Varalicarenje mrene

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la zlaja » 20 lip 2016, 07:33

Mrena kad uzreli za odstrijel ,kad pređe preko 2 kg. ima izuzetno ukusno meso, malo masnije od klasične lovine tipa škobalj i sl. ali skroz drugačijeg okusa...Delikates kad se fino spremi...


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la tommylee » 20 lip 2016, 08:06

Kod mene još malo pa kreće pravi ribolov na mrenu.
Prošle godine sam imao fino iskustvo dobra uzimanja pa i kidanja,sada imam novi borbeni komplet pa ćemo da vidimo čija majka crnu vunu prede <djed>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la Seha » 20 lip 2016, 11:10

Da je srece napisali bi i pricali naokolo da je otrovna jer se hrani iskljucivo na dnu gdje lezi dosta teskih metala zive i sl.

Ja konstantno sirim dezinformacije kako bi zastitio ribu od mesara :wink:
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la zlaja » 20 lip 2016, 11:45

Seha samo se vrtimo u krug, opet bi trebao da dam odgovor na tvoj post i da ovdje kucam po sata, neću ...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la Seha » 21 lip 2016, 14:18

Ja stojim do svojih principa da su nase vode opustosene i dok god budem mogao bilo sta napisati (makar i karakiranjem) kako bi bar jednog clana foruma nagnao da razmisli prije nego ubije neku ribu. To cu ciniti htio ti uz duzno postovanje odgovoriti na moj post ili ne.

Pozdrav
slika


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la Clavis » 21 lip 2016, 15:50

Seha druze nije to nimalo karikiranje pustamo u vodu sve I svasta. Samo automehanicara sta je pljusne peradjeno ulje u odvod dovoljno je. Sve to lezi po dnu Mislim ulje ode al cestice...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la Seha » 21 lip 2016, 17:09

Znam Clavic care ja karikiram da je neukusna..

Evo skandinavci vec 5 godina nezele kupiti losose koji se uzgajaju ili su ulovljeni u baltickom moru zbog velikog procenta zive u mesu lososa. Na oko zdrava riba al se hrani haringom koja se mrijesti u rijecnim deltama u kojim su intalirane nuklearke, teska industrija i sl.
Acer Mital u Zenici godisnje par puta potruje ribu i to sto je otrovalo tu ribu ostaje u vodi. To neispari jarane, to neode niz vodu vec konstantno kruzi u tijelu novih generacija zivih bica koji se hrane jedni drugima.
Da negovorim o tim automehanicarima, starim akumulatorima, medicinskom otpadu, hemijskim sustancama koje iz vecine kucanstava uz rijeke direktno istresaju sranje u vodu..

Neznam brate da me muka natjera ja bi radije kore sa drveca.. Ako su mogli partizani mogu i ja
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la rusko » 21 lip 2016, 17:52

Dovoljno je samo svo ono olovo od salijevanja strave raji nakon rata, da sve ribe budu nejestive… <djed>

U redu je da se ponese kuci riba - dvije… Ali ljudi su megalomani… Ako nije ogromna hrpa, nisi ribar…
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la zlaja » 21 lip 2016, 22:18

Mrena , pogotovo potočna mrena ima pet klasa bolje meso od uzgojne kalife
Ljudi truju rijeke
Krivolovci tamane ribe
Dino Merlin je šupak koji krade tuđe pjesme...
Možemo ovako do u jutro,zato vam velim...Vrtimo se u krug...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la rusko » 22 lip 2016, 06:40

Zlaja, i ti si dio tog kruga… Stavise, ti si mozda sada bas onaj faktor koji okrene krug…

Taman kada ideje dodju do neceg sto bi moglo pokrenuti akciju, nadje se neki "obrtnik" koji kaze:

"Ma dajte ljudi, nema sanse da se nesto promijeni kod nas… Uvijek ce sve biti po starom…" i krug se nulira i zapocne novu orbitu <djed>
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la zlaja » 22 lip 2016, 07:02

Ja to radim u svom gradu,prvo se čisti po svojoj kući...Ima ekipa ribolovaca koja baš sportski peca ribu,za njih je -ulovi i pusti- postala prirodna stvar.Da svi sa foruma urade posao kao ja ,rijeke bi bile pune ribe...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la montana » 23 lip 2016, 01:12

Kako god prelistam po memoriji, cini mi se da je bilo puno vise i krupnije ribe prije nego su se pojavili C&R pokreti. Pretprosle godine sa Ruskom i jos par drugova, u strogoj C&R zoni, muku smo mucili da se odlucimo kojoj ribi da zabacimo. Sa mosta smo gledali stotine lipljenova od 40 i vise cm. Prosle godine, sa tog mosta smo jedva nasli dva sitnija komadica. Cuvara ima i vise nego prije, voda se nije zagadila, kormorana ni vidri nismo sretali, kalife koje obicno optuzujemo da su sve pojele su isto nestale... eh da, sad se sjetih. Dozvolili su vaserku <jelmekotrazio>

Stvarni razlog nestanka ribe su nekontrolirano veliki izlov domaceg stanovnistva, tj. onih koji zive uz vodu. Plovkasi i crvici ubijaju sve sto u vodi pliva, a uzivaju povlasteni polozaj u odnosu na sve druge ribolovce. Na njih savezi trose najvise para, puno vise nego sto oni plate u godisnjoj dozvoli. Samo kod njih sam vidjao mreze cuvarke sa stotinjak riba u njima, ukljucujuci i salmonide koji su "progutali" udicu. Samo njih mozete vidjeti po stotinu u redu, rasporedjeni u dva metra duz cijelog toka Bosne, Drine i svih drugih rijeka. Samo oni znaju recept kako napraviti snicle od manje kvalitetne ribe da se sve od mesa iskoristi. Samo oni su u stanju navezati lajner ili varalicu na plovkaski stap, ako zatreba. Samo oni prihvataju ulovljenu ribu rukom tako da joj stisnu skrzne poklopce gdje ribi od pritiska iskoce oba oka. Samo oni prepricavaju koliko su komada ulovili i znaju do u gram koliko je bio tezak ulov kad su ga donijeli i kad su ga ocistili. I neka se ljuti na mene ko god hoce, ja rekoh sta sam vidio i zakljucio. Za varalicare, ma kako mi na zivce isli sa onim plastikama, gumama i zveckama, ruku u vatru dajem da ne prave veliku stetu, bas kao ni sarandzije ni musicari.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la rusko » 23 lip 2016, 07:18

Dobrim dijelom je do lokalnog stanovnistva… Ali ima i nemara od strane vlasti… Virusi se prenose kroz ribnjake, zagadjivaci rade neometano… A i ako se zagadi, sve se rijesi sa par kila janjetine…

Nas treba tuci, zatvarati, odrati… Drugacije ne funkcionisemo… Navikao narod da ga neko koriguje, sam je za to nesposoban… Previse godina smo proveli u cejfu pa nam je tesko odustati od tog osjecaja i unormaliti se.

Da nas hoce neka fina i miroljubiva sila okupirati, pa da zavede red i mir kao sto je bilo za turskog, austrougarskog i komunistickog doba! <djed>

A da ne bude off… Kolike su mrene bile za austrougarskog doba? :mrgreen:
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la angler » 23 lip 2016, 08:10

Bile su malo krace od Ferdinanda <jelmekotrazio>

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Varalicarenje mrene

Post Postao/la Seha » 23 lip 2016, 14:52

Kad su pacovi bilo po tri kile komad mos mislit kolike su bile mrene <valjanjeodsmijeha>
Oko joj ko fildzan <ribarcina>
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”