Fly Casting ili ti po naski Mahanje

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Fly Casting ili ti po naski Mahanje

Post Postao/la Clavis » 13 svi 2014, 23:13

Kad Tommy spomenu granje, čupave obale, uske riječice, italijani su fino ovo razradili. Malo sam probavao na Sanici ove odsječene zabačaje bez puno false casta, sa poravnatom špagom u odnosu na štap i imao malo rezultata provlačenja špage između dvije vrbe sa netom pobodenim pritkama za grah iza mene :D mada italijani preporučuju špagu 3# a štap 5# ili 6# radi smanjenog trenja u vodilicama. Probao sam RST štapić od druga i još mu bolje leži ova tehnika jer je moj dosta sporiji, dok RST ispaljuje ko strijela al zato puši lipenje kad ga treba dovuć uz brzak....raspara mu brnjicu kako je krut.

Evo i klip...prve dvije tri minute su kretenska promocija i duc duc muzika poslije se da gledati.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=k_splBdOtMo[/youtube]


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Casting ili ti po naski Mahanje

Post Postao/la angler » 08 lis 2014, 16:42


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Casting ili ti po naski Mahanje

Post Postao/la angler » 08 lis 2014, 16:47


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Casting ili ti po naski Mahanje

Post Postao/la Clavis » 08 lis 2014, 19:25

Kupio bih nama tri kile vakog switcha...dobro bi mi došo.. merak ga gledat :)

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Casting ili ti po naski Mahanje

Post Postao/la angler » 09 lis 2014, 05:28

Jedne prilike sam cejfio gledajuci Italijana kako "diriguje" na isti nacin kao i ovi.
Da nije lovio ribu prisao bih mu da mi "shapne" koju :grin:


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Casting ili ti po naski Mahanje

Post Postao/la rusko » 09 lis 2014, 07:05

Super klipovi…

Ja sam prije par dana napokon imao slobodan dan, sto od posla sto od renoviranja i ostalih gluposti kojima se trenutno bavim… I kontam, idem u ribu… Sve sam spremio, nalozio se… jedva da sam spavao tu noc… Ujutro odmah sa svom opremom u auto i navodu…

Dodjem tamo i kao prvo konstatujem da je prognoza vremena bila uzasno pogresna, umjesto vjetra brzine 3 m/s deralo me sa 16 m/s… Sjetim se da sam jednom na ovako nekom klipu cuo da je to sa vjetrom "psihicki"… i da treba zanemariti vjetar i gledati da je sto bolja tehnika… Razvucem ja stap i snjuru, i krenem mahati…

Nekako sam i uspio prva dva-tri zabaca izvesti, cak dobio i malo samopovjerenja… Kad… negdje na 4-tom mahanju, desi se ono sto je cesta pojava u Skandinaviji - vjetar naglo promijeni pravac, i u tom momentu se jos i pojaca…

Ja u sred zamaha, i tacno osjecam kako gubim kontrolu nad snjurom, mahinalno saginjem glavu… i kad me muha zviznu pozadi u vrat, mislio sam da ce mi naprijed na jabucicu izaci… :shock:

Srecom nije se zakacila… E, onda je Rusko lagano "psihicki" i "fizicki" sheban presao na rollcast, i tiho uzivao ostatak vjetrovitog dana...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Casting ili ti po naski Mahanje

Post Postao/la angler » 09 lis 2014, 11:41

Sto mi je to nesto poznato sa vjetrom <jelmekotrazio>
Kod mene je normalna pojava da vikendom puse jak vjetar. Isto kao da ga ko naruci.
U zimskom periodu ne prestaje i u prosjeku je izmedju 35-70kmh. Kad mi vjetar neda otvoriti vrata od auta onda odustajem od mahanja <valjanjeodsmijeha> Mogu trpiti kad mi puse u lice i sa lijeve strane. U ostalim sam uslovima kao posvadjan sa snjurom :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”