Stap za manjih rijeka i potoka

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la rusko » 04 ožu 2011, 21:26

Da se ne pitas puno oko role, evo prijedloga:

slika
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 04 ožu 2011, 21:37

IIIIh, ova ide uz ovaj Anglerov kaubojski klip i onu bull trout. <championvanja>

Na tu ribu je bila zabrana zadnjih 10-15 godina, a tek prosle na pojedinim rijekam se moze i ponijeti. Mora se aplicirati za posebnu dozvolu, kja je besplatna, ali se obavezujes da ces popunjavati dnevnik koji im poslije posaljes da dobiju podatke sa terena i unaprijede zastitu ribe.

Misim da je sve kroz ovih par postova receno o predlozenoj lokaciji, mada, kao sto rekoh nema revira, pa ne ocekujte "kapitalce duzine po 60cm bez peraja". Napomena da je godisnja dozvola za vas strance, kao i za mene iz druge drzave 70 dolara (oko 100KM) i ukljucuje vam ribolov od table "dobro dosli u MT" pa do table "dodjite opet". Znam da MT ne spada u luksuzne destinacije, ali vjarujte da je uzitak isti kao da ste negdje u BiH.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Memo » 04 ožu 2011, 21:54

E prijatelji sve je to fino samo ja sad pocinjem sa kursevima u Aprilu ,Maju pa EFFA miting na Plivi u Maju mislim 21-22 pa u Junu krajem jula odmor do polovine avgusta ,pa u Septembru opet kursevi i tako mi prodze godina.A Veso sto se tice meda svaki dan ga krpim ,ali vidis ne pomaze.Pobrko sam jer imam jos par Loopovih Opti Creek,Opti Dryfly itd.to sam upario sa T&T Wektorima 4#, 5# 9 stopa .Sa Heliosom 5# tip radim obicno Casting ,a ovim ostalim lovim .U zadnje vijeme pocesto lovim sa Sameo clasic 4# nesto mi se svidio stap za ribolov Lipljena ko stvoren.Sto se tice odlaska u Montanu mogu samo sanjat ,ali i to nije lose ko ima maste :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la rusko » 04 ožu 2011, 21:59

Nacitah se.... strajkuje mi komp vec par dana pa sam odsutan...

Veso, najjeftinije sto sam prekopao za let do USA (Kopenhagen - Chicago) je 8400 SEK tamo i nazad... puno zavisi kojeg dana letis... javi mi ako ganjas poseban period pa da trazim.

Juce sam bio u radnji i mjerkao ovog novog boronca III... njusio i gladio dok mi nisu rekli da moraju zatvoriti da su im djeca kuci sama i jadna i da se boje mraka... a onda mi jos turise pod nos onaj novi G-Loomis kojem je prstenove namotavao neki strasni navijac Zelje... i gledam ih, Boronac je puno ljepsi... daje fin osjecaj pri mahanju...

Sa druge strane imam osjecaj da se G-loomis sa ovom NRX serijom zestoko zaletio. Stap je uzasno krut, ne daje nimalo filinga pri mahanju, isto kao da masem sa nekom bezbol-palijom... Siguran sam da postize daleke zabace, ali taj zabac ce biti kao sa varalicarskim stapom (sa izvinjenjem braci varalicarima), bez filinga...

Cekam neke dolazece sajmove pa cu se zadati u ispitivanje trzista i dobro probati sve sto se nudi... ali za sada ostaje boronac kao prioritet...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 04 ožu 2011, 22:07

Ma nisu te tvoje "obaveze" lose. Kad bi meni neko tako navalio "posla" po BH vodama skroz bih se nasekirao! <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Ma nije na odmet mastati, pa kad se ukaze prilika bujrum! Tu sam do penzije (nadam se prijevremene) pa me eto dole da barem navijam! <flag>

Rijesi jednacinu:
8400 SEK = X $

Pa nesto je trend tih prekrutih stapova, ali kako bi oni isli sa tankim predvezima, to je diskutabilno. Ponovo se vracamo u fazu kad svi misle da je riba tamo dalje i kad se daleko zabaci da smo odradili svoj dio posla. Ma drzi se ti, kao i ja onog sto ti dobro lezi u ruci...

Cuj strajk u Svedskoj? E to vec nije dobar znak. I ovdje je pocelo. Evo vise mene u Wisconsinu danima, a juce nasli hrpu municije medju demonstrantima... razlog vise za stap u ruku i u divljinu... odoh izgleda off topic. Jesi li mislio na kompaniju ili kompjuter?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Veso » 04 ožu 2011, 22:16

Taman sam nekako izmolio Montyja da nam ne vadi dusu na slamku, kad vidi sad Anglera?? Cekaj samo dok i meni padne na pamet da vadim mast.. Joooj..Naprasno prekidam pisanje, ali vraticu se gdje sam stao!!

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Memo » 04 ožu 2011, 22:19

Ako mislite ribu loviti manite se tih krutih stapova ,samo filling dolazi u obzir.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 04 ožu 2011, 22:31

Ma Memo to sad postao neki trend u svijetu da se dalje zabaci bez ikakve tehnike. Prosle godine gledam tipa baca strimera za koji treba mladicarski stap da ga izbacis, a trklja mu se i ne savi i iz jednog zamaha prebaci rijeku, onako kao varalicarski m stapom. kasnije naidje do mene i nesto zapitkuje, pa ga ispitah, veli stavio natanju snjuru i najtezi strimer, pa izvuce snjuru i zamahne onako varalicarski. Kaze savjetovao ga neki prodavac, jer tesko nauciti pravilno...

Jesi li vidio Veso sta ti uradi tvoj Angler sa ovim videom, a sve kao prijatelj, te ruku bi ti u nevolji dao, a on, meni se cini namjerno... <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la rusko » 04 ožu 2011, 22:36

montana je napisao/la:Rijesi jednacinu:
8400 SEK = X $
= 1300 USD...

"strajk" je u kompjuteru, preinstalirao sam komp dvaputa da ga spasim, pa se sad nadam da je uspjelo...
Ako mislite ribu loviti manite se tih krutih stapova ,samo filling dolazi u obzir.
potpisujem <titinpionir> ... Imam jedan stariji G-loomis, i on je prilicno krut, dobar kad je bas jak vjetar uz obalu, ali ipak se nesto izvija, ovaj NRX 9' #9 samo u samom vrhu reaguje... nije to TO... a i ruzan je sa onim plavim "zavojima"...
slika slika

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Memo » 04 ožu 2011, 22:44

Ma Montana nije samo do bacanja i rukom se moze bacit 12-15 metara bez problema htio sam da kazem treba snjuru osjecati preko stapa od male duzine pa do distanci ,a ne samo kad stap( dobro) opteretis da je onda osjetis kao sto je slucaj sa puno krutim stapovima.I sam imam TCR Sage imas filling tek kad ti je 20 + metara u zraku.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 04 ožu 2011, 23:00

Memo je napisao/la:Ma Montana nije samo do bacanja i rukom se moze bacit 12-15 metara bez problema htio sam da kazem treba snjuru osjecati preko stapa od male duzine pa do distanci ,a ne samo kad stap( dobro) opteretis da je onda osjetis kao sto je slucaj sa puno krutim stapovima.I sam imam TCR Sage imas filling tek kad ti je 20 + metara u zraku.
Tacno, slazem se. najljepse je kad osjetis snjuru i vladas njome, nego sam navodio primjer za sta neki koriste prekrute stapove, tj da nadomjeste nedostatak tehnike, a firme se tome (potraznji) prilagode...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Veso » 05 ožu 2011, 09:13

angler je napisao/la:Ma postavio bih ja jos koji video o Montani nego mi oci zasuzise od "pijeska" pa nista ne vidjeh, a da sam ih se nocas nagledao...jesam...i uzivao.
Ma samo ti postavljaj te videoklipove Angleru, kad je bal nek´je i sa muzikom.. Nesto mi pade na pamet, pa sta mislis da nas neki djavo i sastavi tamo, u toj USA.. Kraj tako neke rijeke u brdima.. I od sveg belaja, ja jos na glavu natakarim "onu samiju" od tih tvojih Arapa, onu sa crnim tackicama. Zamotam oko glave ko´ pravi.. Cisto ko´zastita od sunca. Bog te mazo´. Za cas posla bi se tu stvorio neki helikopter, spapaunjali bi nas onako djuture, navukli crne kese na glave - i pravac Guantanamo! Ne nosi samije tamo ako boga znas! Bolje da pichimo Stetson varijantu, infiltracije radi..

Da, da, ovako se zabrlja tema skroz-naskroz, znam.. A sto se stapova za manjih rijeka i potoka tice.., pa razglabacemo i o tome!

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Veso » 06 ožu 2011, 02:28

montana je napisao/la: Kako to bez kocnice fercera? Za takav laksi pribor manje vise, samo nije valjda da se vrti onako?
Necu se glave nanosat´sa ovim lopinama nikako.. Pa dok je jos nosam na ramenima, kontam da natakarim na nju (glavu koje se necu nanosat´) kakav Akubra umjesto Stetsona, plaho mi se nesto dopada..

Ne, nemaju kocnice (zar to nisam ranije napisao?) ali imaju neki sistem, ne znam kako se to zove na nasem jeziku, ali nesto sto sprecava da se spolna prebrzo okrene ili zavrti i izazove petljanje snjure. To se opet regulise onim sarafom u sredini koji NIJE kocnica!! Nema sanse za zapetljavanje, ne desava se ni u lovu na losose sa onim vecim modelima istih takvih rola.. Uh, jesam objasnio, Rusko pomozi malo..

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la rusko » 06 ožu 2011, 05:53

Ja mogu samo prepricati sta sam citao u jednoj recenziji o toj roli jos u doba "Loop traditional midge", jer ja midge varijante mogu koristiti samo ako sebi nabavim kakav dobar akvarijum pa ga poribim:

To sto bi trebalo biti "kocnica" a nije, je fazon od 6 lezajeva postavljena na tri osovine tako da "priguse" rad role (kada ih centralnim sarafom stegnemo) i nedaju joj da se zavrti... u biti to i jeste neka kocnica ali ne onog tipa na koju smo navikli za borbu sa ribama... sistem "koci" na obe strane, tako da nema zapetljavanja bez obzira na koju stranu rola rotira...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 06 ožu 2011, 09:06

Uf, sad sam skontao da ne kontam... mislim da mi je jasno. Kocnica koje nema, a u stvari ima bas tu funkciju. Na saraf i sistem diskova, lezajeva i osovina... otprilike kao neki prigusivac, bez zvuka, ali obavlja istu funkciju. Nisam sretao, ali sam citao nesto slicno i ni tada si bas nisam uspijevao docarati u glavi. Pretpostavljam da je svrsishodno, inace je nebi proizvodili toliko vremena. Helem jedva cekam da mi takvo sto padne saka, pa da prostudiram. <jelmekotrazio>

Danas opet padao snijeg, i vjetar 35mph. Zaledila tekucina za sajbu, a so vrca li frca. Pitam se sta bi od globalnog otopljenja i trebaju li mozda evakuirati one polarne mede da se jadni ne smrznu? <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”