KRUSNICA

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: KRUSNICA

Post Postao/la Seha » 05 ruj 2012, 10:47

Ocejfi ti, a bosanska krajina svakom slikom sve ljepsa <flag>
slika


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KRUSNICA

Post Postao/la Clavis » 05 ruj 2012, 12:53

Zvanicno, prva nagrada za najbolje explotisan godisnji odmor :D ( sad ce se Angler bunit, al za jednu sliku kotlića mu je izmakla nagrada :)

Morat cu podapet opanke pa i ja na tu krušnicu, čim podburi i krejica krene!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KRUSNICA

Post Postao/la rusko » 05 ruj 2012, 19:14

Haj' sad lijepo kazi hvala Rusku i Angleru jer su mislili na to da ti trebas doci na Krusnicu poslije njih, pa ti sacuvali svu ribu <valjanjeodsmijeha>

Bas ste fino ocejfili... Krusnica je stvarno odlicna voda, za mene definitivno nezaobilazna u buducnosti!
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: KRUSNICA

Post Postao/la angler » 05 ruj 2012, 20:35

Sve sam i nekako moga pretrpiti, i onoliko riba i onoliki lipljenovi ali me shanrdi sa onim kotlicem totalno. <sjetise>
Veceras oka necu sklopiti. Ma k'o da osjetim miris dovde :grin:
Ja znam reci...ko nije bio/lovio na svim krajiskim rijekama, kao da nije bio u Krajini.
Clavis put pod noge i pravac Krusnica. Mahe nece biti garant pa makar sjedio pored kotlica :grin:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KRUSNICA

Post Postao/la montana » 05 ruj 2012, 22:50

Kotlic... ovaj je bas onako dobar, slabija vatra, pa duuuuugo kuhanje. Krusnica je teska voda za loviti, riba je divlja, ima je dosta, a priroda? Fenomenalno!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KRUSNICA

Post Postao/la soha » 27 kol 2015, 15:50

Dugo vremena sam razmišljao kako napisati ovu reportažu. Namjerno sam pustio da prodje duži vremenski period, i da se utisci slegnu, da sve stvari sjednu na svoje mjesto. Nisam htio da pišem „na prvu“ , da me ne bi ponijelo prvobitno ushićenje, i da ne napišem neke stvari koje bi možda kasnije zažalio ili možda želio da promijenim.
O čemu se zapravo radi ?
Radi se o nastavku turneje sa kolegom „Montyjem“, nakon lova na rijeci Savi. Onaj ko je pročitao zna da smo direktno sa Save krenuli put Bosanske Krupe, na Unu i Krušnicu. Nakon višečasovne vožnje u ranim jutarnjim satima ( 03,00 ) smo stigli na destinaciju tj. U B.Krupu.
E sad prije nego što nastavim, moram reći neke stvari o sebi. Nisam neki vrstan ribolovac, al nisam ni najgori, prošao sam dosta ribolovnih destinacija kako u našoj državi tako i van njenih granica. Ono što sam u tim putešestvijama naučio je da svaka rijeka ima svoju ljepotu, ali i drugu stranu medalje. Bio sam ja i na Uni (doduše ne u Krupi), tako da sam znao šta me otprilike očekuje i nisam se previše uzbuđivao oko toga. Mada Una je otprilike najbliže mom viđenju idelane rijeke, one koju zamišljam u svojim snovima, kada maštam o „svom“ mjestu gdje bi volio da proživim život. Da ja nastavim svoju priču…
Dogovor je bio da narednih dana mušičarimo na rijeci Krušnici, inače desna pritoka rijeke Une, ukupne dužine toka oko 7 kilometara. Nisam znao šta da očekujem. Čuo sam da je Krušnica prelijepa rijeka i idealno mjesto za fly fishing, ali odavno sam naučio da u ribarskim kuolarima takve priče ne uzimam zdravo za gotovo. Vjerovatno smo svi mi nebrojeno puta povjerovali pričama o odredjenim destinacijama, kako riba radi, kako ribe ima, kako se svakodnevno love kapitalni primjerci, i poneseni takvim pričama predjemo nekoliko stotina kilometara i doživimo teško razočaranje. Jer riba je baš juče prestala da radi i niko nema pojma zašto je to tako. A prava istina je da je voda devastirana na načine o kojima ovdje uopće ne želim ni da pišem. Na kraju krajeva Krušnicu bi trebao porediti sa rijekama poput Plive i Ribnika koje u fly fishing svijetu kotiraju kao vrhunske destinacije. I zaista je to tako. Dvije destinacije gdje se riba čuva, gdje ima ribe, gdje se mogu uhvatiti i kapitalni primjerci. Dakle što se tiče ribljeg fonda idelano….Ali… Uvijek ono „Ali“…. U par navrata sam posjetio obje destinacije i nisam bio očaran, čak naprotiv… Najbliže poredjenje je sa nekim šaranskim vodama, gdje je ogromna koncentracija ribe i gdje se ribolov sveo na to ko ce vise ribe da izvadi… (E sad će opet neki da „opletu“ po meni, ali kolege ribolovci, ovo je moja priča i moj tekst, i moje vidjenje ribolova i uživanja na vodi, a kome se ne sviđa neka piše svoje viđenje, i neka obrazloži zašto i na koji način uživa u ribolovu)… Elem da ja nastavim, kako rekoh nisam bio očaran. Možda bi i bio prije nekoliko godina, ali danas se vidi prevelik uticaj čovjeka. Previše toga je podređeno ribolovcu, previše komfora, previše urbanizovano za moj ukus, i predodredjeno onoj vrsti ribolovaca koji su „kratki“ s vremenom i koji žele da za kratko vrijeme oćejfe u ribolovu. Za moj pojam i za moj ukus ni blizu idealnoj rijeci. Dakle sa odredjenim predrasudama sam pristupio i rijeci Krušnici. Tog dana poveo nas je domaćin Dževad. Sam put do Krušnice je priča za sebe. Spuštali smo se „kozijom“ stazom do destinacije, i sam taj prilaz vodi je obećavao. Kako smo dublje silazili u kanjon sve mi je jasnije bilo da ulazimo u netaknutu i nedirnutu prirodu. A onda se nakon zadnje krivine ukazala modrozelenkastoplavolika bistrina Krušnice kako vijuga kroz kanjon, omeđena sa obje strane šumovitim obroncima lokalnih brda. Kud god pogledaš zelenilo, samo iznad glava plavetnilo nebo. Nigdje se ne vidi uticaj homosapiensa. Nema zgrada, nema bungalova, nema asfaltiranih puteva, samo staza pored rijeke koje su utabali ribolovci. Ti i rijeka. Rijeka koja teče svojim koritom od svog postanka nepromijenjena ljudskim uticajem. Staneš, gledaš i kroz glavu ti prolazi samo jedna misao „samo Bog može da stvori ovakvu ljepotu“. Koliko sam bio opčinjen, govori i to da nisam napravio ni jednu jedinu fotografiju, a moja strast prema fotografiji je jednaka onoj prema ribolovu. Jednostavno sam fotoaprat stavio u ruke naseg domaćina Dževada i rekao samo škljocaj. I ovdje ću da prestanem da pišem, jer nema riječi kojim bi se ova ljepota mogla dočarati, neka fotke koje je Dževdo napravio kažu više o tome. A ja ću da progovorim još koju o bogatom ribljem fondu. Nakon samo par minuta pecanja, nakon kratkotrajnog kursa od strane Dževada, koji je u svakom momentu pecanja znao koja muha će da radi i ja sam po prvi puta uspio da oćejfim, i dušom i tijelom. Onako ledena prepuna lipljena, i pastrmke, Krušnica me kupila za cijeli život i jedva čekam ponovni susret.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: KRUSNICA

Post Postao/la angler » 27 kol 2015, 17:40

Znaci i sa tobom smo zavrsili. Dobro nam dosao u klub. <jelmekotrazio>
Joj Monty sta si ti sevapa zaradio prevodeci ih <valjanjeodsmijeha>

Drago mi je Soha da ti se svidjela Krusnica, a kome i ne bi. Taman onako kako treba biti.
Cestitke takodje na ulovima i na pravom cejfu. <championvanja>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KRUSNICA

Post Postao/la montana » 28 kol 2015, 19:28

angler je napisao/la: Joj Monty sta si ti sevapa zaradio prevodeci ih <valjanjeodsmijeha>
Lijepi Dzennet? ("... tamo ce rijeke teci...") <juma>

Soha je prosao sve testove. Ulovio je lipljene i na suhu, a i na nimfu dole u onim dubokim mirnjacima. Za prvi izlazak bio je odlican <championvanja> .
Na drugom ce biti jos bolji, garant. Pa sad barem zna u kojoj stranci ce clansku dobiti <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KRUSNICA

Post Postao/la zlaja » 28 kol 2015, 22:21

Soha sve znam , doživio sam tu avanturu i čestitam brate mušičaru :grin: Dževad, Monty i Armin još nisu naišli na insana kojeg ne mogu pretvorit u mušičara !

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: KRUSNICA

Post Postao/la tommylee » 28 kol 2015, 23:49

Predobro!
Nemam predstavu o veličini i snazi ove vode.Kontam da li mi je preslab stap klase 3#?

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KRUSNICA

Post Postao/la montana » 29 kol 2015, 00:36

Nije. Mislim da je taman za ovaj period. Ja masem #2 na ovim slikama.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: KRUSNICA

Post Postao/la tommylee » 29 kol 2015, 13:29

Vidim ja da ti je čekrk neki UL.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KRUSNICA

Post Postao/la soha » 29 kol 2015, 21:50

Hvala svima na cestitkama. Tommy prijatelju 3# je idealna za ove vode. Jedini problem mogu predstavljati one preko 5 kg a vidjeli smo ih par takvih komada. <jelmekotrazio>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: KRUSNICA

Post Postao/la angler » 30 kol 2015, 05:58

Tommy ako budes isao, za ovaj gornji dio 3# je ok ali za donji dio Krusnice oko ribnjaka ponesi 5# zbog velike dubine i teskih (k'o givikt) nimfi, a zna i mladuljak naletiti :wink:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: KRUSNICA

Post Postao/la tommylee » 30 kol 2015, 14:15

3# za finu prezentaciju a 6# za nimfe i stimere,ok super!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”