Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki naz

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la rusko » 29 lip 2010, 19:18

Mislim da mu se ne bi trebalo nesto desiti ako s njim predjes u Svedsku, ovdje u Malmöu redovno dolaze Danci sa svojim cukama i nista se ne desava... Malmö i Kopenhagen su sad malte ne jedan grad...

To sa uvozom ispada komplikovano, a i cuo sam o psima koji su se izrodili i koji se drze u totalno nehumanim uslovima u BiH da bi se dalje prosvercovali... to ne bih... samo kod provjerenih uzgajivaca. Taj slovenac bi mozda mogao biti alternativa.

Sto se tice vlasnistva, otprilike znam sta me ceka, imao sam jednog kao mali... Trenutno nemam kapaciteta za drzanje tornjaka jer hocu da kupim kucu pa da mu mogu napraviti boks... a najveci problem ce vjerovatno biti lavez od kojeg ce se Svedima dizati ono malo kose na glavi, pa ce me prijavljivati svako malo...
slika slika


Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 29 lip 2010, 21:30

Ja imam kucu u kojoj moj Torro nece da spava ... :lol: ...valjda mu prevelika... :lol:

Ja mislim da se ne trebas brinuti za lavez jer tornjaci inace malo laju...barem je takav moj Torro...

A o danskim tornjacima citaj ovdje ...http://www.tornjaks.dk/

Ja tu zenu uzgajivaca licno poznajem i ona je prva u Skandinaviji koja uzgaja tornjake. Mozda ti je ona najsigurnija za nabavak .
VIBA-macak u cizmama

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la rusko » 30 lip 2010, 05:24

Odlicno, taj danski kernel bi mogao biti zanimljiv jer mi je blizu...

oprosti sto ti odvukoh temu u off topic, morao sam pitati jer me zestoko zanima...

Hvala na informacijama Viba!!!
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la Seha » 30 lip 2010, 13:29

Evo sad nesto citam i vracam film od neki dan..Viba jesi li ti neki dan lovio u Randersu u luci ?
slika

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 30 lip 2010, 15:23

Seha je napisao/la:Evo sad nesto citam i vracam film od neki dan..Viba jesi li ti neki dan lovio u Randersu u luci ?
Jesam ! Bili smo moj stari i ja . On slabo vidi pa ga ja moram vozati...Izludio dok me nije digo da ga vozim da proba malo kostresa i jegulju !? I to u sred bjela dana ?

Nije moguce da si to bio ti na motoru sa djevojkom ?
VIBA-macak u cizmama


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la Seha » 30 lip 2010, 16:05

Ha kaze meni supruga ovo su nasi, cini mi se da sam cula neku nasu rijec ,ali nije bila sigurna.
Jos kad dodje tvoj stari pa me pita na danskom jel lovim grgece onda sam jos vise bio u nedoumici.
Svratio malo do luke, nije mi se dalo da nosim stap pa ponio omotac sa strunom da uhvatim nekolike crvenperke (kcerka fasovala masnicu pa da joj privijemo riblje meso)
Steta mogli smo se ispricati malo da da vam objasnim gdje da lovite.
Na dnu luke sa one strane gdje ste bili ima dobra pozicija za grgeca ,a u sumrak bude koja jegulja i smudj.
Dosta bolja pozicija za lov na dubinku u ovom periodu je izmedju mostova blizu usca u fjord.
Neki dan sam gledao cesta iskakanja lososa i morske pastrmke bas na tom potezu.
Hajd ako budete opet dolazili javi na pp

Bistro
slika

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 30 lip 2010, 17:40

A ja sam bio 100% siguran da ste vi nasi ali neka pristojnost me drzala na distanci.

Kazes moj stari sa svojih 80g. govori danski ?..hahahaa...on je sampion u svemu...ma kakav danski, on mjesa i danski i njemacki i nas...svega pomalo....Cim se smrkne on vise ne vidi ( to se kod nas zove kokosije sljepilo), a na desno oko vidi samo 4%....Ipak mu je doktor produzio vozacku na dvije godine...moj ga stari smutio...On ti je Dubicka legenda u ribolovu. Bilo je dovoljno, ma odakle da pises i bivse YU, da na pismu napises, -Bosanska Dubica-Muta- i posta mu je stizala.

Ako budes imao mogucnosti dodji na takmicenje o kojem sam pisao gore. Neces pozaliti....to je tebi samo sat voznje do mene. Bice jos par nasih iz okoline.

Ja lovim samo sa musicarem, ali znam da se ulovi dosta ribe na spin i na glistu, pa bujrum...! <adipiva>
VIBA-macak u cizmama

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 30 lip 2010, 17:45

Seha,

De mi objasni jer nisam rzumio ...Izmedju kojih mostova na fjordu ? Jel`u samom Randers ili skroz dole pri uscu fjorda u Katagejt. Koliko ja znam nize Randers nema nikakvih mostova ? ....
VIBA-macak u cizmama

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la Seha » 30 lip 2010, 19:18

To su mostovi u centru grada. Imas onaj jedan za automobile a drugi je za pjesake i bicikliste.
Tu je nekad bila stara rijecna delta koja je unistena izgradnjom luke.
Evo ubacicu sliku da se lakse orijentises.
Pozicija X je mijesto gdje smo se vidili.
Pozicija 1 je ta gdje zna biti lijepih grgeca (zimi je tu ludnica em ribe em bosna u malom), jegulje i smudja (tu pocinje pojas priobalne sase)
Pozicija 2 je mjesto gdje cesto ima lijepog grgeca i malo krupnije jegulje (obavezno koristi male kedere kao mamac jer je nemoguce loviti ciljeno navedene vrste na gliste u ovom periodu od deverike i crvenperki.
Pozicija 3 tu sam gledao neki dan cesta iskakanja lososa i morskih pastrmki (strahota za gledati)
Pozicija 4 takodje jegulja i grgec tu je ujedno i manja koncetracija bijele ribe i moze se loviti na gliste.
Interesantno na ovoj poziciji sam jedino po danu znao lijepo loviti jegulje (cak i po suncanom vremenu)

Uzvodno u mjestu Fladbro imas strasne terene za musicarenje..

Evo i slika terena. Bistro

slika
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la Seha » 30 lip 2010, 19:26

Eto zbog nase pristojnosti i stare skole ribolova mi se neupoznasmo.
Necu moci doci na to takmicenje jer sam tada u BiH..
Bice prilike.. Ti ako budes kad dolazio na Gudenå sa starim javi na pp da ti provjerim sta radi i gdje se na rijeci dobro lovi.
Pozdrav
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la rusko » 30 lip 2010, 19:28

Evo jedan prijedlog:

.. dogovorimo jedan vikend, mjesto, vrijeme, i nadjemo se negdje u tim vasim, ili ako zelite bujrum... u mojim krajevima...

...spremimo lijepo satore, rostilje, stapove itd... i iscejfimo...

sta kazete?

meni bi bilo vise nego drago da vas sretnem i sa vama podijelim vrijeme u ribolovu.
slika slika

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 30 lip 2010, 23:40

Fala Seha,

Ja ustvari vrlo dobro poznajem taj dio jer sam bio nebrojeno puta sa ocem. On vise ne moze spinati i musicariti te voli doci bas na ta mjesta koja si oznacio i loviti najcesce kostrese.

A ja sam dosta puta lovio skroz dole na fjordu, gotovo kod usca u Katagejt. Bilo je sitnije morske pastrmke, helta, a pokusavao sam loviti i cipola , ali bez uspjeha. Dok stari lovi lista , ja musicarim, gazam uz obalu i ganjam pastrmku.
Nekoliko puta sam lovio i gore kod Bjeringbro. Pokusavao dobiti laksa, ali to je malo teza stvar.
Takodje sam lovio skroz u gornjem toku Gudenå . specijalno lipljana i imao sam stvarno puno ulova i to krupnih komada. Jedne godine sam napravio haos jer sam potrefio Majsku Muhu ( kraj Maja i pocetak Juna )i lovio sam svaki dan , dvije sedmice na desetine komada dnevno.
Lovio sam takodje na Tangesø i to helta pocetkom Maja kad se komarci pocnu dizati. Ako nije prehladno , rano ujutro, cim cikne zora, moze se vidjeti na milione komada kako kupe komarce.

Eto, to su moja iskustva na GudenaÅ... :grin:
VIBA-macak u cizmama

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 30 lip 2010, 23:53

Rusko,

Ja iduceg ponedeljka dizem sidro i idem za NOR, na Gloma. Tamo me cekaju moji drugari iz SW, bice nas 5-6-7 komada i trebali bi da lovimo skupa jedno 6-7 dana. Kad se oni vrate kucama, ja produzujem sjeverno od vode do vode, sve polako i na tanane dok ne dodjem do Nordkap. Tu cu se uslikati za uspomenu, a onda se vracam , isto tako polako, od vode do vode, i moguce je da svrnem i kroz SW Lapland oko Kirune. Perdpostavljam da ci tako lutati citav mjesec dana a koliko cu se gdje zadrzati zavisi od vremenskih uslova i naravno pod ribolova.
Prosle godine sam takodje lutao tako vise od 3 sedmice i bio na mnogo voda , lovio, pokiso, promzo, zarasto u bradu, kupo se u ledenoj vodi, pucali gromovi oko mene, pentro se po Fjæld i lovio tamo na svakakvim nekim vodama, dva dana sam proveo kraj Gaule gledajuci kako se lovi lax. Kad se zasitim, a ja se vratim kuci i nastavim ribolov na mom Karupå do kraja sezone.... <djed>

Ako si zainteresovan za stvarno dobro musicarenja na lipljana , preporucujem ti ovo mjesto gdje se mi sastajemo. Stvarno je prelijepo i bogato ribom. Ovaj put nosim i gitaru, pa cemo malo i zapjevati... <adipiva>
VIBA-macak u cizmama

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la rusko » 01 srp 2010, 01:14

Glomma je fina ali i ogromna, ima sliv od preko 500 km... siguran sam da je puna svakakvih peraja...

Mene sad posao koci da se zadam u avanturu, ali planiram polako nesto slicno... Kontam sebi kupiti "kucu na tockovima" i lagano od vode do vode do sjevera Svedske, pa onda preko Norveske nazad... samo to ce biti projekat koji je ostvariv za jednu 5 godina...

Tvoj plan za mnoge od nas predstavlja san, tako da ti zelim sve najbolje, da te zaobidju munje i gromovi i naravno BISTRO!
slika slika

Avatar
VIBA
Štela
Postovi:88
Pridružen/a:12 stu 2007, 13:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Viba - Ribolov u Sjevernoj Bosanskoj Pokrajini koji neki

Post Postao/la VIBA » 01 srp 2010, 09:11

Ja sam ranije, prije 10 i vise godina na tim putovanjima iznajmljivao prenociste tamo gdje lovim, ali sam odustao od toga jer se vezem za jedno odredjeno mjesto sto nikako ne zelim.
Onda sam skonto da u moju toyotu ( Rav4) moze lijepo da se ugradi pravi krevet, a ispod kreveta stoje svi rekviziti. Doduse , moja toyta je visoka tako da imam dobru komociju. Tako da ja spavam tamo gdje se zateknem i to vrlo luksuzno i uz to gratis. Hranu pravim vecinom sam, a nisam nesto posebno zahtjevan, te mi to ne pada tako tesko. Obicne ribarske dozvole , za obicne vode nisu skupe, tako da to nije neki veliki trosak. Najvise para pojede transport, gorivo, privatni putevi, prevoz brodovima...Naprimjer , FF revir na Glomma za sedam dana kosta 400-500NK, a u poredjenju sa recimo Ribnikom, to je raj...na sjevernjacki nacin. Ili recimo 7 dana dozvola za Trysil , jedno ogromno podrucje sa svim mogucim vodama kosta 200NK.
Na tim putovanjima susreo sam mnogo ljudi iz svih krajeva Evrope. Mnogi od njih koriste satore, ali za mene je to patnja. Ima ih jako mnogo sa kamp kucicama i auto-camperima, ali to je meni preglomazno i ne mozes ga voziti tamo gdje ja hocu. Ustvari, ranije , citavih 5-6 g. sam imao auto-camper i nisam bio zadovoljan. Nije to to sto ja hocu, veliku pokretljivost , laku mobilnost i pentranje po malo nepristupacnijim terenima, sto mi moja toyota omogucava. U gradovima i gradicima vecinom postoje biblioteke sa internetom, tako da pratim vremensku prognozu i orijentisem se prema njoj. Izbegavam lose vrijeme i eventualno viske vode. Ako se previse okisa, ja zbrisem tamo gdje je suho, 200-300-500 km dalje. ... <jelmekotrazio>
VIBA-macak u cizmama

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”