Lov mladice.

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
admin
Potpredsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:46
Pridružen/a:16 lip 2006, 16:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Lov mladice.

Post Postao/la admin » 23 lip 2006, 21:14

Ja je nisam nikad lovio, a volio bih cuti necije iskustvo.Kako, šta, gdje, na šta?


Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 23 lip 2006, 21:23

Eh ovdje nam treba Zander ili neko drugi sa Une ili Drine

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 24 lip 2006, 12:39

Mene interesuje kako se prave (i od kog materijala) varalice cof i pes, i u koje godisnje doba su najefektivniji.. Ako neko moze nek pukne koju fotografiju da vidimo kako bi se to moglo napraviti.
Cuo sam da postoji mogucnost kupovine istih, ali mi je zelja kad vec budem lovio mladicu prvi put u zivotu da je uhvatim na moj home - made varalicu (jedinstven osjecaj).
Takodje me interesuje kako se vode kroz vodu (pretpostavljam navlacenje sa laganim dzigovanjem i cestim pauzama).
Pozdrav i Bistro

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 26 lip 2006, 07:27

E moj Seha to i nije bas lahko opisati jer bi trajalo dugo.Fotografije cu postaviti vijerovatno krajem augusta pa ces vidjeti kako izgledaju moje varalice.Po mom misljenju silikonska riba je isto tako dobra kao i cof samo sto je cof laksi za voditi na nasim rijekama.Cof je mamac koji imitira paklare(Lamperta planeri) u mrijestu.Paklare,vise komada se zalijepe jedna za drugu i pokrecu se skokovima.Prilikom svakog skoka pripajaju se za cvrstu podlogu da bi ponovo skocili.Migracija ovih riba ili zivotinja kako ti se svida je prisutna tokom cijele godine s tim sto proljece i jesen su glavni periodi migracije uzvodno kao i nizvodno.Vodenje cofa bi od prilike tako izgledalo zavisno od terena.Ja cofa uglavnom pustim na dno i on se kotrlja niz vodu sa povremenim zaustavljanjem.Ako teren dozvoljava kao sto na Sani ima takvih mijesta gdje je vodena struja lagana vodim ga uzvodno.Za uzvodno vodenje cofa moras imati lagane pokrete na gore i dole sa povremenim pustanjem cofa da padne na dno.Sto se tice kupovine cofa to je tesko.Ima dobrih cofova ali ne odgovaraju za svaku vodu i teren.Tezina olovne glave,boja gume ili drugog materijala od cega se cof pravi kao i velicina i boja kugle.
Ja licno volim bijeli cof u sumrak ili nocu mada je rijetko koristen.Paklarin stomak je bijele boje.Dobra boja je boja tamnijeg meda ili svijetlijeg za bistru vodu gdje je guma skoro providna.Ova svijetlija providna boja se lprilagodava boji dna rijeke tako da izgleda fantasticno.Cof se moze praviti od jelenske koze ili u poslednjih par godina i od silikonskih glista.U Austriji se rado koriste silikonske gliste i mladica se dobro lovi.
Eto to bi bilo nesto malo ali je nemoguce opisati u kratko i da se sve obuhvati.Tek kad se tema otvori meni na um padne odgovor.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 26 lip 2006, 14:10

Evo nasao sam nesto o cofovima na internetu..
http://www.ribolov.net/umjetni_mamci81.htm

Sta mislis mogu li koristiti se koristiti i ove silikonske lignje koje koristim u ribolovu bakalara na moru a uspjesno su se pokazale i pri buckanju soma u kombinaciji sa glistama ! Moguce ih je nabaviti u svim velicinama i dekorima. Kad uhvatis vremena slikaj pa da se bacim na posao !

Hvala

slika


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 26 lip 2006, 16:46

Ma ti cofovi mi se ne svidaju mada ne mogu reci da to ne prolazi.Eto vidio si u toj reportazi se lijepo vidi cof(mladice sa sane).Uvelicaj sliku i lijepo pogledaj.Imaj strpljenja poslat cu fotografije.Svakako ti cof ne treba ove godine.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 27 lip 2006, 14:00

Uvecam ja sliku Amire al je onda grafika katastrofalna..Evo vidim imaju ih u skenderiji pa cu uzeti par komada da ih prostidiram.Bilo bi od velike pomoci da mi slikas (ako budes imao priliku) tu jednu paklaru da vidim nijanse boja jer ovo u komercijali je garant samo losa kopija.
Pozdrav

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 27 lip 2006, 14:27


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 27 lip 2006, 19:15

Au vidices sta cu da izlijem od silikona samo da skontam jos olovnu glavu i kopcanje trokuke.....
Gracia mister Prezidento !!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 28 lip 2006, 09:26

"Rodjak" (i to sa velikim R)
cuo sam da se dobro pokazala ona "medicinska guma" sto se veze oko ruke kad krv vade. Ima boju meda. Mozda grijesim Amire!?

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 28 lip 2006, 10:38

Vidio sam i ja da "fercera" nabavicu sad to kad akobogda stignem u BiH.
Ovi cofovi koje sam vidio do sad i nisu bas tako vijerna imitacija (mogu ja to bolje vidices)......
Sad kad sam na videu pogledao kako ta paklara izgleda mislim da bi mali copor ovih jeguljica na olovnoj glavi odradio posao definitivno.
pazi rodjak ovaj slucaj za Mladicu..



slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 28 lip 2006, 12:41

Vidim rodjak da si se pravo uhvatio tog posla. Treba li distributera? :roll:

Avatar
The president
Početnik
Postovi:24
Pridružen/a:20 lip 2006, 15:40
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la The president » 28 lip 2006, 12:57

Seha, gdje si ovu uhvatio, nemoj folirati da je vjestacka.

P.S. Salim se, svaka cast. Ako budes radio na ovaj fol, probaj da ukomponujes 2 trokuke. Kad dodjes u Sarajevo, odvescu te do jarana koji pravi peseve i cofove i to veoma dobro. On ce ti pokazati kako napraviti glavu i uvezati sve to.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 28 lip 2006, 22:38

Ha ha rodjak cim licenciram javljam se !! KUPUJMO DOMACE !!
Vec sam ovom cofu smislio nadimak - ZMIU GA LOMA- :P
Presjednice hvala ti na pomoci.... Bice nesto od mene hehe

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Amir » 01 srp 2006, 11:02

Dobra ti je ova jegulja i ja koristim to ponekad samo ove sto ja imam imaju bijel stomak ali je oblik isti.Nisam taj cof tako cesto bacao a i kad jesam nisam imao uspijeha.Svabe love dobro na te jegulje.To sigurno prolazi.Sto se tice gume koja se koristi u medicini je uredu.Skoro svi moji cofovi su od te gume i ima je u raznim nijansama.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”