Mladica 2018

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Mladica 2018

Post Postao/la Clavis » 29 pro 2018, 22:55

Eto pripade mi čast da otvorim ovaj post za 2018, da godina ne prodje a da se ni jedan ulov ne postavi....

Inace dugo sam se bavio mislju da pribor za ribu ove teme utopim negdje jer to nikad nije bila moja "nafaka"....jednostavo upisivao se na Sani kurta i murta i haso i huso, i ljudi koji su prvi put mlatarali štapom. A nabacao sam se i ja nije da nisam ali džabe ne bi ona bila ona da je ikako drugačije.
Jutros odem podranim na pijacu po gaće. Prvi stand drzi covjek iz vakufa...uz cakije i razni pribor. Sretnem druga tu ribara , stari mu ribar skoro umro izjavim saucesce i nako gledamo pribor komentarisemo. Za oko mi zape spuzvana imitacija pastrmke sa svim perajima. Kontam jos ovo nikad bacao nisam a pod dojmom da ima sve i peraja napravljena bas onako umjetnicki odise.... Reko da pazarimo majstore i pridodam još dva peša. Po podne akcija na Banjici pripremiti teren da se gospođa može mrijestiti. Posao je bio gotov do 4 pa smo se pokupili i u Hotel na kafu usput. Ulaze kolege odmah unutra na kafu a ja se sjetih one pastrmke u gepeku reko hajte vi sad cu ja... vezem je bez kopce na spagu onako dieltanski reko samo da vidim kako ide. Pustam je u kanal i povlacim odozdo a ona se izvija ko osamucena riba.Sjena iza mamaca, sklop, kočenje....prva pomisao da sam zapeo za sedru koja je zasjecena kao balkon. Razum mi ne govori da je to mladica hej gdje ce ona meni udariti nikad nije...pocinje prvo otresati lijevo desno, pa onda cuveno "kuhanje". Ruke su mi na "auto pilot" glava u oblacima a glas pukao, prestajem je silti sebi i idemo na 1:1 kocnica suti ona se ukupila sad vec dobro nizvodno od mene. Napipam telefon i zovem Adu iz kafane da izlaze treba mi makar svjedok da je imam na stapu pa nek se goni sto se mene tice. Nejse, cim sam ugledao kameru iznad sebe zagazim u patikama u vodu a ona kao da je znala da ce nazad pa je saradjivala je do kraja, cak me pustila da izvadim mamac iz usta bez otresanja. Nego pusti suplju da ste mi svi zivi i zdravi jos godina 100 i sretna vam i bericetna bila 2019 <ribarcina> <ribarcina> <adipiva> <adipiva>

slika


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mladica 2018

Post Postao/la zlaja » 29 pro 2018, 23:41

To brate, popravi mi dan . Jest dobra jebote

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mladica 2018

Post Postao/la senad » 30 pro 2018, 09:06

Kako rekoh Maxu - da mi je ovakvu uloviti da ne moram više lagati okolo :D
Nek’ je sa srećom, i zaslužio si ;)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Mladica 2018

Post Postao/la rusko » 30 pro 2018, 10:37

Bravo Clavis! I da ti u 2019 bude bistro i jos vece i ljepse ulovis!
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Mladica 2018

Post Postao/la angler » 03 sij 2019, 17:37

Bravo majstore!! Eto je za zivotno sjecanje, a bice ih jos, garant, i vecih!
Ispisao si se iz 2018, sad slijedi 2019. Neka je sretna!


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Mladica 2018

Post Postao/la tommylee » 03 sij 2019, 19:24

Uh kako dobra riba a još bolji ribolovac!
Srećna svima 2019!
I da nam ove rubrike budu punije!!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”