šta mislite

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

dado beg
Početnik
Postovi:16
Pridružen/a:05 ožu 2008, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
šta mislite

Post Postao/la dado beg » 08 ožu 2008, 12:07

imam ponudu da kupim štap sage,dužine 9",aftma4#,4 dijela interesuje me da li ko zna šta o tom štapu da mi da sugestiju da se ne bi zavalio,cijena mu je 350 eur da li to vrijedi toliko molim vas za pomoć.


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: šta mislite

Post Postao/la AlaS » 08 ožu 2008, 18:34

neznam sta da ti kazem vidio sam u jednog ribara takav stap i zabacivao par puta ali za te pare se mogu 2 dobra uzet extra dobra
sad je stvar ukusa kako ko ja nebi dao tu lovu za taj stap a ti kolega do tebe je
opet nevezano za moj post razmisi i sacekaj jos odgovora od drugih alasa
slika
Bistro

fejza
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:16 ruj 2006, 21:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: šta mislite

Post Postao/la fejza » 10 ožu 2008, 10:25

Koliko znam to je sage XP, stap koji je ispalio sage u oblake u svijetu musicarenja.
Stap je brze akcije i cijena mu je u Sarajevu oko 550 eura preko pojedinih radnji. Njegov naslijednik
je z-axis cija je cijena od 58o eura i gore zavisno od klase,za 2008 izbacili su sager x-axis, bar ja sam imao takvu ponudu.
Finta je da su cijene u europi u eurima, UK u funtama a u SAD u dolarima pa preracunaj po 1,35 kurs dolara.
Na ebay.com se moze naci za oko 400 do 450 dolara sa shipingom i unconditional life time waranty, sto ti dodje isto za te tvoje novce od 300 ili 350 eura, s tim sto ovamo dobivas nov fabricki uradjen stap sa garantnim listom.
Jos jedna svar kada uzimas stap obavezno obrati paznju da li je factory ili custom made, jer custom made(rucno radjeni) stapovi bar po meni su za klasu slabiji (vrsta laka na vezanju ringli, kvaliteta materija u izradi, tezina....) a garanciju daje proizvodjac a ne fabrika, jer fabrika pokriva samo blank a to opet moras ganjati preko lika od kojeg si kupio :wink:
nadam se da sam malo pomogao :D
BISTRO

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: šta mislite

Post Postao/la DinGo » 10 ožu 2008, 10:55

kada su tolike cijene stapova u pitanju, onda to nema veze sa kvalitetom - nego sa prestizom.
ako je stvar "osjecaja posjedovanja vrijednog" onda ces ga svakako uzeti, a ako trazis kvalitet mozes ga pronaci
i u stapovima koji kostaju do 100 eura.

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: šta mislite

Post Postao/la labud » 10 ožu 2008, 17:39

sto dajes puno para za stap kad ti mozda bolje odgovara stap od 100eura.


Ada5
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:22 ožu 2008, 21:21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: šta mislite

Post Postao/la Ada5 » 23 ožu 2008, 12:23

Stap kao stap je najbolje ako se ima prilika isprobati prije kupovine. Mozda ti njegova "akcija" (brzina) ne pase.

Da li neko zna gdje se proizvodi pribor od SAGE i Orvisa. Je li jos uvjek u Americi ili je sve prebaceno na istok kao Kina ili Korea?

dado beg
Početnik
Postovi:16
Pridružen/a:05 ožu 2008, 13:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: šta mislite

Post Postao/la dado beg » 26 ožu 2008, 10:39

ništa od sagea kupljen loomis gl 3 aftma 6 ipak hvala svima na sugestijama

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: šta mislite

Post Postao/la montana » 28 tra 2009, 15:45

Vidio sam pitanje gdje se proizvode SAGE i ORVIS. Oba su u Americi i ne vjerujem da ce ikad ici vani na proizvodnju, jer se prave uglavnom rucno i ako bilo sta krene lose unistava se i pravi novo. Licno sam bio u Manchesteru, Vermont u Orvisovoj fabrici gdje se dobije vodic kroz firmu. Fascinantno! Svaki stap moze se ispisati svojim textom, imenom ili slicno. Garancija je 25 godina za bilo sta pa cak i da ga pregazite autom. Relativno su skupi jer je rad majstora u Americi skup, posebno rucni. Obje kompanije imaju svoje specijalne proizvode kao upravo ovaj koji gledam u Orvisovom katalogu koji kosta oko 2000 eura. Stapovi nose oznaku "ponosno napravljeni u USA" sto bi bilo slicno nasem "kupujmo domace".
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: šta mislite

Post Postao/la angler » 28 tra 2009, 20:42

350 eura stap made in.... ili 3x100 i kusur eura made in PRC. RR ili hundai? sa oba se mozes prevesti od tacke A do tacke B....ali sa kakvim uzitkom!?
u 350 i vise eura je ulozeno dosta truda, analiza, experimentisanja... pa je napravljan stap ili stapovi za svacije ukuse. e to kosta a ne rolanje platna i lakiranje. druge firme kupuju blankove u kini i ostale djelove pa im jos dadnu da ih sastave. ko fol pod nadzorom...malo morgen. samo napisu ime na blanku i prodaju ga za 100 eura. sto se onda shimano stela ne pravi u PRC-u...pod nadzorom?
i na kraju mada je covjek zakasnio, SAGE XP 905 je najprodavaniji i najbolji stap koji je ikad ta firma izbacila. pa zasto je jos tolika potraznja za njim i pored kojekakvih nasljednika. po meni jedini jos koji se bori na tom vrhu je Winston Lt (moj san)

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: šta mislite

Post Postao/la montana » 28 tra 2009, 21:30

Slazem se kolega. Ipak to je nas stil zivota pa ga trebamo i prilagoditi mogucnostima. Po meni je vaznije imati stap koji dobro "nosi" ribu nego li cizme koje se vise habaju i cesce mijenjaju. Ipak RR i Kia nisu isto bez obzira sto stignu na istu tacku. Vazno je stap da osjecamo kao svoju ruku i da se s njim sazivimo. On je kao i zena, uvijek ce biti novijih, ljepsih i skupljih, ali sa tvojom si najopusteniji. Zato birajmo najbolje jer valja nam ziviti s njima.

Treba nauciti i isprobati. Zato postoje duzine, akcije, verzije i slicno
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: šta mislite

Post Postao/la ZANDER » 08 ožu 2010, 18:41

Posto je neko od kolega rekao da smo tanki sa Fly priborom ,zelim da to promjenim i uskoro poslovna surandnja sa :

slika

slika

Sta mislite ???

Pozdrav od Zandera!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: šta mislite

Post Postao/la montana » 08 ožu 2010, 21:33

Cestitke Zanderu na prosirenju asortimana u skladu sa ociglednim porastom interesovanja za musicarenje. Nadam se da cu uskoro biti musterija!

P.S. Onaj pribor za sarane i varalice ne bacaj, nego da napravimo neki muzej, da djeca vide u buducnosti sta se sve lovilo i na sta, po BiH <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: šta mislite

Post Postao/la ZANDER » 08 ožu 2010, 23:15

heheheh sarana jos nisam lovio,a nikad necu reci da necu,vralicarenje je jos uvjek na 1.mjestu Montana,cudna je kraljica brzaka i svaki izlazak na vodu je novi dozivljaj za mene.


Poooooozzzzzzzzzz od Zandera!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: šta mislite

Post Postao/la angler » 09 ožu 2010, 05:43

Varalicarenje je prelazni status od stacioniranog ribolova ka musicarenju. :mrgreen: Zanderu, zeljno te ocekujemo <jelmekotrazio>
Gudeline i Danielsson imaju bas sve idealno za kraljicu brzaka :wink:

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: šta mislite

Post Postao/la ZANDER » 09 ožu 2010, 08:29

stanite ljudi nisam vas pitao hocu li ja mahat hahhahaha nego o Guideline i Danilssonu ,ako imate iskustva,a ako nemate onda kupite pa cete imati <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Anglere davno sam ja poceo mahat,samo nemam vremena dovoljno za to :(,znam da ovo nije opravdanje, nemam bas neku naviku,ali ove sezone cu se malo vise posvetit tome casna pionirska <titinpionir> .

Bistro od Zandera!
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”