FLY FISHING REVIR KONJIC

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la rusko » 14 stu 2010, 21:52

ja mislim da mi te ribare trebamo ostaviti u uvjerenju da ce sa najvecim strimerom i najvecom udicom uloviti i najvecu ribu, i mozemo biti mirni i spokojni...

Strimer moze biti zestoko efikasan, ali kao sto Memo kaze kada ga ribolovac zna voditi na vodi... ti sto prave ogromne strimere vjerovatno su jos na samom pocetku saznavanja stvari...

Znam po sebi... i ja sam tako razmisljao kada sam poceo... a znam koji su rezultati bili tad a koji danas ;-)
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la montana » 15 stu 2010, 03:43

Bilo kako bilo, suhu muhu guta najdalje do jezika. Ljetos sam na Klokotu gledao ljude (priznati) kako "strimeraju" na hljeb, gagu i one Berkleyeve "pastete", ribicu i ikru. Na manji strimer stisnu grudvu hljeba, pa da vidite dokle strimer dodje tada. Iskreno, ja sam imao svega jedan udar na strimera medju 3 miliona komadina, pa kad se krupna riba od 3-5kg digla na suhu #24, mojoj radosti nigdje kraja. Stapom #4 i predvezom 7X i 8X sam cejfio, kako Memo kaze ko da je bijela ajkula na udici. Dosta sam ih gubio pod nogama pucanjem predveza ili udice, ali tacno kako Rusko rece: "Velika riba zna sta je muha"
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la angler » 15 stu 2010, 05:42

Kad smo kod cejfa, sta bi sa onom #2 <jelmekotrazio>
Cekam tvoje utiske, iz prve ruke :wink: :grin:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la montana » 15 stu 2010, 08:29

#2.......... nekad mi bude zao sto nisam u skoli, pa da se potrudim da prodjem na polugodistu. Jedne godine, davno je to bilo, mene ti ko uze neko hodanje, zamomcilo se. Ocjene su bile izrazene u binarnom brojnom sistemu. Stari skonta nema druge nego stimulans. Prodji na polugodistu i zini sta hoces. Hocu stap i rolu! OK veli on, donesi ocjene i imas. Sto strebanjem, sto prepisivanjem, sto pregovarackim metodama sa profesorima, da bi mi i Vans i Owen i Cutillero pozavidili. Helem dobih stap i rolu. Danas, umjesto starog - zena. Neumoljiva, hladna na musicarenje... u stvari za sve grane ribolova, ukljucujuci i privredni, a kljuc od sehare kod nje. Nekad se usunjam u kakvu radnju, samo da malo mahnem, ono uprazno, protiv uroka. Planovi u glavi zasijaju i gase se. A onda. Pa to je. Zdravlje je najbitnije i za to se ne treba zaliti.(citiram moju zenu) Samo da nadjem nacin kako objasniti (preko nekog mjerodavnog) da drzanje nekog predmeta od Borona pozitivno utice na masnoce, secer, zivce, potenciju, srce itd. <jelmekotrazio>

Ma salim se. Razmisljam ali nisam jos spreman. Imao sam dvije varjante u glavi, ali rola nije u paru, estetski. Trazim nesto da izgleda klasicno i staromodno, a istovremeno da odise mogucnostima. Role su veliki problem, mada su najmanje bitne. Nadjem ih da su izgledajuce, ali zvuk... stekcu ko da su digitalne, a meni treba ono da kad se u musicarskoj radnji zacuje taj zvuk, svi ostave ono sto gledaju, k'o ezan! Znas da su male vode u Bosni glavne i do konacnog povratka bih da sklopim nesto tako, da se nadje. Onako ko onaj pop u onom nasem filmu, i lula, i dobra knjiga, a sve skupa u hladovini, pored vode.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la angler » 15 stu 2010, 11:04

Kod mene je dijametralno suprotno po pitanju nabavke pribora. Posto sam utrosio mnogo godina dokazujuci zeni da drzanje novog stapa je isto kao da koristimo "mehlem" iz oglasa Avaza koji lijeci 285 teskih bolesti, a kao preventiva sluzi za sprijecavanje jos tolikog broja, u zadnje vrijeme mi samo kaze....pa uzmi taj stap... sto ga ne uzmes. A mene stid <jelmekotrazio>

Bez obzira na "filovanje" revira velikim ribama mislim, kao i ti, da su kod nas male vode glavne i jos jedino mogu da se nadam da i ostanu tako. A tako su nam pristupacne avanture u BiH tipa Hemingveja, iz njegove pripovjetke "Velika rijeka sa dva srca", kada musicar izadje iz voza u nekom vukofucku, pa odatle jedno 3km do nekih zecijih j*****a, pa razapne sator pa...ma sta da pricam, treba je procitati! <championvanja>


Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la kenan_sa » 15 stu 2010, 15:36

Ljudi odredili bez strimera i tacka.Hehehehhe... Njihovo pravilo jbg. Mala riba na veliku muhu i velika riba na malu muhu to mozda samo po evro-americkim rijeka-ribnjacima. Kod nas po BiH je mala mala muha mala i srednja riba,veca muha isto tako, a velika riba varalica ili keder. Nece veca drugacije. Jedno pitanje. Ko je u zadnjih pa eto 2 god. u BiH na muhu 12-16,18 ulovio vecu pastrmku od 1 ili 1,2 kg ? Sa obzirom koliko imamo pastrmke i ovo velike sto ima ko je sve pecao i kakvom sve opremom dobro imamo ista i ikako.Vecina nasih velikih pastrmki su ubadane po nekoliko puta i danas ih je tesko uloviti, posebno na malu muhu.
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la rusko » 15 stu 2010, 19:18

E moj Keno... u pravu si... izgleda da je do geografske razlike... kod nas u revire i jezera ubacuju ribu koja je od 1 do 1,2 kg, tako da je to u mojim ocima mala riba za poribljenu vodu... mjera za veliku pastrmku je ovdje preko 3 kg...

Kako nasi ljudi ubijedjeno tvrde, sve je nekako "tamo" drugacije ali u BiH opet "posebno" i nema nigdje slicnoga na svijetu... Sjecam se da sam jednom reagovao na to da na nekim nasim revirima naplacuju dvije ribe triput vise nego u Svedskoj i da te ribe u prosjeku vazu manje od pola kile, dok su ovdje kilu i po... ali onda sam cuo svasta nesto o tome kako sam bezobrazan i "sta je nama nasa borba dala", i ja branio ti pobjegao.. itd... itd...

pa mozda je bolje da se dalje ne upustam u rasprave oko strimera...
slika slika

gonjavac
Početnik
Postovi:10
Pridružen/a:08 stu 2010, 19:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la gonjavac » 15 stu 2010, 20:05

Momci svaka vam čast jer ste temu samo tako razradili u pozitivnom smislu, ali šta je tu je nema strimera.

Mislim da to uopšte nije loša stvar, to je čisto jedna predostrožnost da se neka od autotohnih vrsta koja se trenutno mrijesti ne zaleti pa onda badava i riba poplašena i mrijest.
i još nešto regularna sezona ribolova je završena, pa malo treba i ribi prostora i šanse dati pa makar to bila i zabrana ribolova strimerom.
Nije to ništa strašno preživjeli su ribari i gore. <adipiva> <smrzlo> :grin: :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la rusko » 15 stu 2010, 21:23

Gonjavac... ne zamjeri... mi tako redovno odlutamo...

u sustini nema ova diskusija nikakve veze sa zabranom strimeranja na reviru, vise smo to razvukli filozofski... vi dobro radite na svom reviru i samo tako nastavite!

imate moju podrsku!!
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la montana » 15 stu 2010, 21:27

I moju, i moju! Evo Musicarska skola uzima zalet, pa se nadamo da cete biti uskoro domacini nasoj maloj raji u Konjicu! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Memo
EFFA instruktor
Postovi:194
Pridružen/a:09 vel 2010, 21:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FLY FISHING REVIR KONJIC

Post Postao/la Memo » 15 stu 2010, 22:14

I ja vas podrzavam bez strimera i dodatnih otezanja na Nymfama bez obzira koliko je voda velika ili brza tad ce biti pravi sportski ribolov i naravno bez kontra kuke. :wink:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”