Česi i njihove čehinje

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la zlaja » 08 stu 2011, 21:54

Za mene je otežana čehinja * vrhunac sportskog ribolova :mrgreen:


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la angler » 08 stu 2011, 22:04

Joj navlakuse...tema stara sat vremena vec ih se 25 upecalo...a i ja sam <valjanjeodsmijeha>

Dobre te "cehinje" u kutiji Rusko...za ostale nemam komentar...ustvari ne smijem :135:

Koliko sam vidjao prezentacije tzv ceskih nimfi najvise se nude te sa "celofanom" preko ledja u raznim varijacijama boja grudi i tijela. Vidim i kod nas se pocinju praviti nimfe sa drecavim grudima, narandzasta, zuta, crvena...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 08 stu 2011, 22:11

Koriste se prilicno i ove varijante sa kuglom kao otezanjem:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ug_A343Hrjs[/youtube]

a i velike su varijacije boja:

slika
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la montana » 09 stu 2011, 07:28

Drecave ili ne, grudi na "cehinjama" imaju bitnu ulogu da privuku plijen! <oho>

Rusko, jel' ovo tvoja kutija sa bajama? Lijepo i pedantno, sto se za moje kutije ne moze reci... :(

Zabacaj i jedna muha je najljepse. Sve ove novotarije mogu proci, ako se koristi ponekad, ali malo mi po-glu musicariti umakanjem... <12345>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 09 stu 2011, 07:58

Eh kad bi barem moja bila ovakva uredna... ja svoje cehinje drzim u jednoj staroj ofucanoj kutiji Marlbora... Slabo sam ti ja pedantan po tom pitanju... jedino ih zimi slazem i sortiram, ali cim se prvi put pojavim na vodi sve se to razbaca i pomijesa... poslije satima rovarim po torbama i kutijama dok trazim lovne muhe...
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la angler » 09 stu 2011, 09:23

Vidi se da smo sva trojica isto pedantni. Sad mi lakse kad Rusko rece da nije njegova kutija inace bih se obrukao <valjanjeodsmijeha>

E to su te koje se najvise nude za tzv umakanje, prva 4 reda.

Kad dodjoh kuci pozelio musice pa se zadao na slaganje. Toliko mi se svidjelo da sam morao slikati. Poslije bio dar-mar :135:
I nemam ni jedne cehinje :grin:

slika

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la Han » 10 stu 2011, 10:09

Co je to .... smrzlinko :135:
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la Seha » 10 stu 2011, 11:43

Ni Cehinje nisu sto su nekad bile :wink:
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la angler » 10 stu 2011, 20:06

Nije losa fora sa indikatorom samo me interesuje kako sve to leti preko 15m.

Za ovakvu tehniku zaista ne treba nista vise od ljeskovog stapa i malo silka :grin:

Ma ne valja mu poza za vidjeti...obruka nas <valjanjeodsmijeha>

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IbqUd1WS ... re=related[/youtube]

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 10 stu 2011, 20:09

Slazem se... da su barem uzeli tenkara fazon od Japanaca, bilo bi vise smisla...
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la angler » 10 stu 2011, 20:19

A i Japanci nas podjonili...vidjeli od nasih dedova i samo malo usavrsili...stapove... i napravili bum. E to im skidam kapu, od nicega naprave atrakciju.
Nego sta ti mislis, kakve ljeskovine, osusiti pa ishoblati da valja, lakirati, staviti plutanu drsku, napisati "Bosnian tradition since 152" :wink:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la tommylee » 10 vel 2012, 19:51

E to bi bio poso!
Izvesti im lijeske <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 29 sij 2015, 07:45

Docepao sam se DVD-a "European nymphing with Jack Dennnis" i u sustini, pored uzasne kvalitete snimka, loseg zvuka itd… sadrzaj je dobar i daje neku osnovu razumijevanja poljskih i ceskih nimfi… takodje u jednom "slucajnom" kadru su pokazali francuski nacin vezanja nimfi, koji mi se jako svidio - narocito koristenje CDC dabinga za tijela nimfi <djed>

U videu se pojavljuje i jedan lik Vladi, poljak koji je inace poznat takmicar i kojeg je USA reprezentacija angazovala kao asistent treneru… Jack u toku videa objasnjava tehniku i naravno dio nje je zabacivanje i kako voditi nimfu kroz vodu… Pokaze prvo ceski nacin - zabac na kratko, konstantan kontakt sa snjurom koja ne smije imati "belly" (biti opustena, da visi)… i na kraju lagano dizanje snjure i brzi prebac na pocetak u stranu bez zabaca iza ledja…

Zatim objasnjava poljski nacin i Vladi nastupa… Sve isto kao i cesi, ali umjesto onog podizanja na kraju… Vladi ima dobro razradjen trzaj u clanku ruke s kojim "brzo digne nimfe sa dna" … cime je Jack bio zaintrigiran, a meni se u momentu kada sam ugledao taj potez ruke spontano otelo:

- "Majku mu raubersku!" <valjanjeodsmijeha>

Ne mogu da nadjem video na netu, ali cu ga pokusati skontati uskoro da vam docaram…
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la angler » 29 sij 2015, 20:06

Cika La Fontane (cini mi se da se tako zvao) proveo je pod vodom u rijekama i jezerima vise nego Titanik u Atlantiku, proucavajuci nimfe, je rekao da se se nimfe podizu prema povrsini nevjerovatno velikom brzinom. Znaci, lagano podizanje imitacije koje mi uradimo koristenjem snjure nije prirodno i manji je ucinak nego kad podpomognemo brzini podizanjem stapa.
Posto nisam zagrizeni nimfaros ostalo mi je to da provjerim...i nikako da stignem :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Česi i njihove čehinje

Post Postao/la rusko » 29 sij 2015, 20:43

Taj lik Vladi to isto objasnjava kao da je taj zadnji trzaj u stvari kao pokusaj da se imitira to naglo dizanje nimfe, ali moje predrasude o Poljacima su prevagnule u prvom mahu… :grin:

Ako mozete naci taj DVD, preporucujem ga… moze i preko torrenta, ko hoce uputstvo neka mi se javi na PP.
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”