I meni nekad treba pomoc

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:
I meni nekad treba pomoc

Post Postao/la IVAN » 02 lip 2009, 10:08

Ovdje ludi Amerikanci u Kalifornij se nebave skoro uopste nebave se lovom sarana. Ovdje u Delti i jezerima ih ima tona.

Da li se iko od vas bavi fly fishingom za sarana? Sto mene interesuje je kakve musice upotrebljavate Ja sam samo lovijo sarana kada sam bijo zivjeo u Madridu i lovijo sam ih sa kukuruzom, tako da nemam puno iskustva sa saranom ali bi volijo da ih hvatam na mucisu.

Hvala
slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: I meni nekad treba pomoc

Post Postao/la Seha » 02 lip 2009, 11:11

Poznajem dosta raje koja ih uspijesno lovi klasicnim musicarenjem i uglavnom sa strimerima (imitacije malih ribica, glista i sl.)..
Evo imas ovdje na klipu objasnjenje sta i kako ima toga dosta na youtube-u.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZdT3pFF5zSs[/youtube]

Bistro
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: I meni nekad treba pomoc

Post Postao/la montana » 02 lip 2009, 15:06

Ja sam ih lovio slucajno streamerima u obliku pijavica u proljece kad sam lovio smallmoutha. Kad sam vidio sarana pri obali kako kopa u mulju bacio bih 5-6 metara dalje i polako provukao ispred nosa. Udar je neopisiv, samo moras imati dosta backinga jer ako je voda velika ova zivotinja ode koliko je voda siroka. prvih pola sata on vuce, a poslije je borba. Ja sam to experimentisao i vrlo je uzbudljivo, ali pazi na odabir opreme jer mora biti u skladu sa velicinom sarana. Koliko sam primjetio vise je bitno naci sarana i biti tisi i skriveniji od same muhe. Pazi da mu flyline ne padne na ledja jer se poplasi.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarenje po vrstama riba”