Zimski trening

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Zimski trening

Post Postao/la rusko » 25 ruj 2011, 21:21

Vec odavno razmisljam o tome da sebi zadam intenzivan trening kako bi poboljsao tehniku zabacivanja... Primjecujem kako me "skupo kostaju" neke ljenosti pri samom pocetku musicarenja koje su se sada urezale u refleksne radnje i zelio bih pokusati da ih eliminisem. Posto zima ne pruza bas mnogo radosti nama musicarima, mislim da bi mi taj period odgovarao... Kako bi trening bio zanimljiviji namjeravam sebi postaviti par ciljeva koje trebam ostvariti, pa sam izmedju ostaloga mislio skoncentrisati se na sljedece:

Jednorucni:
- precizan zabac otezanog strimera sa maksimalnim predvezom (iznad 12')
- "air-cast" sa najmanje 20m snjure (znaci da uredno drzim 20 m snjure u vazduhu, takodje uz koristenje otezanog strimera)
- precizan zabac na 30+ metara sa snjurom klase 5#

- imam u planu ispitati neke stapove, snjure i kombinacije u razlicitim tehnikama zabacivanja.

Dvorucni:
- Posto sam jos uvijek pocetnik sa dvorucnim stapom, ovdje bih se skoncentrisao najvise na utvrdjivanje gradiva... da steknem ispravne reflekse od samog pocetka i ne dodjem u istu situaciju kao i sa jednorucnim... kontaktiracu i jednog instruktora da mi da par savjeta za bolju tehniku.

Zanima me da li je neko od vas pokusavao nesto slicno i kakva su iskustva... savjeti...
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zimski trening

Post Postao/la montana » 26 ruj 2011, 07:28

Probao ljetos jednorucni 10wt sa snjurom 7wt fast sinking tipom. Strimeri neotezani ili blago otezani. Rezultat? Dobar izbacaj, dobra kontrola i preciznost, dobra upala misica nakon pola sata. <jelmekotrazio>

Kasnije probao otezane strimere i preciznost opada, a upala misica se povecava exponencijalno. <jelmekotrazio>

Sutradan... lovio na "ceku" i stavljao obloge na misice i zglobove <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zimski trening

Post Postao/la rusko » 26 ruj 2011, 19:11

Tu fazu sam prebolio... zato mi je sad desna ruka dvaput veca od lijeve, pa me svi pitaju jesam li singl <valjanjeodsmijeha>

namjeravam trenirati sa klasom 5# ili 6#, bas zato sto mi se 80% pecanja odvija sa teskom artiljerijom 8# ili 10#(dvorucni)... i kontam da ako sa nizim klasama na ovom vjetrovitom sjeveru izvjezbam dobro te fazone, onda bi se to znanje trebalo fino odraziti na teskoj artiljeriji...

...na kraju krajeva treba mi "terapija" da prezivim jos jednu skandinavsku zimurinu.... ;-)
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”