Nesto sto nije iz ribolova

Slike koje ste našli na netu, a koje vam se sviđaju, te ih želite podijeliti i sa drugim kolegama na forumu, te voditi diskusiju o istim.

Moderatori/ce:emin,zlaja,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la angler » 11 lip 2013, 07:09

Dobra ideja a mogu se dodati mozda i recimo ljekovite trave, cajeve i sl.
Jedne prilike mi rece jedan biolog...mnogi pisu knjige i knjige o jestivim gljivama, a mnogo je lakse nauciti otrovne jer ih je mnooogo manje od jestivih.


Avatar
Ben
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:23 lip 2013, 12:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la Ben » 03 srp 2013, 19:55

slika

Avatar
Ben
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:23 lip 2013, 12:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la Ben » 03 srp 2013, 19:56

slika

Avatar
Ben
Štela
Postovi:64
Pridružen/a:23 lip 2013, 12:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la Ben » 03 srp 2013, 20:28

slika

slika

slika

slika

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la rusko » 03 srp 2013, 21:23

Sta mislite... Da li je jos uvijek "Sam u kuci"?

slika
slika slika


Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la Han » 07 kol 2013, 10:11

Predaj se Bosno, znam rane te bole ... majko domovino ... dokle ...

Našao sam na vjetrobranu zataknut prekršajni nalog na kojem doslovno piše.

" Parkirao vozilo na trotoaru pored vidno postavljenog saobraćajnog znaka zabranjeno zaustavljanje i parkiranje"

Parkirao na trotoaru jesam. Ali smorio sam se kasnije tražeći taj znak. I našao sam ga.

Razumije li se neko u te pravne stvari, mogu li ja na sudu ganjati inat ili da platim kaznu i poklopim se ušima.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la Seha » 07 kol 2013, 12:21

Samo parkiranje na trotoar povlaci sankcije, tako bilo nebilo znaka nemas argument za odbranu :?
Da si parkiran na cesti mislim da bi imao dovoljno dokaza da poniste prijavu jer se znak o zabrani zaustavljanja i parkiranja i nevidi.
Mada ko zna Apsuristan je to, rascistit" ce oni i grane prako noci samo da gradjanin nebi bio u pravu.
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la Kovach » 07 kol 2013, 19:19

Sto rece Seha moze ti samo clan promjenuti, a kazna ostaje.
Sa
Evo ti clan iz Zakona

Clan 69.
Vozac ne smije da zaustavi ili parkira vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo bezbjednost drugih ucesnika u saobracaju, ili predstavljalo smetnju za normalno odvijanje saobracaja ili kretanje pješaka.

Clan 74.
Osim u slucajevima iz clana 73. ovog zakona, vozac ne smije da parkira vozilo narocito na:
1) dijelu puta ispred prelaza puta preko željeznicke ili tramvajske pruge u istom nivou, i to na razdaljini manjoj od 15 m od tih prelaza;
2) razdaljini manjoj od 15 m ispred i iza znaka kojim je obilježeno stajalište za vozila javnog saobracaja;
3) prolazima i ulazima škola, ustanova, preduzeca, stambenih zgrada i drugih objekata i iznad prikljucka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizacionu ili drugu mrežu komunalnih organizacija;
4) mjestu na kome bi parkirano vozilo onemogucilo pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom vec parkiranom vozilu;
5) trotoaru, odnosno na pješackoj stazi, ako to nije izricito regulisano saobracajnim znakom, a ako je parkiranje dozvoljeno, mora da se ostavi najmanje 1,6 m širine na površine za kretanje pješaka, s tim što ta površina ne može da bude uz ivicu kolovoza.

Ovo ti je za nedozvoljeno parkiranje i kazna je 40 KM (kaznjivo po clanu 238 stav 1. tacka 14. Zakona o osnovama bezbjednosti saobracaja na putevima BiH

Clan 238.
(1) Novcanom kaznom od 40,00 KM kaznice se za prekršaj:
14) vozac koji zaustavi ili parkira svoje vozilo protivno odredbama cl. 73. i 74;)


Clan po kojem je tebi sad napisana kazna je ovaj:

Clan 130.
(1) Javni putevi moraju se obilježiti propisanim saobracajnim znakovima, kojima se ucesnici u saobracaju upozoravaju na opasnost koja im prijeti na odredenom javnom putu ili dijelu tog puta, stavljaju do znanja ogranicenja, zabrane i obaveze kojih se ucesnici u saobracaju moraju pridržavati i daju potrebna obavještenja za bezbjedno i nesmetano odvijanje saobracaja.
(2) Saobracajnim znakovima moraju se obilježiti i opasnosti privremenog karaktera, narocito one koje nastanu usljed iznenadnog oštecenja ili neprohodnosti puta, kao i privremena ogranicenja i privremene zabrane u saobracaju i ti znakovi moraju se ukloniti cim prestanu razlozi zbog kojih su postavljeni.
(3) Saobracajni znakovi su: znakovi opasnosti, znakovi izricitih naredbi i znakovi obavještenja s dopunskom tablom koja je sastavni dio saobracajnog znaka i koja bliže odreduje znacenje saobracajnog znaka ili bez nje, svjetlosni saobracajni znakovi, oznake na kolovozu, trotoaru i sl. te svjetlosne i druge oznake na putu
(4) Ucesnici u saobracaju dužni su da se pridržavaju ogranicenja, zabrana i obaveza izraženih pomocu postavljenih saobracajnih znakova.


Ovo ti je za nepostivanje saobracajnog znaka i kazna je 40 KM (kaznjivo po clanu 238 stav 1. tacka 36. Zakona o osnovama bezbjednosti saobracaja na putevima BiH

Clan 238.
(1) Novcanom kaznom od 40,00 KM kaznice se za prekršaj:
36) ucesnik u saobracaju koji se ne pridržava ogranicenja, zabrana ili obaveza izraženih pomocu postavljenih saobracajnih znakova, osim saobracajnih znakova ogranicenja brzine (clan 130. stav (4));)


Eto drug da ti pomognem oko toga i zato moj ti je savjet plati bez da se bunis i to u roku od 8 dana da nebi fasovao jos 20 KM dodatne takse zbog propustanja zakonskog roka za uplatu (Zakon o prekrsajima
Član 35.
Uručenje prekršajnog naloga
(1) Prekršajni nalog sastoji se od originala i najmanje dvije kopije. Original zadržava ovlašteni organ u svojoj evidenciji. Dvije kopije uručuju se okrivljenom.
(2) Prekršajni nalog može se uručiti okrivljenom na bilo koji od sljedećih načina:
osobnim uručenjem, uručenjem putem pošte ili pričvršćivanjem, ili ostavljanjem prekršajnog naloga na sigurnom i vidljivom mjestu na motornom vozilu, ako je prekršaj koji je počinjen vezan za nepropisno parkiranje motornog vozila.
(3) Kada je prekršajni nalog uručen osobno, datum uručenja je datum kada ga je okrivljeni primio. Kada je prekršajni nalog uručen putem pošte smatrat će se da je dostavljanje izvršeno po isteku pet radnih dana nakon što ga je ovlašteni organ predao na poštu. Kada je prekršajni nalog ostavljen na motornom vozilu datum uručenja je datum kada je ostavljen na motornom vozilu.

Član 37.
Propuštanje
(1) Ukoliko je prekršajni nalog pravilno dostavljen u skladu sa odredbama člana 34. ovog Zakona i ako okrivljeni u roku koji je određen u prekršajnom nalogu ne prihvati odgovornost za prekršaj u skladu sa odredbama člana 36. ovog Zakona, ili ne zatraži odlučivanje o predmetu pred sudom smatrat će se da je okrivljeni prihvatio odgovornost propuštanjem i prekršajni nalog će postati konačan i izvršan.
(2) Kada je novčana kazna određena zbog propuštanja u skladu sa ovim članom, ovlašteni organ koji je izdao prekršajni nalog odredit će dodatnu taksu za naplatu u iznosu od 20,00 KM.
(3) U slučaju kada je prekršajni nalog uručen u skladu sa članom 35. stav 2. tačka 3. ovog Zakona ovlašteni organ obavijestit će vlasnika vozila osobnim uručenjem, ili putem pošte da takav prekršajni nalog postaje konačan i izvršan u roku od 10 dana od datuma obavještavanja.)

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la Han » 07 kol 2013, 21:32

Veliko hvala Kovac na odvojenom vremenu da napises ovo.

Svjestan sam da sam napravio prekrsaj i nije mi krivo da platim kaznu zbog toga ali me uhvatila huja zbog opisa prekrsaja.

Sve ih zamisljam kako pisu kaznu "vidno postavljen znak" i padaju od šege. E to me raspucalo.
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la Kovach » 07 kol 2013, 22:34

Ma nema na cemu drug. Jasno nam je svima da ima apsurda sa tim znakovima. Danas u Mostaru na raskrsnici u traci za kretanje u dva smjera (pravo i desno) stoji semafor na kojem je za pravo sve normalno,a za skretanje desno samo zelena strelica (bez crvenog i zutog) koja se pali ranije od ovoga pravo. Normalno svi osim „brata” stoje i cejaju da se upali ovaj prvi,a onda pocnu sviranja i galama iza tebe. Ja samo kazem „I ja tebi” pa ako psuje i ja njemu, a ako pozeli dobri opet isto <valjanjeodsmijeha>

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la senad » 16 kol 2013, 10:54

kalose.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la tommylee » 16 kol 2013, 12:54

A ima i ventilacione otvore ispod pazuha <valjanjeodsmijeha>
Sa ovim šiljcima (štiklama) će bolje saditi luk :135:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la angler » 18 stu 2013, 19:04

Ko kaze da je kod mene suhovina. Za samo sat padanja kise…belaj. Srecom na trecem sam spratu <kisa2> <plivach> :mrgreen:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la Clavis » 18 stu 2013, 19:27

Prva slika iza crvenog auta... haman nesto izlovi...daj mu kakvog atraktora....

Jutros se vozim prema banci, vijesti na radiju...Poplavljen Riad.... kontam super što su dali Nadrealiste u sabah.,...jedino bi njima taj naslov pao na pamet...onda skontam da je lokalna voditeljka... e reko bolje kući ići neg danas raditi sve nesto naopako....

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Nesto sto nije iz ribolova

Post Postao/la angler » 18 stu 2013, 20:00

Clavis je napisao/la:Prva slika iza crvenog auta... haman nesto izlovi...daj mu kakvog atraktora.....
Trebao sam provuci kakav strimer :grin:

U Rijadu je bilo zrtava. Ovdje se jos ne zale.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Slike koje ste našli na netu”