SAGE stapovi - cijene

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la montana » 30 tra 2009, 16:16

Dobio sam neki katalog, a posto vidim da se u Bosni dosta o njima prica evo nekih cijena u dolarima da se mozete porediti:
XP od 590-600, Z-Axis od 630-885, TCX od 780-815, ZXL od 675-695, VT2 od 435-465, Flight od 280-340, Launch od 220-250

postarina u Americi je besplatna, a porez se dodaje oko 10% zavisno od drzave. Nadam se da ove informacije mogu nekome pomoci u procjeni isplativosti i odabiru. Slobodno me kontaktirajte ako treba neka informacija.

Vazno!!! Ja se ne bavim prodajom.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 03 svi 2009, 05:25

Da li je ko sta kupovao preko Cabela,s-a. Kakva su iskustva oko isporuke?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 03 svi 2009, 19:09

Kako bi se mogao nabaviti ovaj XP 9' 5#?

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la montana » 03 svi 2009, 20:18

Ja sam ove cijene prepisao iz Cabela's kataloga. Kupovao sam po njihovim radnjama sirom amerike, ali nisam nikad porucivao. Oni su vrlo jaka kompanija, medju prve 2 u svom poslu.

Vidi P. poruku
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la VIBA » 03 kol 2010, 11:42

Ja sam ove godine imao problema sa 3 moja Sage stapa. Jedan, star 11/12 g. fantastican mali stap takozvani LL 8,9 fita, klase #3, dvodjelni, sam prebio, a sljedeca dva nisam mogao rastaviti. Moj 11 fita dvoruki je upravo stigao iz Amerike poslije reparacije, a sad im saljem moju #5 da ga rastave. Znaci, jedan sam prebio a dva ne mogu rastaviti poslije ribolova. Bas zalosno! Sreca pa imam dozivotnu garanciju i jos 3 Sage stapa u rezervi.
VIBA-macak u cizmama


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 03 kol 2010, 12:30

Hjad manje-vise prebijen stap, to se desava ali rastavljanje stapa kao da je seriski problem. E sad co'jk nije pametan, Orvis salje vosak uz stap da se spoj namaze. Ustvari to je obicni vosak od svijece samo malo ljepse upakovan. Ja licno uvjek sam koristio svijecu za spojeve i do sad nisam imao problema ni sa "no name" stapovima. Medjutim na Winstonovoj stranici ne preporucuju da se ista stavlja jer ako se nakupi kakva prljavstina moze ostetiti blank, a time i spoj, na sta oni ne daju garanciju. E sad za Sage ne znam kakav je njihov princip ali 2 stapa na ukupan broj je vec indikativno ili 33% sto nije malo.

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la VIBA » 03 kol 2010, 20:04

Ja predpostavljam da se radi o mikroskopskoj vlagi na molekularnom nivou. Spojevi stapa su radjeni knap, vrlo precizno da ne zvacu, da ne klaparaju, i dovoljno je molekularni slov vode da napravi tako snazan vakum da ga ni tri-cetiri covjeka ne mogu rastaviti.

Moje mezimce mi je puklo zbog moje gluposti. Zapetljalo se na vrhu i ja uzeo na sredinu stapa da dokicim vrh a ono samo -kvrc- kao staklo. Donji dio sa masinicom je zahvatila matica i nategla ga. Sreca pa Sage ne pita za razlog.
VIBA-macak u cizmama

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 03 kol 2010, 21:30

Mislim da se radi o malim cesticama necistoce koja se zapekne kad se vlaga osusi. Cinjenica je kad rasklopimo dva dijela cuje se ono famozno PLOP ali sumnjam da se moze napraviti toliki vakum da se ne moze izvuci bar pola milimetra sto nam je dovoljno da bi ga rastavili, osim ako ne mislis na vakum u samim zidovima spoja. Zato sam i spomenuo onaj vosak koji napravi tanki film te apsorbuje tu necistocu, a sam spoj ostaje bez klackanja i ne teba se bojati da ce neki od djelova odletiti za musicom. Stavljanjem voska treba malo vise posvetiti paznju. Prvo dobro namazem muski dio :lol: , poslije jedan dio voska skinem trljanjem pamucnom krpom ali ne stiskam snazno. Na kraju kad sastavljam spojeve uvrcuci ih te se jos jedan sloj skine. Na kraju se moze primjetiti da je razlika uvucenih dijelova sa i bez voska u jednom milimetru sto znaci da su zidovi oblozeni u mikronima. Muski dijelovi, kad je stap rastavljen, se vise prljaju pa je potrebno povremeno skinuti stari vosak i sve ponoviti. Ja licno ne mjenjam cesto vosak vec samo predjem prstima preko voska da skinem eventualno krupnije cestice. Jos sta je bitno, je zenski dio koji nije lakiran iznutra te taj vosak se zavuce u pore blanka. Zato Hardy ima ukrasne cepove za zenske strane :grin:

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la VIBA » 04 kol 2010, 13:19

Neki dan u Svedskoj sam navratio do Vese ( predpostavljam da ga znate) mog dragog prijatelja te smo uz fino druzenje probavali malo tehnike bacanja gdje je on stvarno veliki poznavalac i on mi pokloni jednu malu kapsulu sa grafitnom masti ( prakticno mali komadic grafita u krutom stanju) s kojom se mazu spojevi, bas kao sto ti to Montana opisa.
Danas odoh da podignem moj stap koji je stigao iz US i da im predam dva nova na popravak ili sta li vec rade s njima... <jelmekotrazio>
VIBA-macak u cizmama

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 04 kol 2010, 13:45

Eh...ko Vesu nece znati <championvanja>
Nisam cuo za tu grafitnu djidju. To je prava stvar samim sto je od grafita. Mozes li saznati pod kojim imenom se prodaje?

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la Veso » 05 kol 2010, 09:41

angler je napisao/la:Eh...ko Vesu nece znati <championvanja>
Nisam cuo za tu grafitnu djidju. To je prava stvar samim sto je od grafita. Mozes li saznati pod kojim imenom se prodaje?
Napisah jednom, pa mi se post negdje izgubi.. Evo ga opet:

GRAFTOLIN! Proizvodi ga ovaj tip: http://www.fishingwildplaces.com/mohlin ... lassic.htm

Ako ti zapne, a ti reci!

Viba, dobrodosao kuci, a i ina ovaj sve bolji forum!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 05 kol 2010, 15:35

Muka ti je ovdje Veso neke varalicare na pravi put izvesti. Eto uspjesmo od webmastera pa ce mo vidjeti dalje <valjanjeodsmijeha>

Ja otvorih stranicu i kontam sad ce se maza pojaviti kad ono......uh Veso, ja ljepote i cekrka....znas ti gdje ces me pogoditi :wink:

A sto se tice maze...ovako to oni reklamiraju...

slika
slika

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la VIBA » 06 kol 2010, 10:29

Moj drug Veso me je preduhitrio u odgovoru...

Veso i Meda, hvala vam na gostoprimstvu i ugodnom druzenju !Nadam se das te kicma popustila. Kontaktiraj Lax-a, on ce na Glommu ponovno. Ja sam za dvije sedmice ponovno na turneji, ali ovog puta usamoj Danskoj i nema sanse da dodjem na Glommu.
VIBA-macak u cizmama

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la rusko » 08 vel 2012, 01:24

slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 08 vel 2012, 06:19

Znaci nastavak XP serije poslije Z-Axis...svaki u svoje vrijeme.
Cudi me da ga nisu poredili sa Helios-om koji je laksi od ONE.
Malo me zbunise podaci da su 8.5' 4# i 9' 4# iste tezine 2.5 oz (treba 2.4) ali vidim da je gresaka dosta, te sa tezinom, te sa duzinom ONE 8.5' umjesto 8.6' isto kao i za tezinu Winstona 2.5 umjesto 2.9 kako su napisali. Mrzilo me ostale da poredim. Helem, hebo lud zbunjenog :456:
U svakom slucaju za "Sageljupce" je sad prilika da uzmu Z-Axis koji se moze naci ispod 500$ a za 200 i kusur $ razlike u cijeni izmedju ONE i Z-Axis, moze se uzeti odlican cekrk :wink:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”