NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori
BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la BcRich » 28 sij 2011, 18:32

nisam skonto gdje da stavim pa sam otvorio temu neocekivani ulov,mislim da je ok
loveci soma na rijeci bosni u vece oko 22 30,cuo sam da nize mene 50-tak metara nesto 2 puta se izbacuje na povrsinu,misleci da je se som digao na povrsinu i lovi sisao sam do tog mjesta i stavio x-rap 10cm,u prvi zabacaj uslijedio je udarac i dril je poceo da zuji,riba je strasno izvlacila strunu,pomislih somce i to kakvo (king kong),nakon 80-tak metara izvucene strune,riba je stala i pocela je borba,koju do prije nisam imao priliku da osjetim,cudan mi je bio osjecaj i nacin ponasanja ribe i otpor koji je ona pruzala,nakon 10 minuta borbe,dovukao sam ribu blizu obale, ali namogu jos da je dignem na povrsinu,ubrzo za tim uslijedio je blijesak na povrsini i riba je ponovo pocela da izvlaci strunu kao da je tek zakacena,primjetio sam da nije som ali sada me kopkalo sta je,koja je to bjela riba a da tako strasno se bori,nakon jos 5 minuta zamaranja riba je se predala i dosla do obale,i tada smo vidjeli ribu i svi smo u prvi mah rekli da je u pitanju bucov ali ogroman,kada smo ribu izvadili na obalu imali smo sta i da vidimo,to je bio tolstolobik kojeg je varalica zakacila ispod usta! bas je bilo iznenadjenje,da mi neko rekao da cu uloviti tolstolobika na varalicu,samo bih se nasmijao,ali eto u ribolovu nema pravila,nikada neznas sta ces uloviti. evo par slikica,i da napomenem da je tolstolobik i te kako jaka riba,pravi borac Bistro
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la BcRich » 28 sij 2011, 18:33

evo jos jedna
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la zlaja » 28 sij 2011, 22:00

Svako ljeto imam česte goste pri blinku na klena u vidu debeli krupni škobalja,do sada sam ih toliko ulovio da mogu reći-napadaju varku svom silom! a zašto? da li mužijak čuva matično jato ,da li vibracija voblera u njemu probudi oportunistu ili ...
Travari uglavnom napadaju...
slika

Uploaded with ImageShack.us
Prošle sezone u našoj rijeci Bosni zalutala potočarka,odkuda ne znam, doduše ima tu jedan potok koji dolazi duboko sa planine Ozren i uljeva kod mog omiljenog mjesta ...
slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la angler » 28 sij 2011, 22:16

Ne vidjeh na vrijeme ovu temu da ovdje smjestim danasnji ulov vec je sad u Varalicarenje na moru <jelmekotrazio>

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la kenan_sa » 30 sij 2011, 01:25

Vjerujem da se sjecate banjo( bendzo) ribica. Nekad odma poslje rata nabavio stari onaj mali zeleni vatrogasni camac da imamo za razvlacenja. Sjedem u camac i odveslan na mjesto na kojem sam uvjek lovio dosta finih smudzeva (kameni podzid ispod pekare-granapa u celebicima iza tunela odakle su nekad camci prevlacili ljude do dzamije). Bio je negdje polovina aprila. Mrijesti se saran pa lovim smudza dok ovaj ne zavrsi. Spustam bendzo i lovim. Iznenadi me udarac koji me je ono zaledio od straha. Na prvu je bio da je smudz odnosno smudzina jer me je poceo okretati u camcu. A tad sam pomislio i ako ga izvadim gdje cu sa njim jer znajuci kakvo mu je ledzno peraje nemoze on u moj camac. Izbusit ce i mene po nogama a i camac. Izvlacio mi je najlon nekih 20-ak metara te stade. Povlacim al se osjeti da je zapeo za dno. Opet kroz glavu proleti odkud on da mi zapne za dno. Povlaceci ono nazor nece li se otkaciti osjetih da vucem neku granu, al i ribu osjetim jer je cupala. u neka doba ja fino za silk rukama i izvlacim da ne slomim stap. Izvacivsi na skoro povrsinu ono zijanim se totalno. Smudz nidze veze. Maconja saran uzeo na bendza i upetljo se na okresane grane sljive koje je neko bio fin pa bacio u jezero. Nano mila kad sam ga uvukao u camac. zijanio se totalno. Otkud on. nekih 20-ak metara od mene je lovio jedan stariji ribar koji je pratio moje vozanje bez vesala u camcicu i zagalami ono na sta je uzeo itd. rekoh mu da je uzeo na bendza nasta on rece da i on baca gagu al mu se nije jos javio te rece da kad je na mrijestu hoce uzeti i ribica jer mu treba kaloricnija hrana za povratak snage nakon mrijesta. Kad sam ga tek starom pokazao onda je nastao sou. saran je bio tezak 7.70 kg. A stari je bio provociran narednih 7 dana jer mu on baca sve zivo a ne uzima a ja bendzo bacim i uhvatim za mene tad kapitalca. da mi je neko prije ovoga pricao tako nesto mrsno bi ga i odj... od sebe. napisa se ja pravo, al sta cu kad me podsjeti ova tema na tu dogodovstinu. Pozdrav i bistro...
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la Seha » 30 sij 2011, 13:00

Treba naglasiti da ribe uhvacene u vrijeme mrijesta ili ako je udica zakacena van usta treba vratiti neozlijedjene u vodu. Cisto da neko nebi dobio fiks ideje.
slika

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la kenan_sa » 30 sij 2011, 13:04

Joj ne napisah to. Zaboravio jbg... Naravno da je vracena nazad jer niko od mojih ne jede ribu iznad nekih 4 kg. Ja doduse ne jedem nikako, tako da od najvece do najmanje vratim u vodu. Al sam pojeo jedan vagon konzervi tune. Huhhh...
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la Seha » 30 sij 2011, 13:22

Nema frke lijepo je naglasiti da nebi neko pogresno protumacio i skontao kako je to ok.
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la @ldin » 30 sij 2011, 19:32

smuđ u zabrani od I.III do 31. V. (kod nas )
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la kenan_sa » 02 vel 2011, 12:15

Na jablanickom je zabrana samo za dolazak na jezero bez piva i vatrene vode. Ostalo je sve dozvoljeno. Jos ako das cenera ribocuvaru na kafu, ma i pola jezera je tvoje odma.
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la Seha » 02 vel 2011, 12:28

Po mojim saznanjima cisto sumnjam da je takva situacija dijelom Jablanickog gdje gazduje Glavatica. Gdje gazduje Konjicko udruzenje vrlo moguce jer su u velikim problemima. Kenane ako imas sta argumentovano tako to i plasiraj ovdje punim imenom i prezimenom da nebi bilo zabune.
slika

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la kenan_sa » 02 vel 2011, 12:33

Ma ja kad spominjem jablanicko kontam na konjicko udruzenje jer imam vikendicu u celebicima i dole sam u 95% odlazaka. A necu da ga spominjej jer je dobar covjek ko covjek, a kaze radi ono koliko para toliko i muzike a s obzirom koliko dobija mjesecno (nista jer mu duguju dosta plata)) a covjek penzioner sevap mu dati na kafu umjesto za dozvolu. Sto se tice jablanicana o njima nemam rijeci negative. Ljudi rade najbolje sto mogu i primjeti im se rezultat. Da su barem pola udruzenja kao jablanicani puno bi bilo drugacije nego sto je sad na ostalim vodama.
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la Seha » 02 vel 2011, 12:53

Zbog toga bi te zamolio (da nebi bilo prenosa) uvijek formulisi na koga mislis i pozitivno i negativno. Hvala
slika

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la vedran » 03 vel 2011, 00:34

zlaja je napisao/la:Svako ljeto imam česte goste pri blinku na klena u vidu debeli krupni škobalja,do sada sam ih toliko ulovio da mogu reći-napadaju varku svom silom! a zašto? da li mužijak čuva matično jato ,da li vibracija voblera u njemu probudi oportunistu ili ...
Travari uglavnom napadaju...
Zlaja dobijao sam i ja ove travare na varku ali uglavnom oko mrijesta,tako da mislim da je u pitanju odbrana teritorije to jest upozorenje pridošlici da starije čike i tete rade neke stvari i nisu skloni voajerizmu :grin:

slika
skobo na yogi kruškicu

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: NEOCEKIVANI ULOV NA VARALICU

Post Postao/la BcRich » 30 svi 2011, 21:39

slive su vec tukle na varku,ali ovaj je cudan ha ha pozdrav. bistro
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”