Krejica

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Krejica

Post Postao/la kenan_sa » 24 tra 2011, 18:33

Nema tema musica po vrstama, dal sto su se musicari ulijenili ili nemaju vremena postaviti muhu od citanja tema o plasticnim, silikonskim ili brasnastim mamcima. Hajde ljudi daj da vidimo sta vi imate u svojim kutijama od krejica.

Evo nekih od mojih krejica.
Krejica.JPG
Crni prelac.JPG
Jelow fly.JPG
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Krejica

Post Postao/la angler » 25 tra 2011, 09:48

Ja sam ti po tom pitanju sad u vremenu apscinacije :mrgreen:
Nista dok se ne dograbim godisnjeg odmora i kakve slatke vode.
Ja inace volim krejice dosta svjetlijih nijansi sa tankim i skoro neprimjetnim rebrima.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Krejica

Post Postao/la Clavis » 24 stu 2011, 00:00

Kako je ovo dan pokratio dobro skontam da imam previše slobodnog vremena, te se odvažim da i ja nešto prvi put "sitnije" namotam (bilo je tu prije neke prakse za krupnije proljetne baje). Od druga Ade dobijem ono nužno, kalem threda, brown olive 70, motalicu i jednu štipaljku. Kod kuće imadoh zelenkaste kudelje, kesicu jelenjeg krzna (ostavio za ove prilike :D),staru stegu a za pera sam se snašao tako što sam ošišao "patka" zahrđale kukice kojeg sam našao u priboru, mislim da se radi o bijelkastom horozu, čisto da bude "kompletna".
Sve to namotam na #18-ku, rezultat je ispod. I dok nisam zaboravio okrenuo sam kukucu naopako cisto da vidim kako ce izgledati.




slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Krejica

Post Postao/la rusko » 24 stu 2011, 07:35

Dobar oblik tijela! Ja kada pravim ovakve sa udicom naopako stavljam predimenzioniran rep (3-5 puta duzi nego inace), kako bi se muha izbalansirala na povrsini... najbolji rezultat dobijem ako rep pravim sa dlakom od soba...
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Krejica

Post Postao/la Clavis » 24 stu 2011, 08:15

Hvala, ovo mi je prva tek, pa sam eksperimentisao van svih pravila, nisam imao bas prostora da "aneksiram" rep mimo kuke, mislim da cu to uspjevati tek sa udicom #12 konkretno kod modela "patka", najpodobniji je za ovakvo eksperimentisanje koliko sam primjetio kod drugih kreatora.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Krejica

Post Postao/la angler » 24 stu 2011, 18:25

Dobra muha! Jedino koliko ce biti stabilna na vodi obzirom na debljinu udice. Uostalom to ribe ocjene :grin:
Cudno, nikad nisam ni pokusao napraviti muhu "naopako", a na pitanje "sto'...zaista nemam pojma. Krajnje je vrijeme da ucinim nesto po tom pitanju :wink:

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Krejica

Post Postao/la Clavis » 24 stu 2011, 19:21

angler, ovo je bilo više probe radi, pa zato tolika devijacija :D

elem muha vjerovatno nece sutra vidjeti Sanice, Ado mi je dao dva opasna emergera, tako da ovu svoju necu ispostovati skoro nikako,
jer sam svakako pretjerao sa "trupićem"......kuke sam ostavio premalo da bi bila iole upotrebljiva

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Krejica

Post Postao/la angler » 24 stu 2011, 19:28

Shvatam ja da je napravljena od "prirucnih sredstava" zato i kazem dobra. Ali valjalo bi je probati....ko zna riblji ukus. Po zakonu baksuzluka uvjek im se svide one nama najgore :grin:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Krejica

Post Postao/la tommylee » 11 lis 2012, 08:41

Trenutno pokušavam na malim udicama nešto smotati 20#.Na brzinu škljocnuh čisto da vidm kako će se vidjeti.

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Krejica

Post Postao/la tommylee » 11 lis 2012, 08:42

Nadam se da ribe vide siluetu kao što je ova sjenka:

slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Krejica

Post Postao/la soha » 11 lis 2012, 11:37

Odlicne tommy. <championvanja> <championvanja> <championvanja>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Krejica

Post Postao/la angler » 11 lis 2012, 14:07

E vala si ih momacki odradio <championvanja>
Sad jos jednu seriju istih ali tipa emerger i nema fule gdje god odes :wink:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Krejica

Post Postao/la tommylee » 11 lis 2012, 14:32

Jel misliš na istim udicama da uradim emerđžera?
Bilo bi to sjajno da ne ganjem neke druge udice,tipa "scud"!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Krejica

Post Postao/la montana » 12 lis 2012, 06:23

Na istim, "scud" su teze i deblje, moglo bi lose ispadati sa tanjim tijelima! Ove gore su super.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Krejica

Post Postao/la angler » 12 lis 2012, 06:31

Jock scud i slicne karabaje. Te su odlicne. Skrati takve muhe za rep i digni im krila...i to je to. Opleti jos koju nijansu i nema fule :wink:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”