Muhe za ribolov sarana

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la rusko » 09 pro 2014, 20:13

Drug, ja sam na ovakvu foru ulovio amura… samo je moja imitacija trave bila ploveca i imala flasha u sebi…

slika
slika slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la Seha » 10 pro 2014, 16:35

Tommy super kreacije.

Rusko super amur bistro
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la angler » 11 pro 2014, 07:50

Mogu misliti koja li je trka bila sa tim amurom :grin:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la tommylee » 12 pro 2014, 14:30

Hvala na podršci nadam se boljem vrmenu i slobodi <djed>
Gledam stalno klipove po netu,šarani su brutalne ribe.Amuri pogotov!
Dok čekam da se uslovi na vodi namjeste za salamonoide imam druge vrste koje bih rado počeo loviti,
Krupan Drinski škobalj ili Plotica,koja je za mene sami vrh od ostalih Drinskih.Strašan borac!
Sve to moram probati.Biće tu posla!

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la angler » 06 vel 2015, 14:34

E sad, neke su za Starace, ove kokuRuzne :mrgreen: <valjanjeodsmijeha>
A ostale prolaze kao ikra...ali cija. <jelmekotrazio>
Materijal foam, a udice....haman svaka drugacija. Od salmon udica, preko morski i strimerskih do udica za nimfe. Neke otezane tungsten glavama. Brzinski slikano na dvije razlicite podloge.
Jeli iko probao loviti na imitaciju ikre?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la tommylee » 06 vel 2015, 16:22

Nisam lovio a imam u planu!

Nego mi opis materijala nikako ne uklapa "foam"?

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la angler » 06 vel 2015, 17:55

To je na ovaj fol ali ja nadjoh gotove kuglice u raznim bojama medju djecijim igrackama, na zalost samo dvije velicine, ove su manje.
Sredina kuglice je veoma tvrda da se jedva udica provuce. Fiksirao je koncem i ljepilom.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=S_1FGLb-wSA[/youtube]

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la Seha » 06 vel 2015, 20:09

Super je ovo rodjo.. Steta sto nismo u isto vrijeme dole. Poveo bi ta na jednu vodu da vidim kako se snalazis nakon sto ti izvuce i backing kad krene prema granju :)
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la angler » 06 vel 2015, 20:19

Trcim ja oko drveca...ako treba i plivam. U slicnim situacijama ja obicno pusim cigaretu....i cvik :grin:
E rodjo kad si ovdje da te priupitam vezano za "parfeme".
Sta preporucujes i na koji nacin da se tretira miomiris obzirom da je ovo "plastika"?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la rusko » 07 vel 2015, 19:34

Istinski musicar je spreman za svaku situaciju! <djed>

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GWP9thPs_mM[/youtube]
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la Seha » 09 vel 2015, 10:25

angler je napisao/la:Trcim ja oko drveca...ako treba i plivam. U slicnim situacijama ja obicno pusim cigaretu....i cvik :grin:
E rodjo kad si ovdje da te priupitam vezano za "parfeme".
Sta preporucujes i na koji nacin da se tretira miomiris obzirom da je ovo "plastika"?
Uzmi kad budes kod nas neku tecnu aromu (DIP) specijalno namjenjenu za saranski ribolov.. Imas svega i svacega al u ljetnom periodu na vecini voda najbolje pali voce tj jagoda, ananas, tutti fruti ili neka krema poput scopex-a.. Nema veze sto su od plasticine rokni baje unutra i slobodno zaboravi na njih do ribolova.. Sto se duze "pajcuju" to bolje. Mozes malo testrati pa ako vidis da brzo gube smek drugi put pokusaj jednu spuzvicu negdje natakarit nebi li ona bolje drzala tj. sporije otpustala aromu. Ukoliko je voda dovoljno bistra i riba kupi mamce po povrsini nema potrebe za aromama.. Gledaj da skarabudzis i kakvu imitaciju korice "panje" malo prihranis da se okuraze pa onda prezentejsn :wink:
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la angler » 09 vel 2015, 20:19

E hvala rodjo. Gledao sam kod vas sarandzija te bocice arome pa kad vidjeh da par kapi ide u hejbet hrane rekoh da ne prekrdasim sa mirisom.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Muhe za ribolov sarana

Post Postao/la Seha » 10 vel 2015, 01:06

angler je napisao/la:E hvala rodjo. Gledao sam kod vas sarandzija te bocice arome pa kad vidjeh da par kapi ide u hejbet hrane rekoh da ne prekrdasim sa mirisom.
Zato sam i naglasio da uzmes takozvani DIP koji je vec spreman za umakanje mamaca.. Tu su vec izbalansirani omjeri arome sa ostalim komponentama koje sarani prepoznaju kao hranu. Nemoj se z-jbt da uzmes cistu aromu koja je namjenjena za pravljenje boilia jer je ona izuzetno jaka .. Iskljucivo trazi DIP imas u Skenderiji, a imas i kod Defe pa gdje ti blize.. Znaci u DIP spicis baje i tu se mogu pajcovati do besvjesti.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”