pomozi te

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

dado beg
Početnik
Postovi:16
Pridružen/a:05 ožu 2008, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pomozi te

Post Postao/la dado beg » 05 ožu 2008, 16:35

htjeo bih se početi aktivnije baviti fly fishingom.interesuje me štap sa kojim mi ne bi bio problem zabaciti šnjuru malo dalje.probao sam sa nekim cormoranom ali rezultati nula bodova.predložite nešto.


alar
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:05 ožu 2008, 16:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la alar » 05 ožu 2008, 18:11

BISTRO DADO DOBRO DOSAO NA FORUM.DA TI JA ETO POKUSAM MALO POMOCI IAKO IJA NISAM ODAVNO U TIM VODAMA ALI ETO ZADOVOLJAN SAM SVOJIM UCINKOM DO SADA.MISLIM U SMISLI IZBACAJA SNJURE I PREZENTOVANJA KAKO NIMFE TAKO I SUHE MUHA.OVO TI STAPOVE KOJE JA KORISTIM JEDAN JE STARI ORVIS HSL 6# 9.A DRUGI JE SAGE LL 590 GRAPHITE III B I OBA SAM KUPIO POLOVNA.E SAD SLUSAJ MOJ PRIJEDLOG AKO IMAS ZELJU DA DUZE IZBACIS SPAGU JA BI TI PREDLOZIO DA SE VISE POSVETIS TRAZENJU KAKO JA KAZEM "IDEALNE SPAGE" KOJA NARAVNO MORA BITI U KLASI STAPA EVO TI DVIJE SPAGE KOJE JA KORISTIM I SA OBE SAM PREZADOVOLJAN ROYAL WULFF PRODUCTS TT4-5-6-7 F IMAS IH U SVIM KLASAMA I ZADNJA SPAGA KOJU SAM BAS NEKI DAN KUPIO I PREZADOVOLJAN SAM SNJOM JE GUIDE LINIE WF-5-F I DUZINA JOPJ JE STO I NIJE BAS UOBICAJNO 32 METRA MADA JE MENI DOSTA I 20 :) BISTRO I NADAM SE DA SAM TI STA POMOGAO.I JOS NESTO JA SAM POCEO SA STAPOM USTVARI SA CIJELIM KOMPLETOM OD 25EUR DA MASEM I ISTO TAKO SLUSAJUCI SAVJETE ISKUSNIH RIBARA DOSAO SAM DO ZAKLJUCKA DA ZA KVALITETAN IZBACAJ SPAGA IGRA VELIKU ULOGU

dado beg
Početnik
Postovi:16
Pridružen/a:05 ožu 2008, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la dado beg » 06 ožu 2008, 09:23

hvala druže gdje si nabavio te štapove i meni bi trebao jedan sličan za naše uslove u stvari da ga mogu koristiti i na potocima i rijekama

alar
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:05 ožu 2008, 16:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la alar » 06 ožu 2008, 09:49

BISTRO DADO!!!JA SAM TE STAPOVE KUPIO PREKO eBay E SAD U ZAVISNOSTI GDJE ZIVIS.JAVI SE ODAKLE SI I GDJE ZIVIS PA CEMO NESTO ISKOMBINOVATI BISTRO :wink:

dado beg
Početnik
Postovi:16
Pridružen/a:05 ožu 2008, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la dado beg » 06 ožu 2008, 10:01

u sarajevu


alar
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:05 ožu 2008, 16:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la alar » 06 ožu 2008, 10:11

E ZA SARAJEVO SAM TI TANAK AKO IMAS NEKOG DA PUTUJE ZA BANJALUKU TAMO SE MOZE DOSTA DOBRIH STAPOVA NACI ILI KOD NAS NA USK IMAJU DOBRI SAMEO STAPOVI ISTO SE MOGU NARUCITI NAVRATI PONEKAD NA CHAT PA CEMO DETALJNIJE MALO BISTRO

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la angler » 06 lis 2010, 21:37

Plutana drska na skupim stapovima tzv AAA imaji vrlo malo ili nimalo tamnih kanala. Na jeftinijim stapovima ima ih dosta ali to "oni" popune "necim". E to "nesto" me interesuje sta je. Plutani prah ili neka druga djidja. Hem mi stap nije sa AAA plutom hem to "nesto" je slana voda saprala pa me interesuje kako da te brazde popunim, ako ko ima iskustva sa tom "rabotom"?

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la zlaja » 06 lis 2010, 21:52

To nešto je druže fina piljevina sa stolarske brusne trake ili popularnije bubnjare(tako je sitna da je kao krema),miješa se sa kvalitetnim ljepilom ,nanosi se prstima u pore i onda kasnije kada se osuši brusi se finim papirom 00 granulacije
Pošto dole baš nema stolarski radnji na brus papiru nabrusi plutani čep kojeg možeš nabaviti u tržnom centru,ljepilo koje miješaš sa prahom-piljevinom mora biti bliske boje i tu je zakon ono stolarsko bijelo ljepilo-drvofix

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la angler » 06 lis 2010, 22:15

Hvala ti drug...kratko i jasno.
Vidim da je nekom biljkom popunjeno pa su jos ovarisali i boju sto cu ja uciniti brusenjem plutanog cepa.
Na brusni papir i ljepilo cu nabasati ovdje ali cu se nahodati do prve pilane <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 07 lis 2010, 02:55

Uzmes taj brusni papir, sjednes za kuhinjski sto kad ti zena nije u kuci i zuljaj sto dok ne nakupis dovoljno piljevine... <valjanjeodsmijeha>

A sta mislis da premazes pluto s necim poslije kako ti se to ne bi opet desilo, npr voskom?
Ako imas mogucnost naci pravi pcelinji vosak (i to lokalnu sortu da izdrzi temperature), istopis ga i prelijes preko pluta, poslije ga lagano zagrijavas i struzes dok ne dobijes finu i glatku povrsinu koja ne propusta vodu. s njim bi mozda mogao popuniti i te pore samo probaj prvo na nekom plutanom cepu da vidis kako bi izgledalo prije nego sto to primjenis na stapu.

Ja sam to radio za neke sitnice na brodu i odlicno stiti a providan je.
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la angler » 07 lis 2010, 05:36

Zuljacu nogu sa stola odozdo da zena ne primjeti, a kad pocne sto klackati onda podmetnem plutani cep <valjanjeodsmijeha>

Lakiranje i slicne rabote na plutu nisu preporucljive jer se zna ubudzati. Prvo da probam popunjavanjem pa sta bude.
A sto ovo hocu da uradim? Posto su poduboke te brazde da se ne desi odvaljivanje vecih komada pa da ne moram poslije shalovati.

Ovako je drska izgledala...

slika

Sad izgleda 'vako...

slika

Da se zna cije je :mrgreen:

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 07 lis 2010, 06:41

Hmmm... ne izgleda bas dobro... moglo bi se mozda malo ismirglati i dopuniti sa malo te mase piljevine i ljepila na ostatak da se ne siri dalje... ili je mozda bolje promijeniti (moze se kupiti fin portugalski pluto za stapove), ali to zahtijeva malo vise zezanja... znas li sam promijeniti da ti posaljem jedan set prstenova ili cijelu rucku pa zamijeni.

Problem ako mijenjas je sto moras poskidati prstenove sa donjeg dijela stapa, a to moze isparati stap i rijetko ko uspije to uknapirati da se ne vidi nista...
slika slika

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la Veso » 07 lis 2010, 15:34

Puni smo ideja, ko´.. Lak za vezivanje musica i ono sto si izdrobio i usitnio od korka - bezbojan lak cini da se mjesto popravke skoro i ne vidi.

"Wood filler", srestvo koje ces naci u vecini prodavnica boja i lakova?

Ima i neka gotova smjesa te sitne kork-piljevine i ljepila, ako se sjetim kako se zove i gdje se moze kupiti (Wittlock, blizu Ruske..? )- javim.

Mana vecine popravki je da te pupunjene rupe bude znatno tvrdje (cesto i tamnije boje) od ostatka rukohvata. Izuzetak, sto se boje tice, prva varijanta gore..

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 07 lis 2010, 17:46

Imam ja i tog wood fillera (sjetih se sad kad je Vesa spomenuo, punio sam jednom jedan rascjep na parketu s njim)... a i Wittlock (jedna dobra radnja za opremu) je skoro-pa blizu a u njoj ima samo takvih materijala i gotovih rucki. Kada bi se moglo najbolje bi bilo odnijeti njima da to promijene...

Angler, ako nemas gdje nabaviti wood filer javi...
slika slika

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la Memo » 07 lis 2010, 20:24

Prijatelji popravka se vrsi sa prahom pluta i dvokomponentnim ljepilom , poslije susenja se islajfa. Ako selis mijenjati cijelu drsku stapa onda se to radi tako da se drska kuha u vodi odredzeno vrijeme dok lijepilo ne popusti kojim je lijepljeno za Blank, u svakom slucaju da bi zamjenio drsku potrebno je skinuti prvi prsten na stapu ako je 4 djelni ili vise ako je dvodjelni zavisi koliko je ringova na dojnjem dijelu stapa jer se pluto stavlja odozgo i pod konusom i sirina pluta se kompenzira (obicno je malo siri od Blanka stapa) tako sto na taj dio stapa stavljamo obicnu molersku traku sa razmacima od cenat ipo do dva obicno bude 3-4 namotavanja sa razmacima ako je traka 3 cm sirine to sve namazemo dvokomponentnim ljepilom i navucemo pluto na zeljenu poziciju i ostavimo 24 h da se susi ,poslje toga vracamo ringove gdje su bili (vezanje + lakiranje )i na kraju se postavlja na dnu drzac Cekrka (role).

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”