Česi i njihove čehinje

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 29 lip 2010, 04:57

Zanima me šta je tajna te Češke ekipe... vječito su u vrhu...
slika slika


Avatar
cori
Prava Štela
Postovi:116
Pridružen/a:20 stu 2006, 22:26
Lokacija:Novi Sad
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la cori » 07 stu 2011, 22:59

Rad, rad, rad, rad, rad, rad, rad, .... od malih nogu i zajedništvo!

To je tajna.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la angler » 08 stu 2011, 07:12

Vjerujem i ulaganja u reprezentaciju sto daje stimulans za rad.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 08 stu 2011, 07:22

Ili su ljudi skloni eksperimentisanju i ne drze se tradicionalnih propovjedi...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la angler » 08 stu 2011, 07:32

Ili je obrnuto. Koliko vidim "cesko nimfarenje" je vrlo produktivan nacin FF.


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la montana » 08 stu 2011, 13:28

Jeste, posebno na takmicenjima kod tek pustene ribe, sto je vecinom i slucaj. Sad se vijeca o duzini stapa, bas da se minimizira cesko nimfarenje, koje nije bas lijep nacin musicarenja, al' sta ces? Dosta takmicara se ponajvise i uzda u ovaj nacin, mada mislim da musicarenje i takmicenja ne idu skupa... suvise je to plemenit sport...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 08 stu 2011, 19:40

- prepolovio sam temu, da ne idemo u off na onoj o takmičenju...

Slažem se da ovaj stil ne djeluje baš sportski...

Koliko je stara ta tradicija? Negdje sam citao da su je počeli praktikovati na takmičenjima polovinom 80-tih, a da u stvari tehnika ima svoje korijene iz Poljske... Ono što je meni zanimljivo kod "čehinja" je izbor boja koji znatno odudara od klasičnog pogleda na muhe gdje sve treba biti identično sa izgledom muhe u prirodi...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la angler » 08 stu 2011, 20:05

Bravo Rusko za premjestaj, a naslov u prvi mah me odvede u mlade dane na more <jelmekotrazio>
Evo malo sam ti pomogao oko ostalih naslova....sad su svi isti :grin:

Nisam kompetentan da ista kazem o nacinu ceskog nimfarenja jer isti nisam nikad probao, a i nesto nemam zelju.
Po tehnici FF ja to zovem umakanje.
Primjetio si da zadnjih par godina skoro svi proizvodjaci stapova imaju u ponudi recimo klasu 4 u duzini od 10, 11, ili cak 12 stopa. Isti im ne treba da bi duze zabacili. Zato i jeste vrijeme da odrede maksimalnu duzinu stapa.
Mislim sto se tice izgleda podvodnih muha da isti i nije toliko bitan koliko da su teske ko tuc i propadnu ko sjekira.
Ma to ti ja nekako poredim sa lajnerom :grin:

I sto se tice FF takmicenja, u potpunosti se slazem sa Montanom. I ne samo u FF vec inace takmicenja u ribolovu, jer glavni faktor nisu brze noge (recimo sprint na 100m), precizna ruka (kod tenisera), snaga i tehnika (kod dizaca tegova), dobra muha... itd, vec gdje je zagazio. <idila>
U svakom slucaju postujem sve takmicare i njihovo opredjeljenje. I naravno cestitke reprezentativcima.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 08 stu 2011, 20:16

Ja koristim slične muhe... u stvari nešto između čehinja i brazzersa kada lovim grgeča i slične ribe u doba zabrane na pastrmku...
Samo sto tada furam drugi način pecanja, zabac uzvodno i što dalje, pustim da muha ode do dna i onda je polako privlacim.

Izgled i otežanje čehinje imaju svoj efekat... ali nekako... nije sve u tome da se riba uhvati... veći je gušt uloviti je na način na koji se malo nadaš, npr. na suhu muhu u sred zime...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la angler » 08 stu 2011, 20:28

rusko je napisao/la:Izgled i otežanje čehinje imaju svoj efekat... ali nekako... nije sve u tome da se riba uhvati... veći je gušt uloviti je na način na koji se malo nadaš, npr. na suhu muhu u sred zime...
Onda se u potpunosti slazemo :wink:

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la zlaja » 08 stu 2011, 21:17

Ja poletio da otvorim temu :mrgreen: zagrizo sam ko klen :456: kad nigdje čehinje :mrgreen:
De bolan dajte kakvu fotku da i mi neznalice vidimo te otežane čehinje...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 08 stu 2011, 21:40

Evo jedna otezana cehinja za druga Zlaju:

slika

i evo za nas ostale:

slika
slika slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la @ldin » 08 stu 2011, 21:40

zlaja je napisao/la:Ja poletio da otvorim temu :mrgreen: zagrizo sam ko klen :456: kad nigdje čehinje :mrgreen:
De bolan dajte kakvu fotku da i mi neznalice vidimo te otežane čehinje...

<valjanjeodsmijeha> i ja sam zagrizo :135:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la montana » 08 stu 2011, 21:45

Navlace te Zlaja... imas i ovih "otezanih amerikanki' samo ih ovamo zuvu "debele"! <valjanjeodsmijeha>

Rusko, od cega se pravi grudni dio ove gornje nimfe? Cini mi se da nije od zeca? <jelmekotrazio>

Za "ceskarenje" mislim kao i vi da je vise "lajneranje". Nedavno pricasmo o "musicarenju vaserkom", pa se slozismo da se ne radi o mamcu, vec o tehnici zabacivanja i priboru. Tako i ovdje vidim zloupotrebu musice i pribora u cilju sigurnog zabacaja i ulova.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 08 stu 2011, 21:51

montana je napisao/la:Rusko, od cega se pravi grudni dio ove gornje nimfe? Cini mi se da nije od zeca? <jelmekotrazio>
Bice da je epoksid <valjanjeodsmijeha>

Sto se same muhe tice, cehinje... dizajn joj priznajem (i jednoj i drugoj varijanti sa slika)... medjutim ni meni se ne svidja nizanje vise muha... jedna muha i ljudski zabac, pa smo fer...
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”