Guideline LPXe 5# 9'

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la tommylee » 14 vel 2012, 19:10

I da dodam da se sastoji iz četiri sekcije.
Šta mislite o ovom štapu?
Duže vrmena ga mjerkam,skupio sam i lovu.A nisam imao priliku da ga vidim uživo.Po karakteristikama bi mi odgovarao za Drinu.

Brz,jak tako pišu o njemu:
http://www.sportfish.co.uk/product/guid ... d-fly-rods

https://www.flyfishingpoint.net/data/we ... -small.jpg

Best in test:

http://www.guideline.no/LPXe+9'+%235+BE ... FRjMXn.ips

Svako vaše mišljenje bi mi dobro došlo!


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la rusko » 14 vel 2012, 20:11

Vrlo dobar stap... odlican za vjetrovite uslove!

Ja sam ga doduse samo brzinski probao ali imam jednog frenda koji ga koristi i prezadovoljan je, inace jedan od popularnijih stapova u Skandinaviji, ne kosta previse a kvalitetan je.
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la tommylee » 14 vel 2012, 21:02

Ako ti nije problem da saznaš koju strunu na njemu koristi,bio bih ti više nego zahvalan <juma>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la angler » 14 vel 2012, 21:05

Za to pitanje Veso ti je najmjerodavniji. Vjerujem da ce se javiti.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la rusko » 15 vel 2012, 19:18

tommylee je napisao/la:Ako ti nije problem da saznaš koju strunu na njemu koristi,bio bih ti više nego zahvalan <juma>
Ovdje se takvi stapovi najvise koriste na moru, i on na tom stapu koristi shooting heads... mogu ga pitati koju gramazu i duzinu koristi ako te zanima taj sistem.
slika slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la tommylee » 15 vel 2012, 22:08

Ako koristi isti model interesuje me,najviše me interesuje distanca sa ovim štapom.Koliko vidim ima snagu i negdje sam čini mi se pročitao da baca strunu klase 6!?!
Ne bih šesticu da uzimam,nešto mi se to prejako čini za naše vode (ribe) a ova petica mi djelu je tu na granici.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la rusko » 16 vel 2012, 01:12

Kaze da koristi Loop Opti Stillwater ili Guideline Coastal... a za shooting heads mi nije mogao reci tacno jer ih je skontao "na terenu" zabacivajuci i skracivajuci i nikad ih nije mjerio i vagao... kaze javice kad otopli :-)
slika slika

Veso
Štela
Postovi:60
Pridružen/a:24 lip 2007, 18:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la Veso » 19 lip 2012, 11:42

angler je napisao/la:Za to pitanje Veso ti je najmjerodavniji. Vjerujem da ce se javiti.
Ma javio bih se ja mozda i na vrijeme da odgovorim na ovo i slicna pitanja, ali imam jedan problem koji sam ranije spomenuo.. Kad se vec ulogujem, svi datumi ispod "Last post" su mi isti - moj datum rodjenja!? Mislim, znam da sam se poodavno rodio, sad me neki veseljak garant samo podsjeca na to - da sam star.. Iz tog, prilicno banalnog razloga, nemam blage veze kad je koji post napisan, sta je aktuelno.. Pa otuda evo i ovo, da covjeku odgovaram sa mozda neku godinu zakasnjenja? U tom slucaju, sorry za neazurnost.. Jeste, cijela LPXe serija,bez obzira na klasu, je vrlo cijenjena i ovdje u Svedskoj i sire - dobri stapovi za ne bas previse love. Konkretno, "petica" se ponajvise koristi za "baci daleko kakvog god hoces streamera", ponajvise na jezerima (pa i na moru kako Rusko rece), ali i na rijekama kad zatrebaju duzi zabacaji - da li su u pitanju suhe musice na 22 ili streamer na 8 - svejedno.. Ima dovoljno snage i fleksibilnosti (sto ipak ponajvise zavisdi od onog ko ga koristi) da frljaca i "petice" i "sestice" bilo kojeg proizvodjaca snjura.. Eto, javio sam se!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la tommylee » 21 lip 2012, 08:52

Hvala Veso ja sam malo i po netu čitao.Opet iskrsla mi je neka druga kombinacija te sam uzeo drugi štap.I dalje bih volio probati ovaj mahač jer stvarno se puno dobija za te pare!

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la tare » 07 ruj 2012, 18:54

Nesto gledam ovaj stap Airflo Delta Classic,kazu da nije los,pa reko da vidim mogul ga kako uganjat,posto nije ni skup..Sta vi mislite??
Samo drgacija mu drska nego u ovom katalogu,imas jos onog pluta malo ispod dna:
http://www.guideline.no/filestore/News/Rod-TestHG.pdf
A ovdje drugacija drska:
http://www.wellbanklochans.co.uk/acatal ... _RODS.html
:grin:

Jos mi se svidio ron thompson v8,al njega nema nigdje kupit..

Edit:
Sad sam skontao da je ovaj produzetak samo na onim vecim od 9 ft i 5/6 klase...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la tommylee » 11 lis 2012, 14:34

Danas sam pazario četvorku!
864-4
Jedva čekam na vodu da je probam!Dugo vremena mjerkam ovaj model.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la soha » 11 lis 2012, 16:13

Cestitke tommy i da ga sto prije ovjers s lipljenom kapitalcem <championvanja>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la tommylee » 11 lis 2012, 21:47

Hvala druže evo ovaj vikend idem u BL pa ću se okušati na okolnim vodama!
Posle toga se čujemo da doletiš i da bodemo ih po Drini!

Na suvo sam ga protreso i obećava,pravi je medium fast!

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la soha » 11 lis 2012, 23:06

I ja sam ga mjerkao svojevremeno, al potrosi pare na nesto drugo. Al bit će ako bog da, doci ce i on na red, i mislim da je pametno sto si se odlucio za 4#.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Guideline LPXe 5# 9'

Post Postao/la montana » 12 lis 2012, 04:42

Cestitam na stapu! To sto si izabrao #4 mi je drago jer ja skoro nikad ne bacam na teze stapove od #4, pa ti mogu reci da se slazem. #4 pokrije sve sto ti treba osim tezih strimera, malo je problem na vjetru i velikoj rijeci poput recimo Drine, ali te su situacije rijetke. Taj stap moze pokriti vecinu lova na suhu muhu ili na nimfu i duzinom je odlican i za manjih voda.

Sretno i bistro! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”