Rola za musicarski stap

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Fotografija i kritike

Post Postao/la rusko » 01 sij 2015, 13:19

Sta reci… kakvu posluku porati… covjek ima:

1. dobru rolu
2. zenu koja ga razumije
3. osjecaj za fotografiju

= savrsenstvo bez mane! <championvanja>
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fotografija i kritike

Post Postao/la montana » 01 sij 2015, 23:38

Eeee, naprao si se ti sudja moj jarane.... <djed>

De nam malo pricaj o poklonu... cemu nacrtan salmon?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fotografija i kritike

Post Postao/la angler » 02 sij 2015, 07:26

montana je napisao/la:Eeee, naprao si se ti sudja moj jarane.... <djed>
I vesha i peglanja, usisavanja.... <papucar> <drva>
Zato se valjda poklonu ne gleda u zube <valjanjeodsmijeha>

Rade ga u 3 velicine...salmon, bonefish i tarpon i na svakom je ugravirana riba. Valjda ko ima sva tri, a ne zna da cita, da zna koji je za sta <valjanjeodsmijeha>
Antirevers sistem sa plutanom kocnicom i uradjen kao tenk, a laksi je od "savremenih" u istoj klasi.
Ma ubio se za mladice. <jelmekotrazio>
slikaDSC_7207 by Suad Drkic - Angler, on Flickr

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fotografija i kritike

Post Postao/la montana » 02 sij 2015, 09:36

Mozda, al' za mladicu ces morati I da okrecis cijelu kucu da te pusti par dana da probas... <valjanjeodsmijeha>

Znaci ova salmon bi trebala da bude za snjure 6-8? Vidi se da je pojaka. Na koji stap ide?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fotografija i kritike

Post Postao/la angler » 02 sij 2015, 19:52

Ja samo sherbetim u bijelo jer ako se uhvatim boja sobe ce liciti na sare potocne pastrmke <valjanjeodsmijeha>

Za 6# je po meni poteska, za sedmicu tu i tamo. Predhodne klase i nemam tako da ide 8#...tamam.

Ja prebacih ovih nekoliko postova u ovu temu. <titinpionir>


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la montana » 02 sij 2015, 22:02

Ja ljetos probah #7 TFO i mogu ti reci da je taj, iako rijedak, medjubroj jako ignorisan, nepravedno. Moze sve sa teskim strimerima, ali i sa laganim, pa cak i zamijeniti #5, ako zatreba. #7 ke ovdje najcesci izbor za steelheada i lososa. Jedino ko sanja krupnjju ribu, preporucujem nesto jace.

Pa ovo tema o slikanju, zato ti o krecenju <jelmekotrazio>

... klijen!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la rusko » 02 sij 2015, 22:39

Jaci stap od #7 treba za ribe od 15+ kila… i to ako su bas borbene…
Moj najjaci jednorucni je #8 i sa njim sam izvadio zimsku gumu 195/60 r15 <djed> nije se ni presavio kako treba… Na #7 sam lovio stuke i morske pastrmke koje su bile pokrupne i borbene bez ikakvih problema… Ta klasa je zahvalna i zbog varijacije snjura, komotno se snjim moze izbacivati snjura nize klase sa iznenadjujucim rezultatom ako je vjetar slab… a ako zapuse stavi se teza snjura i nema zime.
Jako zahvalna klasa za nekoga ko zeli da lovi stuku sa velikim strimerima, a vjerovatno je prolazna i za mladicu.

a da ne bude klijen… evo i jedne lijepe role za #7-ce:

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 03 sij 2015, 06:43

E ja vise ne premjestao postove. Sav pobijelih od "kreca". "Modricka potocka kopilad hafiza izbudalise" :456: <djed> <valjanjeodsmijeha>
rusko je napisao/la: nije se ni presavio kako treba…
E sto se ismijah na sabahu <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
Izgleda da je bila dobro izlizana :135:

Ma ja sve nesto cekam da "zapostavljene" stapove snize bar za 50% <jelmekotrazio>

Ovo sta Rusko kaze za 7#, a tu se negdje uklapa i 6#, mi je rekao jedan veoma dobar poznavalac i "rod maker" kad sam ga prvi put pitao za klasu stapa za morski ribolov. Klase 6 #i 7# se preplicu u jacini i mozda su iz tog razloga zapostavljeni mada 6# se uredno koristi na Drini i jezerima. 8# na moru za imalo ozbiljnije ribe je najniza klasa iz prostog razloga... da ustopaju prvi bijeg ribe. Ostale, vise klase, idu shodno tezini ribolova.

Raja mnogo hvale TFO. De nam reci svoj utisak...

KLIJEN ko kuca :mrgreen:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la montana » 13 vel 2015, 06:57

angler je napisao/la:Raja mnogo hvale TFO. De nam reci svoj utisak...

KLIJEN ko kuca :mrgreen:
Nije bas za klijena, osim onih krupnjih <valjanjeodsmijeha>
Izvini, promasio sam ovo tvoje pitanje, ali, kako stvari stoje, probaces ga uskoro ako dodjes. Dobar za teske I lake strimere, I za krupnu ribu. Srednje brzi stap., sa kvalitetnom izradom I jako dopadljivim izgledom. Cijena predobra za svaciji dzep, I one koji vole skuplje, ali I za one sto ganjaju jeftino, a kvalitetno. garancija im je odlicna.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 16 vel 2015, 16:46

Kome ne smeta tezina +-5 deka gore dole... bolji, a jeftiniji cekrk nece naci...garant!
4/5 http://www.ebay.co.uk/itm/BANAX-CREST-L ... 0645150374
6/7 http://www.ebay.com/itm/SHAKESPEARE-CRE ... 0762168283

Prvo se prodavao kao Shakespeare Crest (kao ovaj na slikama gdje sam ga poredio sa Orvis LA) pa onda ga prodavao Exori po paprenoj cijeni i sad ga prodaje Banax.

Evo sta kazu za tadasnji Exori koji se prodavao za 150 eura... a ja sam svoje rekao :grin:
http://www.fliegenfischer-forum.de/crest.html
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la Clavis » 21 vel 2015, 12:49

Koja je ovo rola i smeta li joj pjesak? slika

slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la montana » 21 vel 2015, 14:42

Imao sam slicnu kad sam bio mladji. Danas je sve teze naci ovakav model. Ima ih, ali cijena im je previsoka u odnosu na ono sto zaista dobijes. Nisu osjetljive na pijesak i druge problemcice ako ih redovno i dobro podmazujes. Dizajn, kod ove i slicnih je odlican, ali si zaboravio da nama musicarima rola uglavnom sluzi za skladistenje snjure, uglavnom, a samo ponekad zatreba jaci dril. Gledano sa prakticne strane, mislim da je bitnije da je stap dobar, a rola... ona dodje kasnije. Naravno, setati kraj vode sa rolom iz ove klase ce izazvati i zavist nasih kolega ribara koji imaju neki stariji model. Bilo kako bilo, ako nabavite ovakvu rolu, dajte joj veliku minutazu i ona ce zasjati u svom punom sjaju.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la angler » 21 vel 2015, 21:45

Koliko vidim ovdje se preferiraju stapovi mladje generacije tako da cu se ja skoncentrisati na cekrk.
Galvan cekrci su.....bla bla bla...pijesak samo malo plaknes...bla bla bla <valjanjeodsmijeha>

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rola za musicarski stap

Post Postao/la Clavis » 21 vel 2015, 21:57

Po koleZinim datim informacijama,... konkretni model ne zeniti...pardon ne kupovati, vec samo iznajmiti, posluziti se i vratiti... skupa su ta maziva francuskih hemicara sto jest jest.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”