Realistic flies

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

l2dm-Ibrahim
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:29 kol 2008, 21:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Realistic flies

Post Postao/la l2dm-Ibrahim » 31 kol 2008, 07:48

Samo da dotaknem ovu mi dragu temu jer se i sam bavim profesionalno ovim zanatom.Bice ovdje dosta step by step muha novih materijala,uglavnom no limits tema
Pozdrav i Bistro


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Realistic flies

Post Postao/la senad » 31 kol 2008, 15:20

Bistro, Ibrahime, i dobro došao.
Drago mi je da si tu jer nam treba neko ko ima zivaca i znanja obraditi i ovu temu te pojasniti prve korake u vezanju muha.
Ja ih znam makar trojicu koji imaju spreman alat i materijal, ali nemaju gdje naci (ili im je mrsko traziti ;-)) "vezanje muha za pocetnike", a i par mailova koje sam dobio su bili sa pitanjima vezao za tematiku "kako poceti vezati muhe".
Bistro, i prenesi nam svoje znanje, a nadam se da ce se jos neko nadovezati i da cete nadopunjavati jedni druge, te i mozda nesto jedni od drugih i nauciti.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

l2dm-Ibrahim
Početnik
Postovi:3
Pridružen/a:29 kol 2008, 21:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Realistic flies

Post Postao/la l2dm-Ibrahim » 01 ruj 2008, 19:43

Prvo pozdrav za sve i onda hvala Senadu za dobrodoshlicu nadam se da ce mo okupiti shto vishe raje ovdje i da ce mo im svima pomoci u neku ruku
Ako bi me neko pitao shta morash imati da bi pocheo motati muhe(obichne ili realistichne)onda bih ovako poche
Najvazniji alat:Stega (vice) po mogucnosti rotirajuca
Drzach konca(bobina)po mogucnosti keramichki
Makaze( shto bolje kvalitete)
Hackel klijeshta
Dubbing igla
I najvaznije ljubav,strpljenje i radoznalost
Gore navedeni alati su (morash imati) alati a vi koji zelite sve alate onda je to duzi spisak najbolje da ga nadjete sami
Ako ste nabavili sve alate mozete pristupiti vezanju muha
O Tome u sledecem javljanju
Bistro

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Realistic flies

Post Postao/la senad » 04 lis 2008, 10:12

Ibrahime, ide li to sljedeće javljanje :wink:
Ja se naostrio, javio dvojici-trojici da ce biti interesantnog materijala, jer mislim da znam ko je u pitanju i da sam vidio tvoje radove.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Realistic flies

Post Postao/la ZANDER » 04 lis 2008, 13:13

Senade mislim da je on na izlozbenom sajmu negdje ,azto se ne javlja.
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Realistic flies

Post Postao/la senad » 04 lis 2008, 18:59

OK, ne srkletim, vise zeza a i nestrpljenje, jer sam vidio neke njegove radove koji su za 10+! :D
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Realistic flies

Post Postao/la angler » 24 kol 2010, 05:17

Iako nisam ljubitelj realisticnih imitacija ipak da malo osvjezim ovu temu.

Graham Owen i njegova djela. Inace profesionalni fotograf i vezac musica.

slika

slika

slika

slika

Sa ovom je mene kopirao :lol:

slika

Kod mene je pjeskovitiji ambijent <valjanjeodsmijeha>

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Realistic flies

Post Postao/la rusko » 05 ruj 2010, 18:17

Kad smo kod "realistic flies"... ja sam juce dosao do saznanja da je "velicina bitna"...
Nasao sam se na jednom jezeru da malo poducim sina od jedne radne kolegice i nakon par sati zezanja oko zabacivanja i tehnika, prestade vjetar i poce "ludilo"... milioni nekih malih musica (slicnih mayfly samo znatno manjih) se pojavilo i riba navali na njih kao luda... oko nas je voda bukvalno provrijela od ribe koja je zanemarujuci nase prisustvo sve grabila po povrsini...

Naravno, adrenalin me pukao kao rijetko do sada jer u mojim krajevima dobiti tako idealnu priliku za suhu muhu je gotovo jednako da ce se bajka o crvenkapici obistiniti... izvadim iz arhive sve moje lijepe suhe muhe, mayfly kombinacije od nimfe, spinera pa do odraslih kacim jednu za drugom, ribe se ponasaju kao da ne postoje... ponekad neka je onako otresito drmne repom i nastavi kupiti one male...

odem do auta i izvucem kofer u kojem nosim pribor za vezanje muha, i nadjem jednu udicu - 20-tku... i svezem ovakvu muhu:

slika

i nakon dva zabaca dignem ovu ribu koja je usput totalno deformisala onu muhu a meni je bilo prekasno (i prelijeno, jer sam se 20 minuta zezao oko nje) da vezem novu:

slika

Iskreno cudi me da sam uopste i izvadio ovu ribu jer od oka ima sigurno preko pola kila, a udica je maltene bila tanja od predveza...
Ribu sam morao iznijeti na suho jer joj je muha otisla skoro do skrga, pa sam se morao igrati hirurga sa peangom... zato je prljava od lisca...

Poenta (uz opasnost da cu poceti da zvucim kao zene) - velicina je i te kako bitna! :-)
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Realistic flies

Post Postao/la montana » 06 ruj 2010, 10:01

Nek' si ti ocejfio. Sitna i suha muha su plafon musicarenja. Idi ponovo, samo pravi muhe kuci... i slikaj nam! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Realistic flies

Post Postao/la diver » 06 ruj 2010, 23:45

Zlatno pravilo u Proljece krupno a kako sezona odmice sitnije i sitnije :wink:
Zato nije nikakvo iznenadjenje u ranu jesen da riba radi na 20 tku :wink:
bistro na vodi :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Realistic flies

Post Postao/la rusko » 07 ruj 2010, 00:46

Najzanimljivija stvar u ovom slucaju mi je bila selektivnost koju riba pokazuje... imao sam ovakve musice u malo vecem formatu, otprilike skoro pa duplo vece i nece ni da reaguje na njih, dok nisam napravio jednu koja je velicinom bila ista kao one na vodi. Zanimljivo je bilo vidjeti da 50-tak riba istorvremeno kupi sve oko sebe i hoce samo manju muhu, vece ih ne zanimaju... (zato sam ovo objavio pod "realistic flies") da su ljudi u pitanju bilo bi obrnuto :-)

Jezero na kom sam pecao ima implantiranu pastrmku u velicini od 0,5 do 7 kg... kalifu, koja inace na pocetku sezone i nezna sta je prava muha jer je cijeli zivot hranjena koncentratom, da bi sad u 9 mjesecu postala takav sladokusac i probirljiva... moc prirode!
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Realistic flies

Post Postao/la tommylee » 09 vel 2012, 13:05

Evo jedne relistične ali i lovne mušice,rad je jednog majstora iz Pirota:

slika

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Realistic flies

Post Postao/la angler » 09 vel 2012, 22:13

Super zunzara. Na ovo bi trebao klijen ici ko lud

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Realistic flies

Post Postao/la tommylee » 10 vel 2012, 20:37

Naravno to joj je osnovna namjena.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Realistic flies

Post Postao/la Clavis » 22 svi 2012, 22:41

Ovo sam "sama gazala", krila su na plasticnoj 100% prozirnoj foliji, prošla sve crash testove, laka za montirati, neograničene varijacije za izradu, ako bude koga zanimalo stavljam detaljan tutorial :D

slika
image hosting adult

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”