Slovenija

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Slovenija

Post Postao/la rusko » 04 vel 2014, 13:07

slika slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la rusko » 04 vel 2014, 13:15

Zanimljiva im je suplja prica kako su sacuvali rijeke "kao sto su bile hiljadama godina"… a te iste rijeke su im pune kalife i cudnih kombinacija hibrida…

U fazonu… "Snimaju nas… slazi nesto…" <valjanjeodsmijeha>

Ali im valja ona marmorata na kraju… <titinpionir>
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la Seha » 04 vel 2014, 16:50

Ma sta mislio o njima slovenci su sto se tice ekologije i ribolova minimalno 2 svjetlosne godine pred svim ex yu republikama..
I ta kalifa o kojoj pises pogledaj joj peraja i nacin na koji se bori u kristalno cistoj vodi. Nema ona nista slicno osim dugine boje duz bocne linije sa ovom danasnjom "bosanskom" kreaturom sto nam je Norvezani ukrkase u ribnjake na Buni pa lagano u rijeke, jezera.
Oni bolan vole svoju zemlju zato nema ni papirica mimo kante za otpatke u odnosu na nasu zemlju gdje se sve opstine takmice ko ce ljepse okititi priobalno raslinje kesama, a obale bijelom tehnikom i auto dijelovima..
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la rusko » 04 vel 2014, 18:01

Zivi bili Slovenci i njihova ekoloska drzava… nemam ja nista protiv njih a najmanje protiv njihovih rijeka i ekoloske svijesti… Da imam ne bih valjda ni postavljao ovaj video… :roll:

Da me neko pogresno ne shvati, jedino mi je taj detalj (komentar) bio smijesan… da je ocuvana rijeka kakva je bila 1000-dama godina, a onda tip nastavlja pricu o kalifama i hibridima… Simpaticna "greska u koracima"…

Kamo srece da smo i mi kao Slovenci… ali eto nismo…
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la Seha » 04 vel 2014, 18:42

Pa otvoreno prica kako je potocna pastrmka donesena 1920 i da su od tada poceli dobijati i hibride. Vjerovatno na to 1000 godisnej nemjenjanje je mislio na korita rijeka koja su ruku na srce jedino po sloveniji i ostala kakva su i bila jer se kod njih nisu gradile hidrocentrale kao po BiH i ostalim republikama. Oni su imali Krsko i tu je nesto vode odlazilo na hladjenje turbina ostalo je sve intakt bas kao i kod nas gdje nije dosao asfalt :wink:
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la rusko » 04 vel 2014, 19:39

Seha je napisao/la:Pa otvoreno prica kako je potocna pastrmka donesena 1920 i da su od tada poceli dobijati i hibride. Vjerovatno na to 1000 godisnej nemjenjanje je mislio na korita rijeka koja su ruku na srce jedino po sloveniji i ostala kakva su i bila jer se kod njih nisu gradile hidrocentrale kao po BiH i ostalim republikama. Oni su imali Krsko i tu je nesto vode odlazilo na hladjenje turbina ostalo je sve intakt bas kao i kod nas gdje nije dosao asfalt :wink:
U pravu si! Ipak su oni blizi EU od nas, i imaju normalniju svijest i drugi temperament.
slika slika

blinkeras
Prava Štela
Postovi:154
Pridružen/a:28 ruj 2011, 19:16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la blinkeras » 04 vel 2014, 20:09

<flag> Svaka njima cast bio i vidio pa ljudi moji pa u slovenaca naj obicni potok koji tece kroz neko malo seoce bogati je ribom neg kod nas pojedini ribnjaci <championvanja>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la zlaja » 04 vel 2014, 21:28

Imaju vrhunski program zaštite mladice plus su od toga napravili unosan biznis...pratim malo ono što rade...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la montana » 05 vel 2014, 02:31

Prvi put sam lovio u Sloveniji 1996. na Kamniskoj Bistrici od sela Homec do Kamnika I zaljubio se u vodu, ribe, prirodu, mjestanke... <jelmekotrazio> Lipljeni preko 40, pa I 50cm, pastrmke kao u prici, a I kalife po 3-6kg... Sada koristim svaku priliku da odem... a kod nas... ima jos uvijek ponegdje, ali sve to se svodi na revire... otvorene vode su pustos.

Zamjeram im jedino na agresivnom, neopravdanom svojatanju glavatice I mislim da u tome nisu fer. Ipak, ko je nama kriv kad vise volimo poprziti "mladj" glavatice od 15-20cm, nego zakaciti I boriti se sa kakvom mamom od 30-tak kila.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la Seha » 05 vel 2014, 18:37

Przi se kod nas sve od 5 do 555. Dobro ima i kedera vise ikako
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Slovenija

Post Postao/la tommylee » 05 vel 2014, 20:57

Ja mogu samo da im zavidim na onoem što imaju i kako se prema tome ophode.Ipak su oni daleko ispred nas i naše svjesti!
Šta mi vrijedi autotohnost koja je kod nas već odavno i pitanje.Čak se i lipljni dovode u sumnju,jedino je još mladica naša ali je skroz ugrožena.
U toku je lobiranje i guranje HE na sve naše vode.Gdje god nađeš zgodno mjesto ti centralu posadi!
Ovakve "big mame" kao mramorne sa snimka im donose najveću cifru oni to znaju i čuvaju ih!
Kod nas bi ih članovi uduruženja na kvarno izlovili!

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la Kovach » 06 vel 2014, 00:49

Kako nasim vlastodrscima kojima je mozak manji od klikera, a koeficient inteligencije jednocifren broj objasniti da Neretva sa raftingom, autohtonom mekousnom i glavaticom moze donijeti mnogo vise novaca nego neka HE jer tu nema nikakve stete po okolis, nema placanja odstete ljudima, skupih odrzavanja, jos skuplje gradnje pa kad sve saberes i oduzmes hebo car fajdu od bilo koje HE. Kako im objasniti da Drina, Bosna, Una... sa svojom mladicom vrijedi mnogo vise od bilo kakvog Slovenackog "potoka". Slovenci se utrkuju da dobiju koncesije za gradnju elektrana na nasim rjekama, dok svoje brizno cuvaju, a nasi vlastodrsci, glupi i pohlepni ne kontaju nego samo za parama trce (koliko sam ja dobar). Dabogda prisjelo svima koji odobre gradnju elektrana na nasim biserima. Dabogda prisjelo mesarima sto ubise sve sto pliva, leti, trci po ovim nasim bosanskim ljepotama,DOKTORI IZ NJIH VADILI!

ribiskekarte.si
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:09 pro 2014, 22:45
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la ribiskekarte.si » 09 pro 2014, 23:32

Ako kome pomogne, možete na web stranici www.ribiskekarte.si, da uskoro za sve ribolovne vode u Sloveniji saznajete sve informacije o ograničenjima za ribolov i kupite ribolovnu dozvolu on-line...

Avatar
mokeSA
Prava Štela
Postovi:121
Pridružen/a:07 ruj 2014, 20:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la mokeSA » 22 lip 2015, 23:30

A nista ljudi sto kazu suti i pusi, za sve su krivi nasi predhodnici koji nisu mislili na generacije koje dolaze, jedan stariji covjek Mostarac rodom, necu ga imenovat kaze da je vrecom nosio ribu sa Neretve i Glavaticeva prije 50 godina, pa neka istinu govori 10% to je sila, a gdje je ostala bagra..i kako to sada vratiti i kako sacuvati to isto od istih i slicnih njima, jedino da se zakoni pocnu provoditi ili smo mi sljedeci na izlovu.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Slovenija

Post Postao/la Seha » 23 lip 2015, 11:26

Upravo tako Moke.. Kod nas i u regionu je jos uvijek aktuelna furka kod 90% ribara da sto vise ribe ulovi i prodje sa njom mahalom da bi dokazao svoje umijece..Dolaskom "demokratije" u tu papansku disciplinu su ukljucene podvodne puske, mreze, raubanje izlov nedozvoljenim mamcima, izlov u toku mrijesta, krec, eksplozivna sredstva itd i tome sl..
Shvatam da ima naroda koji ulovom ribe pomaze familiji da izgura do prvog i nemam apsolutno nista protiv toga da udicom uhvati koliko mu je dovoljno za jedan ili dva rucka, ali mi se zeludac okrene kada vidim biznismene u ronilackim odijelima kako rokaju mekousnu pastrmku i glavaticu, gadi mi se kada na jablanickom vidim kakve su vikendice izgradili ribo kriminalci zaradjujuci izlovom mrezama.. Po meni za sve to najveci krivac je sportsko ribolovni savez kako entitetski tako i drzavni.. Oni se nikad ali bas nikad nisu oglasili u javnosti povodom navedenih kriminalnih djelatnosti. Apsolutno nikada nisu stali u zastitu pojedinih udruzenja koja su pokusala da se obracunaju sa kriminalcima. Neznam samo zasto postoje vjerovatno samo zato da navlace u svoje dzepove dnevnice i organizuju takmicenja od kojih 99,9 % ribara nemaju nikakve nafake..
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušičarski tereni”