Bucov / Bolen 2015

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Zaključano
Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la rades7 » 05 lis 2015, 07:27

Neka se ne uvrijede kolege, najljepša tema i galerija...


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la tommylee » 05 lis 2015, 08:17

Do Zlaje je :879798:
Svaka čast neumoran si <juma>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la zlaja » 05 lis 2015, 16:20

Hvala ljudi, lov riječnog tarpuna je jedna lijepa fantazija pa se trudim da je prikažem.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la zlaja » 14 lis 2015, 15:47

Rapfen od 82 cm. je švabama udarna vijest, meću je u - BLINKER-...Na našim oskudnim rijekama to je veoma čest ulov, savski sliv...
http://www.blinker.de/aktuell/fangmeldu ... h5eh-ztmkp

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la bakee » 14 lis 2015, 22:31

Mi da smo samo malo odgovorniji prema nasim rijekama, bile bi raj na zemlji. Ali znam ja nas j... Ti nas. :)


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la Seha » 15 lis 2015, 10:20

Upravo tako je sa svim vrstama.. Dao nam bog podneblje, ljepotu i resurse, a oduzeo pamet i zdrav razum u isto vrijeme.. Sve nesto kontam nema gore kazne. Pa na zapadu tove sarane da bi presli 30 kila u nas toliki porastu na prirodnoj hrani ukoliko izbjegnu krivolovce.. Tako je i sa drugim vrstama bucovi mladice somovi itd privukli bi na stotine hiljada turista godisnje koji sa vode odnesu samo lijepe slike, a ostave zdravu lovu ovoj omladini koja bleji na birou.
Jebiga
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la zlaja » 15 lis 2015, 11:22

Eh sad duga priča, jebiga...al da ne skrećem sa teme, možda smo bolji majstori,pa nam rapfen od 82 nije za novina <djed>
PS. Inače mi balkanci imamo osjećaj da smo najbolji ribolovci u svemiru ! :grin:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la tommylee » 15 lis 2015, 23:40

Naravno da smo najbolji sve smo istrijebili :mrgreen:
Meni jedan domaći koji ima kafanu uz Drinu priča kako je ubio bucova od 11Kg veslom.Imao one neki mol i nakupilo se granja,krš sami.
U tom kršu on primjeti da se nešto pomjera.
Kaže viri glava od ribe zaglavila se,on imao tu pri ruci veslo i mlate ga iz prve.Par puta sam ga pitao i ponavlja svaki put 11Kg!
Eto šta smo mi "Balkan Boy",da ga je makar preparirao ikao ja to ne volim.Ali bi bilo za naslovnica.
Vjerovatno je mučenik ga istranžirao i dobio koju crkavicu :(

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la Seha » 17 lis 2015, 12:03

zlaja je napisao/la:Eh sad duga priča, jebiga...al da ne skrećem sa teme, možda smo bolji majstori,pa nam rapfen od 82 nije za novina <djed>
PS. Inače mi balkanci imamo osjećaj da smo najbolji ribolovci u svemiru ! :grin:
Ako stavis na vagu balkanski talent i maherstvo definitivno smo po sportskom ribolovu u samom svijetskom vrhu.. To ti mogu potvrditi jer nisam jednom upoznao nekog Norvezana, Svedjana, Holandjana itd koji je ribar i koji uvijek imaju pricu slicnu ovoj.. Ima kod nas jedan iz Bosne svi love, al bogami on uvijek ulovi komadine.... Imam cesto visednevne ribolove na jezerima pa vidim sta u to vrijeme ulovimo ja i moja raja a sta danci svedjani i ostali.. Svaki put ih oderemo ko malu djecu i uz to jos se nadje vremena i za verige, rostilj zajebanciju dok su oni naostreni milion posto. Znate za naseg Dzafera frajer nikad u zivotu bassa nije lovio pa im u americi hladno pokupi sve trofeje.Te nase raje iz Ex Yu imas rastrkane svukud po svijetu i definitivno su koliko sam ja mogao donijeti neke zakljucke namazaniji ribari od lokalnog stanovnistva. Imas naseg frajera koji iz sezone u sezonu na elitnim svedskim i norveskim vodama lovi najvece losose i lipljene.. Nije to slucajnost a takve raje imas na stotine do kanade do australije
Ja recimo imam 5 vrsta najvecih ikada ulovljenih u danskoj (neke cak i u cijeloj skandinaviji) koje nikada nisam oficijalno prijavio. Crvenperka, karas, smudj, iglica, grgec

Imamo mi taj filing za prevariti ribu il sto kazu "hoce nas" :wink: samo nas je na prste jedne ruke nabrojati koji nevide ribu kao komad mesa i to je generalno nas najveci "genetski problem".. Imamo negdje kurslus u mentalnoj postavi i dzaba sve
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la rusko » 17 lis 2015, 12:24

U svijetu se ljudi pale na reklamu… Kupuju ono "najsarenije"…. dok nasi ljudi mozgaju kako da izvedu situaciju i naprave nesto svoje.
Sta sam puta gledao Svede kako dodju na jezero sa punom torbom kupljenih musica i pokusavju nesto uloviti… Prodaju im muhe koje na oko lijepo izgledaju ali nemaju veze sa vezom sa tim nacinom ribolova kojeg oni izvode… I svi iste muhe imaju…

Izadje novi DVD na kojem forsiraju imitaciju misa (na Novom Zelandu), svi Svedjani - svugdje pecaju iskljucivo sa tom imitacijom i cude se sto ih nece… Na sajmovima su vjecito isti levati prisutni na standovima za vezanje muha i prodaju zjale jadncima koji ne znaju sami razmisljati i otkrivati… sve se vrti u krug…

Valjda kada covjek ima previse para i premalo slobodnog vremena postane sklon slusanju budala i paljenju na guranje. Nasi nemaju para a imaju vremena pa se posvete istrazivanju i mozganju i pogode!
slika slika

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”