. Kad se to desi odma tu ribu ostavljam da malo odmori i vratim se kasnije i pokusam drugaciju varku ili nacin vodjenja.. Iznenadice vas koliko puta to upali. Pokusavao sam i ja biti uporan ali nakon par pracenja nas provali i tu ribu taj dan nikad nisam uspio prevariti.. Ili bi letargicno legla na dno i pasivno reagovala na bilo sta ili bi ko metak otplivala dalje od te pozicije.
Sjecam se i ja toga "na metar"! Prvo bi se pentrao po vrbama oko rijeke (necu reci ime) da poskidam prekinute muhe, onda bi trazi bacene gute spetljanog najlona i satima raspetljaji i stiklaj da vidim s cime se raspolaze. Onda u "Sarajku" ili neku knjizaru po jos koji metar "osnovnog najlona", pa na kakvu smokvu pored navedene rijeke da uberem zelenu smokvu propisne velicine i tvrdoce, koja bi sluzila kao Eko-vaserka.

Osnovni najlon je bio bitan, jer je bio u komadu i omogucavao je dalji zabacaj rukom, nego onaj reciklirani koji je imao puno cvorova. Jednom dobih 2 zlatna meppsa #1od ribara i objasni mi kako rade. Sakrijem se, jer prije, mi djeca bi se krili od velikih ribara, u neke vrbe i onako s ruke fiknem onog meppsa u vodu, pa lagano vuci rukom, preciznom brzinom... i kilasica odnekle zgrabi, pa niz vodu, a ja kontru! ....... I prije sam se posijecao na najlon, ali taj put do kosti. Evo i sad me boli sjecanje... sve je otislo niz vodu s ribom. Ma pusti ribu, zao mi penjanja po vrbama... i onog meppsa. Ovaj drugi nije bio dobar.

Eh kasnije sam presao u visi rang i nabavio prvi ozbiljniji pribor! Lijeskov stap, koji su mi usjekli negdje na Borijama, 7m najlona, i to u jednom komadu, skinuo desetak matica sa sarafa, da mi sluze kao olovo i dobio kutijicu, kao one od sibica, sa 100 udica #12. To je bio pocetak mog kratkog gruntaskog perioda, jer smo puno lagali, pa ja jednom starom ribaru ispricah bajku o velikoj ribetini od metar, kako mi je spala. Dedo ce na to reci da je mozda mladica i kako ona jede drugu ribu, izmedjuostalog i peseve. Nije mi trebalo vise informacija. Trk na vodu, uhvatim pesa, zabacim, a on spadne. Tako nekoliko puta, mokar od gacanja za pesevima uspjedoh jednog smjestiti u vir pod crvenim zilama neke stare jehe. Vratih se da uhvatim jos par peseva, i pogledah prema mom ljeskovom Sportexu, a on se savija ko na struju i ispade izmedju ona 2 kamena gdje ga uglavih. Trcao sam koliko sam mogao i ugledao stap koji se zakacio u neko granje, a u dubini "azbahu" kako se prevrce i petlja onih 7m najlona oko granja. Dok sam nasao pomoc, ostade samo nijema lijeskova Catana i malo najlona pri vrhu. Potpuni debakl, a da ne kazem da mi niko nije povjerovao. Ostadoh bez skoro kompletnog pribora, da mi je trebalo i godina da se povratim, i sa zeljom da se opet sretnem sa "azbahom" i odmjerimo snage! :1234:
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ugly duckling

Post Postao/la zlaja » 24 vel 2011, 23:46

Raja da li je neko od vas negdje u BIH naletio na retro tanke pačiće ?

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Wobleri”