Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Musicarenje sa vaser kuglom?

Post Postao/la senad » 31 kol 2011, 18:35

AdmirS je napisao/la:...Sta znaci to ribolov na vaserku? Onda bi se trebao zvati ribolov na snjuru pri mahacoj tehnici a ne musicarenje, a u obje tehnike se lovi na musicu a ne na vaserku ili snjuru.
Po nekoj logici ako je umjetna musica mamac onda je to musicarenje, a ako se lovi sa mahavcem ili vaser kuglom onda bi to trebalo da je musicarenje mahavcem ili musicarenje sa vaser kuglom....
Ima logike u ovom, koliko god neko bio protiv.
Ako je na mušicu, po meni je mušičarenje.
Ako se zove ribolov na wasserku, vodeći se logikom davanja naziva tehnikama FF bi bio ribolov na šnjuru (mahanjem)
Malo karikiram, ali morate priznati da ima logike u Admirovom.Po meni je oboje mušičarenje.

Samo, ispravka kod tumačenja Zakona - Zakon kaže:
Član 9.
Sportsko-rekreativni ribolov salmonidnih vrsta riba (svih vrsta pastrmke, mladice, glavatice i lipljena) smije se obavljati samo s jednim ribolovnim štapom.Ribolovni štap iz stava 1. ovog člana smije imati najviše jedan umjetni mamac (mušicu ili varalicu), bez utega.


To isključuje više mušica, a po meni i kako ja tumačim, isključuje i wasser kuglu.Zar ona nije uteg?

Ovo tumačim Zakon, ne kažem da ga sprovodim...nađe se u priboru jedna bočica kapi, za svaki slučaj...nije se odavno koristila, ali se nađe ;-)

Kad bi svi ribolovci bili kao ova ekipa koja je raspravljala u ovoj temi i većina raje na ovom forumu, ne bih se ja brinuo za naše vode i ihtiopopulaciju...jedan dio vraća ribu, drugi je ne zna uloviti.Ja sam ovaj drugi ;-)

@Bakee, sve ovo što smo do sada pisali, pada u vodu ako hoćeš loviti kljena - kljen je, kako i sam znaš ciprinid.Zato, ne beri brigu, crno/smeđe čupave muhe, i opleti ;-) . Barem te u mene na Miljacki rade.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


mef
Haman Štela
Postovi:33
Pridružen/a:18 srp 2010, 22:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la mef » 31 kol 2011, 21:08

Koliko sam informisan, Fly Fishing ( normalno mislim s mahaljkom ) je izvorni nacin musicarenja, a ove tzv. novotarije nisu novije verzije takve tehnike, nego drugi naci. Znaci da ne bi trebalo da imaju isti naziv pa kako god da se zove lov musicama uz vaser kuglu i sl. Musicarenje ostaje ''musicarenje s mahaljkom.''
U nasem kraju rijec ''uteg'' podrazumijeva otezanje pod vodom tj., na rijecnom tlu.

Srdacan pozdrav!

Bistro <flag> !
JEDER TAG IST EIN ANGELTAG, ABER NICHT JEDER TAG IST AUCH EIN FANGTAG...

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la angler » 31 kol 2011, 21:45

Kao prvo ovdje niko nikog ne podcjenjuje vec pokusava objasniti sta je Musicarenje, a sta je lov musicom pomocu utega.
Ja cu opet ponoviti. Ne mjesajte kruske i jabuke. Ne gleda se VRSTA MAMCA vec TENIKA. Musicarenje je tehnika koja je stara 2000god, a lov musicom pomocu utega je NOVA TEHNIKA koja je greskom nazvana musicarenje pa se stari naziv Musicarenje poceo zvati lov mahavcem, kandzijanje i sl. Starija tehnika od nekih od nas ali je nova.
Znaci li to da ce mo se za neko vrijeme dijeliti na boildzije, kukurizdzije, hljebarose, crvase... ako se gleda na mamac, kako se ovdje tvrdi.
Ako moze neko da mi objasni koja je tehnika kada varalicar zaveze kasiku i nekoliko muha u lovi na bucova...jeli i to musicarnje? Ako jeste onda smo se vec poceli djeliti na hljebarose, crvase, metalce, plastikanere i naravno musicare itd.

mef
Haman Štela
Postovi:33
Pridružen/a:18 srp 2010, 22:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la mef » 31 kol 2011, 21:56

Kao sto sam i rekao '' nije nova verzija, nego drugi nacin lova musicom'' tako da ne moze imati isti naziv.

U potpunosti se slazem s Anglerom.


Pozdrav <flag> !
JEDER TAG IST EIN ANGELTAG, ABER NICHT JEDER TAG IST AUCH EIN FANGTAG...

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la bakee » 31 kol 2011, 22:34

A sta se napisa ovdje ljudi a ja samo htio da probam ganjati klena, zainteresovao me senad sa ovim ulovima a posto nemam ovaj pribor za fly fishing htio sam probati ovako. ALi drago mi je zbog teme neka diskusije neko i nauci nesto citajuci razna misljenja i usvoji ono koje mu najvise odgovara.
@ senad I mislio sam ganjati malo klena, mislim da ipak pastrmka ne zasluzuje da je lovim na ovaj nacin.


Pozdrav i bistro


Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la AdmirS » 31 kol 2011, 23:22

Ja sam samo htio da kazem da se u obje tehnike koristi isti mamac odnosno musica. A razlika je u sistemu vezanja muha (1 ili 3 muhe). Nisam razdvajao na kukuruze, boile i hljeb nego 1,2 ili 3 udice a mamac je boila ili 2-3 boile ili kukuruza ili korice. znaci isti mamac na jednu ili vise udica. Ribolov musicama i vaser kuglom nije sportski ribolov, tako bar kazu al je zato 100 % rekreativni ribolov. Govorio neko jeli ili nije musicarenje ja u obje tehnike lovim na musicu. Zavisno sve na kakvoj se vodi nadzem.

Isto kao da kazete da saranolov nije lov sarana sa jacim teleskopskim stapom ili nekom starom germinom, jacim najlonom i 2-3 udice, nego je saranolov samo onaj sa ovim novim stapovima renomiranih proizvodzeca i abnormalno nasminkanim cijenama 3,6m ili 3,9m 2,5 - 3 - 3,5 lb i sistemom jedne udice sa dlakom i onda ti govore i pravdaju svoje sminke da je potpuno drugaciji osjecaj loviti starim ili ovim novim stapom. A brate voziti komad sarana je itekakav osjecaj. Lovio ga ti teleskopskim ili nekim drugim stapom, sila je sila i osjeti se kako god lovio, A na onaj sistem sa 3 udice i danas dan love 90% ribolovaca na te stapove sarana godinama.

To je sve ista vrsta ribolova samo sto je naziv tehnike drugaciji odnosno musicarenje mahacem i snjurom ili musicarenje sa vaser kuglom.

Ja sam batalio zadnje 2 god. i mahavac i ove modernije saranske stapove iz razloga sto nisam vise imao zivaca loviti i druziti se sa sebicnim ribarima koji su takodzer puni hvale svoje opreme i cijena kojim su tu opremu placali. Moj stari shexpirov teleskopski stap, i ova neka 2 malo novija od sexpira su mi sasvim dovoljna za vise tehnika ribolova.
Hocu musicariti odem na drinu ili neretvu sa muhama i vaser kuglom i lovim. Hocu loviti sarana odem na boracko, jablanicko, salakovac ili drinsko jezero i lovim sa ovim teleskopima i contrama umjesto alarma bez problema. Nigdje nikog nema da mi se fali svojom opremom i kad upitam za mamac kaze ihhhh, nego me samo zaobidzu i nastave dalje. Jedino sto sam ostavio od tih stapova je spod stap za krmu i markiranje terena jer ne neophodan.
Ja i sa ovom opremom uzivam u ribolovu kao sto sam uzivao i sa mahacem i ovim modernijim saranskim stapovima. Bilo to sportski ili ne, meni bar nije toliko bitno al je rekreativno i za napuniti baterije idealno. Ribu naravno vracam nazad jer sam steko tu naviku kroz ribolov sa modernijom opremom i modernim ribarima iste i bolje opreme koji se bave tom tehnikom ribolova jako dugo, cak vise i od godinu ili dvije hahahaha, i u tome uzivam. Posebno u tome kad ponovo ulovim istu ribu koju sam nekad prije ulovio i vratio u vodu.
Svasta ja ovdje napisah. Obecavam da ce drugi put biti dosta kraci postovi jer razumijem da je ovolike postove dosadno citati al sta cu. :135: :135: :135: Samo sam htio dati svoje misljenje.

Bistro.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la zlaja » 31 kol 2011, 23:35

Ja napisah da nije sportski i nije fer pecati sa više mušica na jednom sistemu, Senad dobro napisa da je NEZAKONITO loviti na više udica znači krši se zakon i pravila sportskog ribolova. Ako je jedna mušica na sistemu to je okej ako je puno mušica onda je to prosto nezakonita krivolovna rabota
Ja sam imao neke ideje o jednom strimeru na neki način otežanom dali sa zbirolinom ili ovom kuglom ili olovom da pecam bolena, ali od kako mi Angler pokaza kako se maše mahačem puno mi ljepše taj strimer prezentovati mahačem...

Avatar
AdmirS
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:13 kol 2011, 17:07
Lokacija:Hadzici
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la AdmirS » 01 ruj 2011, 00:52

To sto kazes moj zlaja da nije sportski rekao sam vec da se slazem sa tim. A sto je zakonom zabranjeno (samo na pojedinim vodama), zakon je tu da se krsi. :grin: :grin: :grin: ...
Opet kazem da je ribolov na ovaj ili onaj nacin samo hobi. Odnosno jedan vid uzivanja. Ja se ne takmicim nikad i s tim ne upraznjavam sportski ribolov nego vise kao hobi. Isto kao sto neko voli rekreativno igrati fudbal, kosarku ili sah ja tako isto volim ribolov.
Kad bih stavio jednu muhu na sistem sa vaserkom onda to nebi bilo krsenje zakona.
Meni je uvjek bilo puno lakse baciti muhe sa vaserkom pod velike vrbe ili neko drugo drvece nadvijene nad vodom nego mahacem. Ili ti ga zaci Zujevinom od npr Hadzica do zovika sa muhama i vaserkom nego mahacem. Nisam bio specijalac u mahanju na takvim vodama koje su prekrivene drvecem sa obje strane obala kao tunel i sirine rijeke nekih 3-8 m pa sam tu koristio jako uspjesno muhe sa vaserkom a na takvim vodama uzivam, i ustedio dosta muha koje bi mahanjem kamaru izgubio. Ribu ne ubijam, nego kao sto sam vec rekao vracam nazad u vodu. Kao kod primljenog gola pa tu istu loptu na centar i ponovo udri po njoj. Saran je posebna prica jer njega skoro i da nemamo u nasim vodama (neracunajuci privatna ili komercionalna jezera) te ga u vecini slucajeva oslobadzam sa udice u jezeru u meredovu.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la Kovach » 01 ruj 2011, 03:00

U mom okruzenju ima "nazovi ribara" koji sebe smatraju vrsnim ribolovcima jer vec vise godina love mekousnu pastrmku na podvodne musice, navezano njih 7-8 sa utegom (lajnerom) koji je nedozvoljen, a pored toga love ih na mrijestu jer, kako sami kazu "imaju novca da plate svoj ceif", pri tome aludirajuci na mizerne kazne koje u rijetkim slucajevima plate. To za mene nisu niti ce ikad biti ribolovci nego mesari bez obzira sto love mnogo godina i love na musice. Najmanje je bitno koliko ko godina lovi i kakav stap ima nego je najbitnije da je u dusi ribolovac. A to znaci da se prema ribi odnosi sa postovanjem bez obzira kolika ona bila, da cuva riblji fond, ali i prirodu, da ne krsi sve moguce Zakone kako bi nekome dokazao da "on moze". Zakona o slatkovodnom ribarstvu se trebamo svi pridrzavati ako mislimo dobro ribama i nasim potomcima, pogotovo ako sebe nazivamo sportsko-rekreacionim ribolovcima. Prema tome, za mene je nedvojbeno da treba ukinuti na svim vodama i podvodne sisteme sa lajnerom i ove povrsinske sa waserkom. Nedavno gledam sliku ribolovca koji na reviru gdje je strogi C&R ribolov, ribi od par kilograma pri slikanju drzi prste u skrgama da mu ne pobjegne i na sljedecoj je pusta. Nije ni jednog trenutka razmislio sta ce biti sa tom ribom koju je pustio, a prije toga joj unistio skrge, da li ce ona zivjeti ili uginuti. Kakve fajde od tog pustanja ako je riba ostecena. Dakle nije uvijek samo cilj vratiti ribu, nego vratiti je neozljedjenu, a o tome vjerujte malo ribolovaca vodi racuna. Ribolov na musicu pomocu utega (lajnera i waserke) jeste ribolov, ali nemoze se ubrajati u sportsko-rekreacioni ribolov. Ko se ne slaze sa ovom tvrdnjom valjda ce se sloziti samnom da je i ribolov mrezom ili podvodnom puskom takodje ribolov ali ne spada u domen sportsko-rekreacionog ribolova. Svaka tehnika koja je mimo Zakona nije u domenu sportsko-rekreacionog ribolova ali se na nju moze uloviti riba, dakle jeste ribolov.

BISTRO!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la montana » 01 ruj 2011, 04:41

I ja sam za zakon, po svaku cijenu. Ima tu dobrih i losih zakona, ali kad bih ja krsio one meni lose, Kovach neke druge ili Senad trece, dobili bi anarhiju, u stvari vec je imamo. Ja cesto na dubokim vodama koristim dvije muhe, jer je dozvoljeno ovdje gdje lovim. U BiH nije, pa lovim samo jednom. I riba uzima... ili ne, kako joj se cefne. Cesto se bolja riba krije na nekim skrovitim mjestima, ali i to je draz ribolova. Cesto se i otkine muha i to ide u ribolov. Malo mi se ne svidja praksa da ako je rijeka zarasla, da ne otkinemo muhu, prekrsimo zakon i namontiramo 4-5 muha sa lajnerom ili vaserkom. Mislim da nije obavezno uloviti svaku ribu koju vidim. Na kraju, uvjek postoji varalicarenje da zabacimo jos preciznije "toj" ispod granja, ako nismo sigurni u zabacaj musicarskim stapom.

Da podvucem. Misljenja sam da vaserka ili lajner sa jednom muhom trebaju biti dozvoljeni, jer muha je muha... ili mozda i nije. Misljenja sam da vaserka ili lajner samo plase ribu i da je uspjeh manji nego sa mahacim priborom. Jasno je kao dan da mnogi nisu u stanju priustiti jos jedan komplet pribor, samo da probaju musicarenje. Mnogi mozda mogu, ali nece. Mnogima je lijeno da uce mahati. Zato smo i organizirali Skolu musicarenja Bistro BiH i obezbjedili sav onaj pribor i nastavnika Memu (kojeg samo mozete pozeljeti). Mnogima je "trauma" kad prekinu muhu, pa smo zato nabavili i setove za vezanje muha. Zato smo javno pricali o cijenama, da pokazemo da se pristojan kompletan pribor za mahanje i vezanje muha moze nabaviti za znatno nizu cijenu od jednog spin stapa "Skeletora" ili "Shimana" bez role i ostalog. Sta se na kraju desilo? Doslo je par ljudi, onih iskrenih, a ostali su sa predumisljajem izostali, u nadi da ce ih cuvari pustiti da "odlajneraju" koju meku dok je jos ima. Mislim da je bitno insistirati na zakonu i pravilima. Radi se o "fair play-u". To nije samo C&R. To je ukupni nas odnos prema nasem dragom sportu. Mnogo dana sam bio u ribi kad nece ni da pipne. Nikad nisam zazalio ni sekund proveden pored vode. Kad bi na svaki zabacaj imao ribu na stapu, vjerovatno bih ga nekom poklonio i poceo da sakupljam gljive. To mi nekako zvuci zanimljivije, nego li tegljenje ribe na svaki zabacaj. Zato ne podrzavam ni ribom zatrpane revire, ni krsitelje pravila, a ni sminkere musicare ili ko zna koje druge, sto misle da se dobar ribar mjeri po velicini i kolicini ulova, a parama misle nadomjestiti neznanje. Od takvih ja bjezim daleko uz vodu, daleko po kanjonima Neretve i drugih nasih ljepotica (znaju to raja), da se ogledam sa rijetkom i dobro skrivenom i izverziranom divljakusom. Nikad nisam zazalio kad me riba pobjedi i spadne pod nogama... zasto? Pa sutra je novi dan za ribolov.

Ribolov nije sport, ni takmicenje. To je moj nacin zivota i razmisljanja.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la angler » 01 ruj 2011, 05:37

Najvaznije od svega je da smo ovdje svi na strani ribe, objasnjavajuci nase principe poredeci ih sa negativnim primjerima. I kako Senad rece "Kad bi svi ribolovci bili kao ova ekipa koja je raspravljala u ovoj temi i većina raje na ovom forumu, ne bih se ja brinuo za naše vode i ihtiopopulaciju..." to je najveca vrijednost ovog foruma. <flag>
AdmirS je napisao/la:Isto kao da kazete da saranolov nije lov sarana sa jacim teleskopskim stapom ili nekom starom germinom, jacim najlonom i 2-3 udice
AdmirS, ovo sam podvukao jer se sa ostalim sto si napisao u potpunosti slazem. I sa starom Germinom ili sa Fox Horizon Titanium koristimo istu tehniku...evo nazvacu ga "grunt" tehnika. Olovo, udic/e i na cekanje. E sad, pro & contra, medju "gruntasima" je druga prica, ustvari ista kao medju "FF Musicarima", da li na kraju predveza vezati jednu ili tri muhe, ali to je u okviru iste tehnike. Plovkarosi su plovkarosi, koristili vrbov stap ili stek od 13m.

Sto se tice ribolova vaserkom ili lajnerom nemam nista protiv sve dok je odnos prema ribi korektan. A cim neko sveze 10, 15, 20 muha na sistem govori o namjerama istog.

Evo recimo ja i Montana, on dvije muhe ja jednu, mozemo raspravljati do besvjesti ali znam da necemo jer kako rece "Ribolov nije sport, ni takmicenje. To je moj nacin zivota i razmisljanja." Ribolov za mene je kao religija, odnosa prema prirodi i dusevnog stanja.

Joj Bakee jesi zakuho <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la rusko » 01 ruj 2011, 05:43

Muha nije definisala musicarenje, kao sto ni glista ili pasta ili boile... nisu definisali plovkarenje...

Sta ako bi neko navezao citav parangal muha i bacio ga u vodu... da li bi i to bilo "musicarenje"?
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la montana » 01 ruj 2011, 06:23

angler je napisao/la:Evo recimo ja i Montana, on dvije muhe ja jednu, mozemo raspravljati do besvjesti ali znam da necemo jer kako rece "Ribolov nije sport, ni takmicenje. To je moj nacin zivota i razmisljanja." Ribolov za mene je kao religija, odnosa prema prirodi i dusevnog stanja. >
Ma ovo sa dvije muhe je samo za specijalne situacije. O tome ti i ja nasamo! <djed>

Jedna ali vrijedna. Inace i na vaserci i na lajneru, obicno radi samo jedna muha. Zato je i nastala sva ova polemika. Zato gore i rekoh sa jednom muhom, pa prevezuj brate ako ne radi, a sad sa kuglom ili bez... bolje bez, jer ne pljusne kad zabacis. <jelmekotrazio>
Nesto i nije fol da se tereni rezerviraju samo za jedne, a samo da se pokaze oprema, al' o tom nekad u drugoj temi.

Dakle svi se slozismo Rusko? Dole parangalsko-saranlucko-crvoliko-travo-musicavo-kukuruzastu musicarenje! <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la bakee » 01 ruj 2011, 10:39

A sto se ovdje zakuha situacija, a za sve sam ja kriv.:). Izgleda da je najbolje meni da ja ribarim kao i prije bez nekih eksperimenata, musicarima musicarenje varalicarima varalicarenje ne moze to oboje u jednom. Kada kazem ovdje oboje u jednom mislim sa istim stapom ove dvije tehnike. Bistro vam uvijek bilo, uzivam citati ove postove.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribolov musicama sa vaser kuglom?

Post Postao/la montana » 01 ruj 2011, 11:44

Ma ne mozes jednim "stapom" ni dvije zene, a ni dva "ribolova", a da se neko ne suprotstavi. <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”