pomozi te

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 07 lis 2010, 21:31

Memo, hvala na detaljima i jedna molba - ako moze par pitanja oko djelova u kojima sam ja malo nesiguran:

- moze li se umjesto kuhanja koristiti para? (da se izreze pluto do blizu stapa i onda parom - kontam para ima vise energije u sebi a i preciznije mogu obraditi detalje uz pomoc nekih "parnih pistolja" koje imam)

- Ako se mora skinuti i nosac role, kako to obaviti da se ne osteti stap jer je on inace znatno jace priljepljen?

- Kako najefikasnije skinuti prstenove bez da se osteti stap?

- Koja brzina susenja epoxida je preporucljiva za drsku?

Uh, ja nabroja masu ovih pitanja... vuce me da preuredim jedan stap koji mi inace skuplja prasinu pa planiram sta i kako...
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la angler » 07 lis 2010, 22:04

Hvala svima na prijedlozima i objasnjenjima!
Bice da cu ja to prije popuniti piljevinom i ljepilom ili wood fillerom pa i Wittlock ako ga nadjem do prvog majstora koji dobro barata zamjenom pluta. Sam da mjenjam drsku nesto se ne bih usudio.
Hoce li biti tamnije ili svjetlije nije mi toliko bitno koliko da se dalje ne siri.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la zlaja » 07 lis 2010, 22:51

Meni druže ta pluta kada je takva draža nekako imam uspomene i nekako mi taj štap što se izhabo draži,nekoliko štapova sam poklonio a na njima pluta sija i nemaju packe a sada ovaj što sa njim pecam sav ispo iz mode a meni drag...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la montana » 07 lis 2010, 23:59

Jeste Zlaja. I kod mene puna kuca onih sa novom drskom!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 08 lis 2010, 06:22

Fino je vidjeti pluto kad je razradjeno... ima to svoju draz, ali kad krene da puca na najdrazem stapu onda je panika...
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la angler » 08 lis 2010, 10:11

eh...sto je stariji pribor i vise se druzis to je i drazi pa kakav god bio. Ovo se bas ne moze reci za sav licni "pribor" <valjanjeodsmijeha>
Krpljenje ce biti samo preventiva.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la montana » 08 lis 2010, 15:39

Pade mi na pamet imas li ti garanciju na taj stap?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la angler » 08 lis 2010, 18:57

Joooooj mene mahnitova, meni i ne naumpade garancija <valjanjeodsmijeha>
Uzbihuzurih sve na forumu djaba. Izvinjavam se :oops:

Imam garanciju, 25 godina bezuslovnu.

Najbolje onda da krpljenje obustavim i da sacekam da se jos pohaba pa da im posaljem na reparaciju :wink:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la montana » 08 lis 2010, 21:15

Nema veze. Zato smo svi vidili kako je komplikovano i opasno cackati sam po stapu, i zasto je bolje kupovati sa nego bez garancije <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la Memo » 08 lis 2010, 22:12

Rusko nema potrebe da sa nekim extra aparatima sa parom skidas pluto ako ga neces vise vracati na stap stavis na lagano kljucajucu vodu nekoliko minuta pa probas da skines drzac role i to ponavljas dok nekoliko puta dok ljepak ne popusti , aposlije toga moze se i pluto skinuti ako i pukne kad skidas nije strasno ako ga nemislis vracati vazno je da drzac role ostane citav. Ringove je najlakse skinuti tako sto se opaljacem malo lak zagrije izdalje ne direkt plamen (1-2 sekunde) onda se stenli nozem zareze po stopicama ringa na kojima je namotan konac, poslje se to ocisti acetonom (prije skidanja ringova zapisati razmak izmedzu ringa da bi se sve vratilo na pravo mjesto kad pocne postupak vracanja ringova). Ovaj moj prijatelj koristi ljepilo od firme UHU dvokomponentno za pravljenje i popravku stapova nekad brzovezuce od 5 min nekad drugo neznam sad tacno upitat cu ga ali znam sigurno da ostavi 24 sata da se susi to je rjec o plutu i drzacu role a ringovi se lakiraju dvokomponentnim lakom 2-3 puta izmedzu svakog lakiranja pauza od 24 sata.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: pomozi te

Post Postao/la angler » 09 lis 2010, 03:16

Svaka cast Memo na detaljnom pojasnjenju!

Ovo takodje moze biti pocetak za one koji zele sami sebi napraviti stap po svom ukusu. Uzeti blank od neke poznate firme i eto kvalitetnog unikata za koji se nekako i emotivno vezemo.

Ne mogu, a da ne napravim komparaciju "no name" sa "brand name".

Rucka stapa "no name" koji je minimalno 7 puta duze koristen (koji mi je postao na neki nacin mezimac) i "brand name" oko kojeg se digla "halabuka".

slika

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 16 stu 2011, 22:22

Imam problem sa jednim od mojih stapova... dvije sekcije (druga i treca od cetiri) mi se odvajaju nakon mozda svakog 10 zabaca... koliko god pokusavao "nabijati" ih jednu u drugu opet se izvuku... probao sam sa grafitolinom i drzi malo bolje neko vrijeme, pa onda opet sve iz pocetka.

Volio bih srediti taj problem jer stap je lijep i kvalitetan (osim toga) i fantasticno dobro zabacuje dok ne dodje do odvajanja naravno... pa ako imate iskustvo/savjet... pomagajte!
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la montana » 16 stu 2011, 22:29

Imam jedino provjereno lose iskustvo da sam pri rollcastu ostetio jedan segment, jer je stap izletio i pri samom izlasku iz donjeg dijela slomio, tj rascvjetao onaj "zenski" dio <jelmekotrazio>

Rijesio tako sto sam poslao i popravljeno pod garancijom. Savjet ne zabacuj dok ne rijesis problem.

Inace taj carbonski namaz je jedino sto sam cuo u tim slucajevima.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la rusko » 16 stu 2011, 22:35

Stap mi je u autu pa nemogu uslikati spoj, ali pokusacu se sjetiti da to skontam sutra... Na spoju nema nikakvih vidljivih ostecenja... cistio sam sve pomno, lagano prosao finom turpijom da vidim da nema nekih felera... sve izgleda proporcionalno, jedino sumnjam da je "zenski dio" na samom dnu deformisan tako da ima malu dodirnu povrsinu sa muskim dijelom... mozda bi pomoglo da se to malo "isturpija", ali me strah da ne unistim sve.
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pomozi te

Post Postao/la zlaja » 16 stu 2011, 22:40

Prava voštana svijeća i namaži ,mora držat...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”