Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki naz

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la montana » 01 srp 2010, 13:36

E, zato sam ja kamiondzija, pa je luksuz 5 zvjezdica, i jos dobijes platu sto ides u ribu! <valjanjeodsmijeha>

Nego kako je sa rentanjem kombi vozila? U USA ima nekoliko velikih kompanija koje rentaju kombije raznih velicina za selidbu. Ja ih ponekad koristim, jer imaju mjesto da se ubaci veliki dusek na napuhavanje i bruku opreme, a sve je klimatizirano. Ovi kombiji se mogu vratiti na bilo koju njihovu lokaciju, a nisu ni skupi. Mozda se prebacite avionom i tako skratite put... (ovo je samo prijedlog, da malo pomognem)
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 01 srp 2010, 16:45

Ja nisam nikad rentao auto, ali cini mi se da su cjene visoke tako da se ne isplati. Mi u Danskoj vozamo najskupla auta u svijetu. Porezi nas zaklase. Ono sto kupis u Njemackoj ovdje placas duplo. Vozo bi ja vrlo rado Land Cruzera , ali se moram zadovoljiti sa Rav 4., a i to je ovdje visoka klasa.

Odoh pred noc, za jedno 3-4 sata, probati ona mjesta sto mi je Seha oznacio na onoj karti. Eno Muta se vec spakovo , stavio lampu na kapu ko da mu to nesto pomaze ? ... <valjanjeodsmijeha>
Ja cu probati malo musicariri one losose , dok on lovi kostrese. Vrijeme je idealno, suncano, malo vjetra i toplo.... :grin:
VIBA-macak u cizmama

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la rusko » 01 srp 2010, 16:48

Viba, prepoznajem to o cemu pricas... i ja sam o tome kontao da je auto-camper preglomazan, komplikuje stvari oko parkinga i slicnog... pa sam razmisljao da kupim jedan manji kombi i preradim ga da imam krevet u njemu. Sator je alternativa, ali valja ga tegliti, raspakivati i spakivati... uzima vremena i nesiguran je ako zapuse ili se kakva sotona pojavi...

Montanin prijedlog za avion do sjevera pa gore nesto iznajmiti je naravno pametan... moglo bi se i tako nesto skontati, ima finih voda oko Kebnekaise planine na sjeveru Svedske... ali kao sto Viba kaze, takva podrucja imaju i svoju cijenu (masnu), ispada da mogu u Patagoniju otici za istu lovu kao i na sjever Svedske...

Ja nekako nisam ljubitelj superpoznatih revira, mada ne iskljucujem da cu ih posjetiti kako bih stekao i to iskustvo... i taj put kojeg planiram bi se vise bazirao na potrazi za neotkrivenim mjestima, odnosno manje popularnim ali zanimljivim vodama, kako bih imao mir i potpun dozivljaj prirode, i da se neko vrijeme totalno sklonim od poslova i slicnih nusprodukata civilizacije... bilo ribe ili ne...

u sustini, snovi i mastanja, ali aBd mozda se jednom taj san i ostvari!

jedva cekam da cujem izvjestaje sa tvojih avantura!

BISTRO!
slika slika

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 01 srp 2010, 18:04

Prosle godine sretnem se sa jednim holandjaninom koji je dosao wv-pasatom, rastavio sator, onaj mali, "pasja kucica", i nakon par dana on slucajno u prolazu zaviri u moje auto. Covjek izbecio oci !!! :shock: . :shock: .Kaze " jel ti to sve imas u autu cak i taj krevet ?". "ja se, -kaze -smrzavam evo vec 3 noci,-jer je bilo mraza, -i spavam na tvrdom, a ti ko hadjija !" I onda pozva svoje prijatelje da vide kako to izgleda kod mene.-" Genijalno, stvarno genijalno. Iduce godine putujem ovako!..."
Kad je hladno uvece, ja upalim auto, pustim grijanje 10-tak minuta i zavucem se u vrecu za spavanje. Odskrinem siber, pustim tiho muziku i zaspem ko`buba...

Hocu vam reci, da sam ja to vec sve isprobo i da to moje funkcionise iz tamo hiljadu nekih razloga...

Najidealnije bi bilo imati WV-kombi, ali je to kod mene skupo, mislim skupo je odrzavanje, osiguranje, putarina, trosi podosta...ali da je dobar, jeste...

Ne posjecujem ni ja skupa mjesta, a tu se vecinom lovi lax . Ja musicarim lipljana , pastrmku i rødding ( planinska pastrmka), a AKO naletim na laksa dobro doso...
VIBA-macak u cizmama

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la rusko » 01 srp 2010, 18:25

Ja sam nedavno gledao ovakav jedan, samo mu je motor pustao ulje, pa sam odustao... ali ako bi nasao nesto da valja uzeo bih ga ako nista za vikende...

slika
slika slika


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la zlaja » 01 srp 2010, 22:34

Ovdje kod nas Golf II zakon,probijamo se gdje planinska koza nemože.Od milja ga zovemo truhlo,krđo,makina,zvijer itd. :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la Seha » 02 srp 2010, 01:04

Po meni najbolja ribarska solucija za BiH drumove, staze i bogaze je Golf Country..
Pouzdan dovoljno visok i sto je najbitnije dijelova ima u svakom selu.
Mozda negdje kad cijene avionskih karata za BiH budu u granici razuma kupim jednog u svabiji i uvezem u BiH ako promijene zakon o uvozu polovnih auta iz EU.. Nesto su pricali o tome pa se usutili pred izbore..
Mislim da se vozi samo par komada u BiH i ko ga ima neprodaje..
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la rusko » 02 srp 2010, 04:14

Da se ne zavaravamo, najbolji sistem za transport po nasim krajevima je ovaj:

slika

<valjanjeodsmijeha>

Golf Country... jeli to onaj sa ekstremno dignutom sasijom (ima pola metra izmedju nje i tocka)?
Ja sam takve vidjao ali uvijek kontao da je to raja sama nesto konstruisala i preradjivala.

Nije ti to losa ideja Seha... ako se moze uvesti u drzavu... proizvodi li se jos?
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la montana » 02 srp 2010, 08:23

Ovaj kombi je super stvar, jer se za sekundu moze pretvoriti u mobilnu kucu i napraviti mjesto za spavanje, sloziti pribor, napraviti sto za muhe, a sve to da se moze iznijeti i koristiti ga kao "poslovno vozilo". Ja sam se nedavno rijesio Suzuki Grand Vitare. Nikad prezaliti, ali dozvoljen mi je parking samo za dva auta + jedno za gosta, a ja imao jos dva viska (planirao auto-otpad biznis <valjanjeodsmijeha> , al' zena neda). Suzuki ovdje je najjeftiniji terenac sa redukcijom. Uzak je i visok dovoljno za nase kozije staze, ima mjesta za sve stvari i na krovu se nabaci hiljadu kerefeka i drzac za stapove kad se saltas sa mjesta na mjesto, da ne pakujes bespotrebno. Ovo se ne odnosi na sarandzije, koji nigdje ne idu sa mjesta gdje su bacili primamu!

Ta kombinacija avion+rentani kombi je ovdje najlaksa. Avion izadje oko 200-300$ na 1500 milja, a kombi se renta 19,95$ po danu + milje. U sustini milja ima malo, od aerodroma do rijeke, a onda si parkiran par dana. Kampovanje je od 10 do 20$, a kako si u kombiju za selidbe, mozes se parkirati na odmaralistima na autoputu, a da te i ne skontaju.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la Seha » 02 srp 2010, 12:39

Jeste Rusko to je taj Golf.. Neproizvodi se vise 99,9 % dijelova pase sa obicne dvojke.
Nesto su politicari palamudili prije godinu dvije da ce morati skinuti onu zabranu za uvoz starijih automobila iz EU (nema gdje evropa vise gdje sa otpadom ,a navikli smo ih da nama trpaju sve sto njima vise netreba).
Kad bi se uveli rigorozniji tehnicki pregledi vozila ono "ni po babu ni po stricevima" taj uvoz nebi prestavljao problem..

Strasan autic !
VW-Golf-Country--Chrom-Edition---1991-.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 02 srp 2010, 14:48

Ovo je moj bibi spreman za put ... <jelmekotrazio>

slika

:( Sto nece slika da se pokaze u postu ?
VIBA-macak u cizmama

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la rusko » 02 srp 2010, 20:45

Viba, nece pokazati link kojeg stavis ako nije direktno adresiran na sliku (odnosno zavrsava na *.jpg ili jpeg)...

Kada hoces da ubacis slike sa picasaweba, klikni desnim dugmetom na sliku, onda odaberi "properties" (ili kako se vec kaze na danskom... i onda ti se pojavi prozor na kom pise tacna adresa slike, nju markiraj i prekopiraj na forum i ispasce ovako:

slika

Ova toyota je genijalno auto, ja sam je kontao kupiti ali mi se onda svidjela Kia Ceed SW zbog 7-godisnje garancije, prije nje sam imao jednog bezobraznog passata koji se konstantno kvario, pa mi je ta garancija dosla kao melem... a i zadovoljan sam sa ovim novim autom pravo... najvaznije ima prostora haos a visoka je pa moze po terenima komotno...
slika slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la rusko » 02 srp 2010, 21:06

Seha, taj Golf... ne da je dvica vec cista desetka.... :lol:

Malo sam ih progooglao... tesko ih je naci u prodaji... izgleda da je zadnja godina proizvodnje bila 91 ili 92...
slika slika

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 02 srp 2010, 23:45

Fala Rusko na pomioci oko slike,... na tu ocpiju sam naprosto zaboravio ...

Kod mene ima taj jedan Golf Cantry na prodaju, 93 g. ca. 22 000KM ... :shock: ...prervise godina, previse para...!

...Bio sinoc , bio veceras , na vodi...lovio po dva sata, ali ni pera....toplo vrijeme, niska voda, riba slabo ulazi...
VIBA-macak u cizmama

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 03 srp 2010, 10:11

U sulcaju kise ili loseg vremena , za max. 5 min namontiram ovaj "sator" preko auta i dobijem prostor gdje mogu nesmetano sjediti, praviti jelo i sl. Ova konstrukcija je potpuno neovisna i pricvrscena je samo na cetiri kraja kocicima za tlo.

slika

slika
VIBA-macak u cizmama

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”