Varke za Bucova

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Varke za Bucova

Post Postao/la bakee » 06 ruj 2011, 15:55

hvala zlaja, ma trazio sam ja danas citav dan calypso ali nigdje ne mogu da ga nadjem.


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la zlaja » 06 ruj 2011, 16:01


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la tare » 06 ruj 2011, 16:06

Jel radi Senad jos sa tim voblerima,ja sam slao 2 mail-a prije nekih 2 mjeseca al nisam dobio odgovor :roll:

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la emin » 23 sij 2012, 22:20

danas smo ja i alas malo lutali po doboju <4546> i odemo ko kuma i naletimo na ove 2 varalice..
calypso f6 srednjoronac i owner cultiva rip'n minnow.. sto se tice cultive preporuceno je twich-anje ako se ne varam? malo misljenja o ovoj varalici bi dobro doslo.. <titinpionir>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
..be yourself no matter what they say..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la zlaja » 23 sij 2012, 22:52

Rip je jako dobra varka i treba puuuuuuuuuuno vježbe da uhodaš rip i twich tehnike...rip je rip a twich je twich da se razumijemo...bolenu se twicha sa štapom podignutim prema nebu i nastojiš da varka bježi prema površini-to ga izludi ali model voblera mora biti malo teži da ga možeš opet vratiti u srednji sloj...rip koristim na plićacima jer dobro prolazi kroz kamenjar ali ga ripam-potez ide iz lakta a ne zgloba i traje 30 do 40 cm. vučem vobler štapom pri čemu rip opasno dobro zavibrira dok smotam najlon on miruje pa opet štapom...sašije u pauzi...u tom je sva poenta i mudrost...jarani koji su počeli blinkerati uz mene su odmah provalili štos i počeli loviti...ima oni seronja koji napišu da je vobler lovan ako se lovi određenom tehnikom* tj. ne završe rečenicu namjerno...druže nijedan vobler te klase sa uskim kljunovima nije lovan kad samo motaš...tako dobijaš samo hiper aktivnu ribu koja će uzeti bilo što...jednostavno budi veća zvijer od njega a on ima fakultet ...ti moraš biti magistar...


Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la emin » 23 sij 2012, 23:06

ako postoji video na netu koji pojasnjava twitch ili rip ja sam ga pogledao..:) ali nije to ni blizu kad uzmes stap u ruke i pocnes mlatit..:) hehe.. jedino sto mi smeta jest sto moras stojati na uzvisenijem nivou od same vode, jer u protivnom sam vrh mi se non stop moci u vodu.. vec par mjeseci pokusavam koristiti twitch i pomalo mi vec uspjeva.. meni se cini samo mi treba neko da mi 10-ak min. pokaze i da bi bilo to to..
..be yourself no matter what they say..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la zlaja » 23 sij 2012, 23:22

Bravo to je sportski duh! Tako i trebaš pa će rezultati početi dolaziti...vidi ovako da ti malo olakšam- čitaćeš ovdje na forumu kako je za vrijeme bivše Juge bilo svega pa i riba pune rijeke...naši prijatelji sa ovog foruma kupe jako vibrirajuće ružno pače i leptir-blinker te odu i rasture taj dan...mi sada nemamo ribe a nemamo ni vrijeme za pecanje...tu uskače kapitalizam sa svojom ponudom pa nam nudi mamce za sve moguće situacije...pa smo dobili mamce za ono kad riba neće pa neće da je jebeš al ona neće!!! kupujemo tvich,rip,jerk,drk, brus li,džon vejn ...pa treba da onu budalu od jedne ribe što je ostala u viru izazovemo na napad pa odemo kući sjebani jer kurva nije napala pa mislimo da su je grabuljaši odnijeli pa svašta nešto...pa gledamo na netu a oči nam usjale na novi model ...da jebote izašao novi model!!! trči kupuj,drž-nedaj...
Treba se jednostavno opustiti,doživjeti u ribolovu stanje rahatluka ili ti nirvane, ako neće brobaj malo da promijeniš ako opet neće e pa nemora ...meni bilo super kraj vode...

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la emin » 23 sij 2012, 23:53

pored svega nit je bilo shimana nit sportexa bio bambus i malo laksa u gorem slucaju konca.. a opet se pecalo.. dosta toga se promjenilo, kako u ribolovu tako i u nacinu spavanja, jedenja, odmora, posla, zivota uopsteno.. naveo sam u temi za predstavljanje a opet cu ponoviti, da je 100 izlazaka bez ribe uhvacene, nek bude 101.. sama riba nije cilj.. gledajuci svu ovu komercijalizaciju takav nam je zivot postao.. nema duse ni u cemu, dozivljaja, osjecaja.. ali se i dalje trudimo i borimo, kao i u ribolovu kad riba nece da uzme ponudjeni mamac, mjenjaj tehinku varalicu, mjesto.. biti pored vode, to je ono sto nama treba ali doslovno..
odosmo u off skroz..:)
..be yourself no matter what they say..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la zlaja » 24 sij 2012, 00:09

Ma nije off. već smo baš uboli u sridu*...gledamo promotivnog ribolovca koji na nekoj okrugloj vodi roka basa ko blesav na naš željeni vobler ili mu štuke razbijaju taj isti...onda kupimo i razočaramo se...osim što u našoj vodi ne plivaju tako gladni primjerci kao na promotivnom spotu imamo i potrebno vrijeme uvježbavanja nove tehnike pecanja...

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la emin » 24 sij 2012, 09:08

jest zlaja.. da nam 8 radnih sati ne traje 12, i da na kraju mjeseca nije tristac, i da radimo 6 dana u sedmici a placeni za 5, i da je petak dan kad cemo se pripremat za vikend, a ne ona nedjelja hebena nam proleti sad pa sad, pa da se tome posvetimo maksimalno i da te favorit varalice za koje odvojimo "od zalogaja" kad zabacaimo, ne izvadimo pva, granu ili u najgorem slucaju, ako ne pukne stap izvucemo felgu.. al mi ko mi pretrpicemo sve to i opet izaci na vodu i mlatit mlatit mlatit sa rojem misli u glavi i ipak uhvatiti poneku ribu..
..be yourself no matter what they say..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la zlaja » 24 sij 2012, 18:25

Baš tako kao što pišeš...aferim.

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la emin » 24 sij 2012, 19:44

nego daj mi reci zlaja, je li obavezan, konkretno kod twitcha potez prema dole,(gore) je li mjenja efekat samog twitcha? ili mi to mozemo, kako reci na svoju ruku, da olaksamo u odredjenoj situaciji pa malo pa malo desno twitchati?
..be yourself no matter what they say..

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la AlaS » 24 sij 2012, 20:48

djuzepee je napisao/la:nego daj mi reci zlaja, je li obavezan, konkretno kod twitcha potez prema dole,(gore) je li mjenja efekat samog twitcha? ili mi to mozemo, kako reci na svoju ruku, da olaksamo u odredjenoj situaciji pa malo pa malo desno twitchati?
Uzmi one X-rapove iz kutije idi na jezero samo udri do pocetka sezone ,pokazao sam ti foru tvitchanja sad je do tebe da je prilagodis prema sebi ,neces ti nikad tvitchat kao Zlaja ili ja ili neko deseti ,isto kao sto ne zabacujemo isto tako i prezentacija varalice,samo vjezbanje nista drugo
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la zlaja » 24 sij 2012, 21:51

Vidi druže ja nikad nisam vobler vodio kao da je supermen pa da leti kroz vodu na sve strane i da naglo iskače iz vode...ljetos Enver kupio x-a i tuče kontre preko ramena kad ga vodi...meni bi smješno pa ostanem uz njega da malo zajebavam...ne prođe malo saši mu konjina od 70 cm. :grin: ...ne polukontre i tako to već potezi kao prave kontre, onaj jadan x izleće iz vode po 20 cm. na taj pokret ruke :grin: i eto opet sašije i to veli meni Enver da samo tako hoće a drukčije nikako...znači samo pecaj i uživaj...
Salmo thrill je dobar za tu prezentaciju bijega prema površini jer je težak pa treba štap dignuti u nebo i vraćati teški vobler ka površini...za smuđa isto ljudi imaju fore ali tu ide sve polako...
I ono glavno -u pravu si za dužinu štapa jer da bi najispravnije pecali sa tim svim prezentacijama treba imati štap na 1.80 ili sl. da bi imali prostor za pokret...pošto svi pecamo uglavnom na 2.70 ili 3 e tu se snalazimo...možeš druže u stranu koju hoćeš isto nema pravila,možeš praviti pauze kolike hoćeš isto nema pravila...kad dobiješ napad na vobler obavezno upamti šta si uradio...možeš non stop cimati vršicom polako i sabirati najlon, možeš iz lakta povući a da ti je štap paralelan sa vodom pa pauzica dok skupiš najlon...

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varke za Bucova

Post Postao/la emin » 24 sij 2012, 23:30

@alas: ucim ucim polako..:)

@zlaja: opisa ti meni ko da mi je video pred ocima kako twitcas.. :grin: trazio sam i thrilla kod kuma, al nije bilo.. ma kontao sam ja na te 2.1 ili 2.4 ostriji brzi, mozda cak i cast stap i masinu, nesto mi se svidjela, ali ne moze stic kuja zeca kako god.. :mrgreen: moracemo ja i alas doci gore kod vas da ja to malo bolje snimim.. :987:
..be yourself no matter what they say..

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”