Zastita od kacenja strimera za travu ili druge prepreke

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Zastita od kacenja strimera za travu ili druge prepreke

Post Postao/la Kovach » 06 tra 2012, 23:17

Evo vidim da ovdje nigdje nismo jos otvarali ovu temu pa da i o ovome malo popricamo. Malo sam trazio po internetu na koji nacin uraditi zastitu na strimerima od kacenja za travu ili druge prepreke. Vidim ima sa zicom, silikonskim buzirom. omcom od debljeg monofila i jos drugih nacina. koji nacin vi koristite i koji se pokazao najefikasnijim. Takodje koji je po vama najjednostavniji za postaviti na strimera. Da cujem vasa iskustva.

Evo slika nekoliko najcescih nacina zastite:

slika
Silikonski buzir

slika
Dupla zica (kopca)

slika
Deblji monofil

slika
Monofil vezan u omcu

slika
Dupli monofil vezan u kopcu

slika
Dupli monofil vezan u omcu

Raja vecinom veze ove od monofila i kad se koristi monofil vezan u omcu, bilo da se radi o jednom ili duplom monofilu koriste debljine 0,5 ili 0,6 maximalno. Jedan komad monofila vezan kao na trecoj slici treba biti malo deblji i vidim koriste od 1 mm. Neki predlazu da se proba onaj za trimere, a mislim da nema potrebe za pretjeranim debljinama. Ovakve slicne zastite koriste i varalicari na pojedinim varalicama pa da cujemo prijedloge.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Zastita od kacenja strimera za travu ili druge prepreke

Post Postao/la angler » 07 tra 2012, 19:36

Nisam se nesto bavio "nezakazivim" udicama, mozda par da sam napravio i uvjek su bile kao druga ili predzadnja.
Mozda iz razloga sto nisam imao nekih cestih kacenja osim po krosnjama :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zastita od kacenja strimera za travu ili druge prepreke

Post Postao/la rusko » 07 tra 2012, 19:57

Da je skontati zastitu od kacenja na krosnjama ja bih profitirao :-)

Na jednom od mojih omiljenih mjesta za pecanje postoji "drvo koje jede muhe" Svake zime kada opadne lisce ono probehara u raznim bojama mojih strimera...

Ovo sto je Kovach postavio je efikasna zastita, moze se jos i praviti strimer sa udicom okrenutom prema gore...
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zastita od kacenja strimera za travu ili druge prepreke

Post Postao/la Seha » 09 tra 2012, 12:30

Nisam strimerisao, ali sam na poperima za stuku kada je lovim u lokvanjima pravio na udici fazon kao na slici br 2 samo sto sam umijesto zice koristio florokarbonski monofil 0.30 mm. Super stvar ponekad zapne, ali ne tako cesto kao bez ove zastite.
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zastita od kacenja strimera za travu ili druge prepreke

Post Postao/la montana » 09 tra 2012, 13:44

Ja sam koristio br. 4 na strimerima i sigurno smanjuje kacenje za barem 40-50%. Posebno je dobro po kamenitom dnu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike i taktike mušičarenja”