Vlazne musice

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Re: Vlazne musice

Post Postao/la tommylee » 02 pro 2014, 16:08

Hvala sa zakašnjenjem!
Evo malo se igram,novina kod ove muve je osje koje je od mačke (divlje)!
slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la tommylee » 08 pro 2014, 16:27

Ovu sam skinuo sa nekog francuskog sajta,meni liči na emerđžer.Stadijum kada se insekt izvaljuje iz košuljice.Bar meni tako djeluje!
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la tommylee » 08 pro 2014, 16:28

Sa istog sajta neznam šta imitira ali mi se sviđa <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la angler » 09 pro 2014, 05:02

Francuzi su cudni, vecina njihovih baja ni ne lice na baje, a ipak ih hvale i forsiraju.
Emerger im je privlacan.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la rusko » 28 sij 2015, 00:23

emerger (chironomid) sa otezanjem…

slika
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la montana » 28 sij 2015, 04:22

Ovaj je "namazan svim bojama", a jos i svjetluca. Jako zanimljivo. Svakako mu treba dati minutazu da se dokaze igrom na terenu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la Clavis » 28 sij 2015, 13:09

Sve što je Monty rekao plus (ogrmoni) MAHER si za namotati pauna!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la tommylee » 28 sij 2015, 16:47

Interesantano,nikada im nisam dao dovoljnu minutažu.
P.S.
Clavise duže ako nisi znao najbolje je da namotaš oko konca isperke pa tako motaš na muvu.Tako si ujedno i armirao od pucanja i razmotavanja.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la rusko » 28 sij 2015, 18:54

E pa sad… nije da se hvalim, ali sam pauna doradio sa clone stampom u Photoshopu <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> i to prilicno amaterski… smetalo mi sto se vidi konac po sredini…

Ako niste probali ovakve emerdzerse, obavezno im dajte sansu… garantovano necete zazaliti!
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la angler » 28 sij 2015, 23:16

Nema cojk kad da da sansu tolikim bajama.
Ja prvo zabacim favorite, bolje reci favorita, pa kad on ne ide onda drugi red favorita i dok dodju na red pokusne prodje vrijeme mahanja. A svaki put kazem....e ovu moram probati al djaba.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la Clavis » 28 sij 2015, 23:24

Jok moj braco, kad neće riba najfinije raskopčat vejders i zaleć na ledinu... nedo Bog testirat baje ili čak vježbat casting :D bas sam to neki dan jaranu spominjao,...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la montana » 29 sij 2015, 02:45

Kad sam prvi put probao emergera ovakvog kao ovaj Ruskov, ostadoh zapanjen ucinkom. Voda sa glatkom povrsinom, relativno spora, riba se digla pod samu povrsinu i usisava nesto. Probah sve i jednog favorita ali nece. Doslo mi bilo da im dobacim kutiju pa da same izaberu <jelmekotrazio>
Eh, ostade par onih koje sam se kanio probati prije skidanja wadersa. Emrger na #22 i stvar rijesena. Nijedna mu nije odolila.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la rusko » 29 sij 2015, 07:56

Chironomidi (ako neko zna kako se zovu na nasem, neka napise) su ovdje na sjeveru (a pretpostavljam i u Montyjevim krajevima) osnovna hrana ribe i u vodi su gotovo citavom sezonom, tako da sa tim imitacijama nema promasaja. Vecina ih veze sa bijelim "skrgama" na glavi a ja dodajem i na repnom dijelu kod ovih otezanih jer mi je cilj imitirati pocetnu fazu kada se krenu dizati prema povrsini vode, i u toj fazi imaju i taj "repni" dio bijel. Radim ih u raznim bojama, i svaka voda ima svoju fazu/boju (ali i koji varira u raznim periodima zbog podvrsta, temperature itd), dominirajuce su zelena, srebrna (sa crvenim porebljavanjem) i crvena boja.
Jako efikasna muha ovdje… a probao sam ih i na nasim vodama i necu vam reci kako je proslo :mrgreen:
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Vlazne musice

Post Postao/la tommylee » 29 sij 2015, 09:15

Miđževi i ja se kanim da ih probam,mislim pecati sa njima.Pogotov na stajaćim vodama gdje su najviše zastupljeni.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vlazne musice

Post Postao/la Clavis » 29 sij 2015, 10:24

To su ti ovi komarci sto ne ujidaju, Tommy rece miđevi, u kojima su i krustace (ujidaju). Vole naše vode mirnijeg toka sa mivkastim/muljevitim dnom. "Naši" su maslinasti. Najbliža baja koju bacam ovoj je onaj emerger sa krilom u zraku tenkara stil a tijelo okomito u vodi, i bas najbolje radi maslinasta ali i roza, kad je nizak vodostaj, travuljina već za "kositi".

Ove sam pravio sa biotsom al ih nisam nikad probao :mrgreen:

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”